Maraton lásky

Run, Fatboy, Run

Komedie / Sportovní / Romantický

Velká Británie, 2007, 100 min

• Matty

Mimořádně špatná komedie, které mi bylo zpočátku líto (hl. kvůli Peggovi a Moranovi), ale s přibývajícími minutami mě čím dál víc iritovala (klidně si namísto „iritovala“ dosaďte ten druhý, méně korektní výraz). Většina složek filmu je tak mizerná, že nedokážu určit, která má větší podíl na nefunkčnosti celku. Scénář, jež otrocky kopíruje ty nejpitomější sportovní komedie? Režie, která scénáři kopírujícímu ty nejpitomější sportovní komedie nedokáže dodat potřebný švih? Podíl hluchých míst, kdy někdo někomu jinému říká něco naprosto nepodstatného zhola nezábavným způsobem, je udivující. V momentě, kdy by jiná sportovní komedie (třeba nějaká kravina s Willem Ferrellem) odložila stranou všechna moudra a poselství o důležitých hodnotách a naservírovala nám pár minut nefalšovaně dementní taškařice, nabízí Tlouštík jenom další kecy. Je paradoxem, že film fosforeskující z padesáti metrů všemi neduhy amerických komedií (mj. záliba v nechutném, infantilním a „držkopádovém“ humoru) vzniknul ve Velké Británii. Chcete-li nadále věřit, že Simon Pegg a Dylan Moran jsou vtipní kdykoliv a v čemkoliv, ignorujte protentokrát jejich jména a zapomeňte, že Run, Fatboy, Run existuje. Pitomost, za kterou bude David Schwimmer v pekle orestován fanoušky Black Books a Spaced! 35% Zajímavé komentáře: Lateef, Eddard(2.10.2008)

• korbitch22

Pegga mám rád,ale tohle se Schwimmerovi opravdu moc nepovedlo.Americký humor se tady až křečovitě pere stím Britským.Pár vtipných momentů tam bylo,jenže je pan rejža totálně zabil tunami klišé a strašnejch žvástů,až se dopracoval k poblití hodné předvídatelnosti,ze které se nám při sledování s bratránkem udělalo hodně blbě a ty tuny chlastu,co sme do sebe natlačili den před,s tim neměli nic společného.Neskutečný průměr filmu,odpálkoval do nebe volající pad do náruče milované ženy...to sme se hodně nasmáli,ale asi ne tak,jak by si Pegg a Schwimmer přáli...smutně zabitý potenciál všech hereckých es...škoda 40%.(10.3.2011)

• WANDRWALL

Na lásku nemá právo každý, ale jen ten, kdo ji potřebuje. Kdo ji potřebuje, ten pro ni něco dělá. A kolik toho udělá, tolik lásky si i vydělá. V této komedii hlavní hrdina lásku nalézá.(21.5.2011)

pobavit diváka je podle mého názoru u komedie to hlavní a tady se to docela dobře povedlo... pegga já rád a moc u filmu nepřemýšlet občas taky neuškodí... oddychovka za 70%.(10.10.2008)

• Ducharme

Maraton lásky? Kdo tohle k sakru překládal?! Simon Pegg a Dylan Moran v jednom filmu - neuvěřitelné lákadlo, které nakonec nezklamalo. Ano - je to klišé, je to přehnané a všichni vědí jak to skončí, ale stejně.(1.5.2009)