Irina Palm

• Belgie Irina Palm (více)

Jde o život, tak k čemu jsou předsudky a stud.
Příběh padesátnice Maggie, která se jednoho dne nechá zaměstnat v nočním klubu londýnského Soho. V zoufalé snaze získat peníze na operaci vážně nemocného vnuka přijme práci, nad níž by se dosud při pouhé zmínce zarděla studem. Pozoruhodné šansoniérce a herečce Marianne Faithfullové je v romantické tragikomedii neméně skvělým protihráčem kusturicovský herec Miki Manojlović, jehož na první pohled hochštaplerský majitel klubu začne díky odzbrojující přirozenosti stárnoucí ženy znovu vnímat hluboko zasuté city. Bizarní idyla nově nabyté Maggiiny existence končí okamžikem, kdy se o nové, byť dočasné identitě dozvídají nejen pomlouvačné sousedky, ale především syn Tom. Nevtíravě osobitá režie Sama Garbarského dává prostor strhujícímu herectví, jehož působivost umocňuje skvěle vystavěná atmosféra s melancholickým hudebním doprovodem. (oficiální text distributora)

Umělec

Jednoduchý příběh, skvěle režírovaný a ještě lépe zahraný... Rozhodně se nejedná o tuctový snímek. Tady nejde o akci, že. Ačkoli ... :-) Film o lidskosti, lásce, obětavosti a hlavně o mateřské/babičkovské/ženské vnitřní síle. Zajímavý evropský film - 90% ()

jobina

Musela jsem si nechat na komentář tohoto filmu čas. Penisový loket je úsměvný, zrovna tak, jako maloměstské pokrytecké puritánství a zároveň zvědavost sousedek. Jenže vše se odehrává na pozadí smrtelné nemoci dítěte. A to mi vadí. ()

Tereeen

Irina Palm mě šokovala, dojala, rozesmála i nadchla. Příběh stárnoucí ženy, jež se pro záchranu umírajícího vnuka vydá napospas pochybnému podniku, nepůsobil v žádném směru smutně či pesimisticky, ba naopak z něj sršel pozitivní náboj. Mé nadšení trochu zchladil klišovitý konec, který ale tomuto filmu velmi ráda odpustím. ()

effulka_kebulka

Velmi netradiční námět. Pro někoho možná poněkud pobuřující téma - babička, co se vydá na dráhu prostitutky. Ale velmi pěkně a citlivě zpracované a otevřený konec navíc. 90% ()

Rapollo

Proč je ten film tak příšerně natažen? Proč jsou v dialozích tak dlouhé pauzy? Proč všichni krom Manojloviče předstírají herectví, aniž by alespoň průměrně hráli - prostě HRÁLI! Takhle se vcelku zajímavé téma rozplizlo v amatérsky utahanou pastu, kde si všichni řekli: "Dobrá, je to vážná situace, pojďme se tedy tvářit ukrutně vážně. Uděláme to tak, že se pořádně zamračíme...tak, a to stačí. Víc už není třeba." ......Ne, prostě způsob zpracování mě nenadchnul. Uhoněná babička a hodný pan šéf bordelu. Kdepak jugoslávská mafie. Kdepak balkánský temperament (ještě jednou řekneš, že je moje máma kurva a uříznu ti hlavu a pak se ti do ní vyseru). Zkrátka idylka. Chlapík je to takový smutný, osamělý a s dětskou prostotou chlubí se hrdě, kterak si na Mallorce chaloupku svou staví... ach! ....... Ale hudba dobrá. Připomíná mi Younga v Jarmuschově Dead manovi. Každopádně poselství filmu je jasné: chlapi! Nehoňte si ho doma, ale běžte ho strčit do ďoury v Sexy Worldu, přispějete tím na léčbu malých chudých pacientů. ()

KcarlosK

Co by jste udělali, kdyby umíral někdo vám velmi blízký? Dal bych i čtyři, nebýt těch plytkých a nelogických dialogů. Třeba synáček byl na zabití. Jinak Maggie skvělá. "Jsem Irina Palm a jsem nejlepší." Odpověď na úvodní otázku zní: Cokoliv. ()

izmi

Neskutečně silný, lomcující, dokonale podaný příběh. Maggie vypadá jako slabá ženská zmítaná strachem o vnouče, ve skutečnosti je pravá hrdinka, která jde a koná, přitom své jednání neobhajuje a nikomu nic nevysvětluje. To je zralé hrdinství! ()

andy60

Neotřelé téma, vkusně zpracované. Kam až můžeme zajít, při obětování se pro druhé? Kde máme hranice, které už bychom nepřekročili? Na tyto otázky vám odpoví Irina Palm. ()