Maraton lásky

• Velká Británie Run, Fatboy, Run

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

ZkuKol

Je mi líto, ale britský "look", spolehlivý Simon Pegg, krásná Thandie Newton a pár dobrých fórů prostě nezachrání tenhle úplně průhledný rodinný filmeček. Neotráví ani neznudí, aleže bych to chtěl vidět podruhé? "Ross" zatím na velkého režiséra nevypadá. Ale u marathonu jsem palce držel:-) ()

fruitbueno

Nebýt Pegga a hlavně Dylana Morana, netuším, jestli bych se na to vůbec dodívala. Hvězda za ně + jedna za toho rozkošného Inda a výbornou rvačku. ()

made1

Má první věta, kterou jsem chtěla původně napsat, byla tak trochu masáží na adresu autora českého názvu, ale když jsem si přečetla komenty, zjistila jsem, že už to tady bylo zmíněno více než hodněkrát. Prostě naprostý děs. Na film s tímto názvem jsem se dokonce odmítla podívat. Teprve když jsem objevila Dylana Morana, odvážila jsem se a zůstala jsem tak trochu s pusou otevřenou, protože je to bezva film. Myslím, že přesun do Anglie mu jenom prospěl, protože v prostředí za Atlantikem by jeho "v podstatě jednoduchost" naprosto zapadla. Takže se dá říct, že to byla jeden z nejlepších nebritských filmů z britského prostředí posledních let. ()

sedm.1

Maraton lásky je odpočinková jednohubka.Bohužel, naprosto tvrdě doplácí na svou šílenou neoriginalitu, na od první minuty předem jasně předvídatelný průběh, na obrovské množství klišé, na křečovité dialogy, na totálně jednorozměrné postavy, které mají jasně daný a neměný charakter, takže každý jejich čin, každá jejich věta je už dopředu nalajnovaná.A samozřejmě doplácí i na happyendový závěr, který snad nemohl být už více profláklejší. A tak jediné,co Maraton lásky drží nad vodou jsou herci. Simon Pegg je prostě zábavný chlapík od vedle, sem tam i slušně zahlásí a jeho "ksichty" mě fakt bavily.Hank Azaria je pak v roli Peggova soka též pohodový, není to žádný prototyp hajzla, ale též spíš ten chlapíka od vedle, který je ale prostě jen víc ambicióznější,úspěšnější a tak. No a Thandie to sluší a ostatní už jen tak nějak přihrávají, tu zábavněji, tu trapněji, ale vesměs neškodně.Maraton lásky zkrátka není nějaká velká nuda, sem tam se u toho člověk i usměje, spád i celková zábava se drží na průměru, takže vlastně proč ne, ale přínosným tento snímek není vážně ničím! ()

chmíří

Nebylo to špatné, ale čekal jsem víc komedie a méně romantiky! Nakonec to bylo naopak a ktomu jěště trochu patosu na závěr, ale stejně jsem se bavil, párkrát!! 70% ()

Standish

Během první poloviny filmu jsem se nasmál, jako už dlouho ne. Druhá část filmu se pohybuje v obvyklých romanticko-komediálních kolejích, což už taková sranda, bohužel, není. ()

Rssa

Nezávadná komedie, která neurazí, nenadchne, ale každopádně je to nadprůměr. Pegg je borec, stejně tak Moran. 75 % ()

lukasch

Škoda, že Simon Pegg nedostal více prostoru pro svůj typický humor. Divák, který ho nezná z jiných rolí si na něj asi těžko zvykne. Hank Azaria a jeho scéna v šatně byla vtipná, ale výstupy Dylana Morana jsou vrcholem filmu jinak těžce průměrného filmu. ()

Ratherfly

Po napsání komentáře jsem zjistil, že v podstatě stejně to vidí i uživatel Tuxedo, a ikdyž tam ve svém příspěvku nezhodnotil prsa Thandie Newton a Hanky Azaria, chybí mu tam jakékoliv srovnání s filmem Zachraňte vojína Ryana a ani jednou v něm nepoužil vulgární oslovení směrem ke čtenáři, i tak jsem se rozhodl (vzhledem k faktu, že jinak tam vše podstatné má) pouze pod jeho komentář podepsat, takže: jó vole, má pravdu ten chlapec ()

cab

Film zacina, kdyz Denis nechava svoji milou stat pred oltarem a zbabele utika pred zodpovednosti spojenou se svatebnim aktem. Avsak po nejakem case ji chce mermomoci zpet, i kdyby mel bezet maraton. Prumerna komedie s ponaucenim se az do sameho zaveru drzi nastavenou davku kvality, ktera se rovna 55% ()

dopita

Film velmi neoriginální, ale zároveň překvapivě vtipný. Simon Pegg mě jako komik nikdy nijak nedojímal, ale tentokrát mě opravdu rozesmál a to hned několikrát. Co na tom, že děj filmu je omletej až hanba a v druhé polovině je to jedno velký klišé. Já se bavil. ()

arexam

Nic extra, sranda ale dobrá. Beru to tak, že to tvůrci mysleli ze srandy. Tím TO myslím děj. Protože to by vymyslelo i dítě, který vidělo dva filmy označený jako komedie / sportovní / romantický. ()

Hanys_

Docela zklamání. Pegg, Azaria, Moran... Tohle měla být sportovní komediální jízda a ne klopýtající romedy ve stylu Peggova finiše. ()

bo.rec

Pegg je prostě borec, dal tomu všechno a je to vidět. Bez něj by to byl nezajímavý odpad, kterého jsou všude mraky... Určitě jsem to neviděl naposledy... ()