Irina Palm

• Belgie Irina Palm (více)

Jde o život, tak k čemu jsou předsudky a stud.
Příběh padesátnice Maggie, která se jednoho dne nechá zaměstnat v nočním klubu londýnského Soho. V zoufalé snaze získat peníze na operaci vážně nemocného vnuka přijme práci, nad níž by se dosud při pouhé zmínce zarděla studem. Pozoruhodné šansoniérce a herečce Marianne Faithfullové je v romantické tragikomedii neméně skvělým protihráčem kusturicovský herec Miki Manojlović, jehož na první pohled hochštaplerský majitel klubu začne díky odzbrojující přirozenosti stárnoucí ženy znovu vnímat hluboko zasuté city. Bizarní idyla nově nabyté Maggiiny existence končí okamžikem, kdy se o nové, byť dočasné identitě dozvídají nejen pomlouvačné sousedky, ale především syn Tom. Nevtíravě osobitá režie Sama Garbarského dává prostor strhujícímu herectví, jehož působivost umocňuje skvěle vystavěná atmosféra s melancholickým hudebním doprovodem. (oficiální text distributora)

panWolf

Absolutně neherectví paní Marianne Faithfull slaví naprostý úspěch.Do 5 hvězd chybělo opravdu málo.Mohu všem jen doporučit.Moc nepřeženu,když řeknu,že jsem se nasmál i skoro zaslzel.Takový věci by se měly dostat víc mezi lidi ()

dopita

Docela příjemnej, dějově trochu netradiční film, jemuž výsledné hodnocení sráží přeslazenej závěr. ()

Ebon

Jemný a citlivý příběh o lidskosti Maggie, o probuzení z omezenosti, o citech i o zkurvených kamarádkách. Posezení s kamarádkami mě dorazilo. Irino si nejlepší! ()

DannyBoy80

Parádní filmek. Trošku netradiční prostředí pro uklízečku z ROH :) dal bych i 5*, ale za naprosto zbytečné scénáristické díry musím o hvězdu dolů. I tak to jsou velmi solidní 4*. Je tady krásně vidět charakter lidí i charakterové kolotoče a veletoče. A co vy, udělali byste si penisový loket, abyste pomohli rodině? ()

decay

Maggie alias Irina je okolnosťami prinútená urobiť niečo, čo absolútne mení všetko v jej, a nie len v jej, živote. Táto odhodlanosť je vyvolaná jej čistým citom pre lásku. Silný dej s výbornými hereckými výkonmi a strih spolu s hudbou tvoria perfektnú atmosféru, od ktorej nemožno odpútať pozornosť. Napriek tomu, že som film zhliadol v českom znení, nemám čo vytknúť. ()

Disease

Vážně i vesele o maloměstské (de)mentalitě, ale nejen o ní. Pět hvězdiček možná brát trochu s rezervou, ale zkrátka mi to nějak sedlo. ()

Schuldiner

Čekal jsem víc. Ne, že by to nestálo za podívání, ale asi jen jednou. Nějak jsem se do toho nemohl dostat a nevím, co mi v tom zabraňovalo. Jestli tempo, nezáživnost nebo zkrátka příběh jako takový. Ničím mě to prostě nevtáhlo, nemůžu to tudíž hodnotit lépe. Bylo to takové neutrální, i přes lehce kontroverzní náplň, a to je asi ten problém. Nebo nevím.. ()

KatRi

Maggie je jedinečná žena a Marianne Faithfull ji jedinečně hraje. Vzbudí ve vás lítost, kde má, nutí vás se smát, kde chce...prostě jí fandíte, ať udělá cokoli - oblékne tu zástěrku, přinese kytičku a obrázky, bojuje sama se sebou. Jen Mikimu to jeho znovu probuzené "lidství" ani trošku nevěřím. ()

conery1

Hovorí sa, že pre svojich blízkych urobíme čokoľvek. Väčšinou to aj pri tých slovách zostane. Maggie prešla k činu. Uspokojovala rukou mužov za 800 libier týždenne aby zaplatila liečbu svojho vnuka. A čo morálka ? Kto je vlastne nemorálny ? Jedinec ? Alebo spoločnosť, ktorá tieto služby ponúka ? V núdzi poznáš priateľa sa hovorí. Keby ten finančný obnos dostávala za umývanie okien, tak by umývala okná a netrápil by ju " penisový lakeť ". ()

sona123

Evropská scéna zase jednou překvapila. Nebylo to žádné velké intelektuálno, o to víc byl ale film blízko divákovi a naservíroval nám morální dilema bez příkras a zbytečných kudrlinek. A Maggie se k problému postavila prakticky a jak jí šla práce pěkně od ruky :-) Odpustím trošku přitroublý konec, který byl možná zbytečný, ale k vykouzlení dobrého pocitu splnil účel. ()

neneka

Dojemný, civilní, pravdivý a uvěřitelný. Marianne Faithfull jsem měla vždy ráda i jako zpěvačku a v reálu je zřejmě taková kočka s 9 životy, a tak bez mučení přiznávám, že nejenže mě nalákalo to, že jde o film evropský, protože ty já hodně můžu, o tématu nemluvě, ale taky jsem právě na ni byla hodně zvědavá. A... skvělý! ()

Honza dAve

Dávám 3 a 1/2 hvězdičky, což se zaokrouhluje na 4. Tahle tragikomedie, založená převážně na konverzaci a pár scénách z veřejného domu, se dle mého názoru docela povedla. Smutný příběh těžce nemocného chlapce, na jehož léčbu docházejí rodičům peníze, kompenzuje příběh chlapcovy babičky, která sice nemá valné vzdělání, na přijetí do zaměstnání není nejmladší, ale jednu věc její jemné ruce dovedou perfektně. I když se k této "práci" dostane nechtěně, omylem a jen kvůli vnukovi, z ironického nadhledu filmu vyplývá, že to paní bere sportovně. "Honibába", jak se sama nazývá, si do svého nového zamětsnání bere termosku s kafem, tesilovou zástěru, obrázek na zeď a pořádnou porci papírových utěrek a lubrikačního gelu. Marianne Faithfull i Miki Manojlovic podávají perfektní výkon. A nakonec má Irina Palm zajímavý a tak trošku pohádkový happyend. ()

ypres.bass

Příběh silné ženy, která neváhala obětovat svoji důstojnost pro svého nemocného vnuka. Bohužel však zpracování pokulhává ()

Radek.SCH

Připadalo mi to, jako by to napsal a točil debutant. Celkově to bylo nějak moc prvoplánové. A když opomenete kontroverzní téma, tak vám toho moc na dívání nezbyde. Happyend jsem rozdýchával ještě hodně dlouho. - 50% ()

KuZd

Proc je tady zarazen tenhle do zanru "drama"?? Lehce bizarni komedie o zene stredniho veku, ktera aby zaplatila svemu vnukovi operaci, se zacne zivit v jednom bordelu jako vyhonovacka ptaku :-) ()

koniklecka

Film na první pohled šedivý a chladný. Ovšem brzy Vás vyvede z omylu a Vy nahlédnete do života ve všech možných podobách, i těch nejméně pravděpodobných. Marianne Faithfull neboli Irina Palm či Maggie je osobnostně skvěle nevyhovující na práci, kterou nakonec zvolí. A doslova vezme vše do svých rukou (nebo aspoň do pravé). Dá přednost životu vnuka před sebou samou. Kdo by to také snad neudělal? Nicméně setká se s nepochopením na všech frontách. Až časem dojde rodičům hocha, že ta slova, která každou matku a otce napadnou (nebo by to tak aspoň mělo být), že by pro své děti udělali vše i zemřeli, vlastně dosti odráží čin babičky. Ta ale, také díky nové životní zkušenosti, jakoby začla znovu žít. Nevšední film, ze kterého na Vás dýchne život s upoutávající atmosférou, který jsem rozhodně neviděla naposledy. ()