Maraton lásky

Velká Británie, 2007, 100 min

David Schwimmer

Simon Pegg

Alex Wurman

Před puštěním filmu jsem se spoléhal přinejmenším na duo Pegg a Moran. Vyplatilo se. Bohužel v neprospěch filmu jsou tito herci asi to nejlepší na této komedii. Sice mě bavila asi od druhé třetiny, ale celkově spadá do průměru.(21.2.2009)

Zkrátka Pegg, to byste ho z jeho předchozích dílek nesměli znát... filmy odehrané na víc jak 100%...! :-))(18.5.2011)

Dokud Simon Pegg běhá, je to sranda. Když začne zachraňovat manželství a rodinné hodnoty, tak už ne... Film na půl cesty mezi Velkou Británií a Hollywoodem zachraňuje suchý humor a Dylan Moran - z druhé strany ho zabíjí schematismus a sladkobolnost.(2.2.2013)

• - Pegg ohroměně zírající na mužné přednosti svého soka je autentický. Ve scéně v šatně měl být Hank Azaria zakrytý sáčkem tělové barvy. Sáček mu ovšem na jeho intimních partiích nedržel. Šlo se tedy do akce „naostro“. (Pumiiix)

• - Gordon (Dylan Moran) nosí hodinky značky Rolex 520 Perpetual Oyster. (dyfur)

• - Původní scénář počítal s maratonem v Los Angeles. Poté, co do filmu vstoupil tým britských producentů, se přesunul děj do Londýna. Práva na londýnský maraton však již dříve ukořistila jiná produkce, a tak museli filmaři uspořádat vlastní pod názvem „Nike River Run“. (Olík)