Maraton lásky

Run, Fatboy, Run

Komedie / Sportovní / Romantický

Velká Británie, 2007, 100 min

Popravdě musim říct, že mě to fakt zklamalo. Nejedná se bohužel o žádnou super nápaditou britskou komedii, s hromadou vtípků, ale jen o lehce úsměvnou průměrnou komedii, kterou drží nad vodou jeden z nej komediálních herců současnosti Simon Pegg a úchylnej Dylan Moran, jediní oni dva se jakž takž starali o zábavu. Ovšem velký zklamáním je strašnej nedostatek nějakejch opravdu povedenejch vtipků, jestli tam byl jeden nebo dva, tak je to moc a taky opravdu hodně špatnej konec. Ale abych tomu zas tak moc nekřivdil, tak sem se rozhodně nenudil a občas se i dobře pobavil, jen mě to fakt hodně zklamalo, protože sem se na to těšil a čekal daleko víc(20.2.2008)

• Faidra

Jo, láska je opravdu běh na dlouhou trať, ovšem když jí ještě na startovních blocích zarazíte do paty takový trn, jakým je scénář utíkajícího tlusťocha, tak nepomůže ani doping v podobě dvojky Pegg-Moran. Popravdě, ono by k řádnému tempu nepomohlo nejspíš ani zapití hrušky kefírem. Soukromý dodatek: při scéně, kdy Dennis v panice prchá od oltáře, jsem si vzpomněla na přípravy na mou vlastní svatbu. Na chvíli jsem osaměla jen ve společnosti zrcadla, dívala jsem se do něj na tu divně vyšňořenou ženskou a hlavou mi běžely myšlenky typu "tohle se přece nemůže dít mně," když tu budoucí navlékač prstenu zpoza dveří zahlásil: "Já jenom, že jestli se ti taky chce se na tuhle volovinu vykašlat, tak můžem vzít roha mým autem, natankoval jsem, než jsme vyrazili."(27.7.2011)

• anderson

Šablónovitá romantická komédia, ktorú som zhliadol iba kvôli Peggovi, od ktorého som očakával kultivovanú oddychovú zábavu. Rád by som však vedel prečo do takéhoto typu filmu musia byť za každú cenu vnášané vulgarizmy najhrubšieho zrna. Navyše do poobedňajšej reprízy, ktorú môžu sledovať aj deti. Je mi z toho na vracanie. Za normálnych okolností by to bol priemer, takto iba za "dvojku". (24.11.2012)(24.11.2012)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $6,003,262Tržby Celosvetovo $36,743,410Tržby za predaj DVD v USA $4,746,058 //počet predaných kusov 251,675║ Priemerná komédia čo nenadchne ani neurazí. /55%/(19.2.2010)

• Eddard

Proboha... Nikdy by mě nenapadlo, že ze spojení mého nejoblíbenějšího Přítele Davida Schwimmera, dvou trumfových es současného britského humoru Pegga a Morana a překrásné Thandie Newton může vzniknout takový... hybrid. Run, Fat Boy, Run začíná jako klasická britská komedie střihu Richarda Curtise, operující na suchočerné humorné bázi a vesele fakující konvence korektní rodinné komedie. V tu chvíli jsem si vesele hvízdal a mnul si ruce nad nadcházejícími hody. Ostrý drajv však velice brzo slábne a střih filmu se začně nebezpečně žánrovatět (rozumějte kýčovitět) a Richard Curtis postupně předává kormidlo Chrisi Columbusovi či Nancy Meyers - myslím to samozřejmě obrazně a rozhodně ne, jako kompliment. Úsměv zuhl na rtech, a ani občas se vyskytující řachavé gagy neukonejšili moje vzrůstající obavy. Ovšem hlubiny klišé, režijní a scénáristické bezmoci a šablonovitosti, do jakých se snímek začal propadat a kam jsem společně s ním nahlédl ke konci, jsou natolik bezedné, studené a temné, že zadupali výsledný dojem hluboko pod průměř dobré zábavy. Pocta, kterou chtěl americký komik složit britskému humoru (kromě Morana a Pegga se zde mihnou taky David Williams z Little Britain či Stephen Merchant z Officu) tak zůstala vágně ležet na dně Atlantiku, nedosahující dokonalosti žánrové formy Mrs. Doubtfire, ani syrovějších a cyničtějších britcomů typu About a boy. 40%(24.2.2008)