Maraton lásky

Run, Fatboy, Run

Komedie / Sportovní / Romantický

Velká Británie, 2007, 100 min

Dokud Simon Pegg běhá, je to sranda. Když začne zachraňovat manželství a rodinné hodnoty, tak už ne... Film na půl cesty mezi Velkou Británií a Hollywoodem zachraňuje suchý humor a Dylan Moran - z druhé strany ho zabíjí schematismus a sladkobolnost.(2.2.2013)

• Faidra

Jo, láska je opravdu běh na dlouhou trať, ovšem když jí ještě na startovních blocích zarazíte do paty takový trn, jakým je scénář utíkajícího tlusťocha, tak nepomůže ani doping v podobě dvojky Pegg-Moran. Popravdě, ono by k řádnému tempu nepomohlo nejspíš ani zapití hrušky kefírem. Soukromý dodatek: při scéně, kdy Dennis v panice prchá od oltáře, jsem si vzpomněla na přípravy na mou vlastní svatbu. Na chvíli jsem osaměla jen ve společnosti zrcadla, dívala jsem se do něj na tu divně vyšňořenou ženskou a hlavou mi běžely myšlenky typu "tohle se přece nemůže dít mně," když tu budoucí navlékač prstenu zpoza dveří zahlásil: "Já jenom, že jestli se ti taky chce se na tuhle volovinu vykašlat, tak můžem vzít roha mým autem, natankoval jsem, než jsme vyrazili."(27.7.2011)

Na Schwimmera to nebolo zlé. Aj napriek tomu, že ide o klasický, skôr podpriemerný námet a šedivý scenár o nenapraviteľnom flákačovi, ktorý nakoniec príde k rozumu a všetko sa na dobré obráti, tak snímok celkom pobavil. Najväčšiu zásluhu na tom má hlavne S. Pegg, ktorý často dokáže z minima vyťažiť maximum a aj podpriemerné filmy ťahá aspoň do priemeru. Síce tu nebolo veľa scénok s fungujúcim humorom, ale tých pár bolo naozaj luxusných. Čistý priemer. 60/100(19.1.2015)

Postava Simona Pegga je zde v takové kondici, že kdyby 490 př. n. l. běžel od Marathonu do Atén místo Feidippida zvěstovat vítězství nad Peršany, dorazil by do řecké metropole v den narození rejdaře Onassise.. Než zazní startovní výstřel, je vše díky občasnému humoru dvojice Moran, Pegg docela svižné a člověk překousne i toho indického Romana Skamene, co je širší, než vyšší, ale jakmile běžci vběhnou na trať, otevřou se stavidla klišé a Utíkej, tlouštíku, utíkej dokulhá pod znatelně americkým koučem Schwimmerem do cíle ve stylu jeho postavy ze seriálu Přátelé. Čili ukňouraně a s razítkem sladkobolného ňoumy, co má přesně o jednu kladnou povahovou vlastnost víc, než jeho brzy na druhou kolej přesměrovaný sok v lásce (čtěte obšoust)..(26.7.2011)

„Mohl bych vysoudit všechno, co má. Ale co bych dělal s krabicí od pizzy a tričkem Judas Priest?!“ U Maratonu lásky záleží na tom, co od něj čekáte. Jestli originální komedii (s odpovídajícím anglickým humorem) se spoustou odrovnávacích hlášek, nečekaným průběhem a koncem, jste na špatné adrese. I když se film tváří jako britský, krom herců a prostředí Londýna postrádá téměř všechny atributy, které byste u filmu s touto zemí původu a daného žánru čekali. Tvůrci totiž stvořili americkou romantickou komedii s jejími typickými neduhy (dojímání, nevzdávání se, davové fandění, národnostní stereotypy atd.). Ale jednak zde přece jenom několik kvalitních fórů přítomno je, stejně tak vcelku nevtíravá romantika a pohodová atmosféra, no a hlavně dvojka komiků Pegg-Moran, kteří v těch nejkritičtějších chvílích film drží nad vodou (pobaví především druhý jmenovaný, ale ten zase nemá tolik prostoru). Ve výsledku tak (i díky mým očekáváním) nejsem tolik zklamán a hodnotím lepším průměrem. „Jsem investiční manažer u Waterman Hughes.“ – „Já dělám vysokoúrovňové bezpečnostní analýzy.“ – „Jo? Libby říkala, že děláš hlídače v oddělení s dámským prádlem.“ - „Přesně tak jsem to myslel.“(5.4.2015)