REPO je speciální dáreček od režiséra „SAW SÉRIE“ Darrena Lynna Bousmana. Film, který je tak „jiný“, že ho ani k ničemu nemůžete přirovnat. Pokud milujete muzikály, můžeme zaručit, že REPO lehce zapadne mezi vaše nejoblíbenější filmy. Pro všechny ostatní je to rozhodně ojedinělý snímek, který vám přinese novou zkušenost. A to se poslední dobou v kinematografii moc často nestává.

V nedaleké budoucnosti ničí smrtící epidemie lidské orgány. Vědci začínají masivní orgánovou sklizeň. Biotechnický magnát přijde s nápadem splátek, když však někdo nezaplatí jen jednu jedinou, přijde REPOMAN a svůj orgán si vezme zpět. Ve filmu můžete vidět a slyšet nejprodávanější sopranistku všech dob Sarah Brightman nebo Ogre – zpěváka legendární industriální kapely Skinny Puppy a také Joan Jett. Kromě nich obsahuje soundtrack Repo např. tyto umělce: Stephen Perkins (Jane´s Addiction, Porno for Pyros), Clown (Slipknot), Ray Luzier (Korn, Army of Anyone), Brian Young (David Lee Roth Band), Richard Fortus (Guns n´Roses), Sonny Moore (From First to Last), David J (Bauhaus, Love and Rockets), Daniel Ash (Love and Rockets), Blasko (Ozzy Osborne band), Tommy Clefetus (Rob Zombie band), Melora Creager (Rasputina), Rami Jaffee (Wallflowers), Danny Saber (Busta Rhymes, Seal), Eric Powell (16Volt).

Nahrávací tým REPO se skládá: Yoshiki (legendární rocková kapela X-JAPAN), Josepha Bishara (Rasputina, Danzig) a Chris Spilfogel (Dreamgirls, Hairspray) (oficiální text distributora)

qenett

Genetická opera je v dnešní přehlcené kinematografii něčím jiným a zvláštním, což je možná ten důvod, proč se neprosadila a nedostala se do podvědomí diváků. V kinech běžela na podzim před dvěma lety, ale diváků ji neshlédlo mnoho. A to je škoda. I přes své šílené zpracování (Repo působí jako když zkřížíte Tarantinovi Hanebné pancharty s Burtonovým Sweenym Toddem a opepříte je trochou gothic stylu) a mělkou zápletku má film kouzlo, kterým vás uchvátí. Svět v pochmurné, tmavé budoucnosti postihne choroba orgánů. Lidé umírají. Až se objeví mladý, nadějný podnikatel se svou firmou na umělé orgány. Děj filmu se odehrává v době, kdy už se lidé nebojí oné choroby, protože vědí že jim firma GenCo kdykoli nabídne umělý orgán. Ovšem za určitou cenu. A když jednoho den přestanou splácet, firma se neobtěžuje se soudním vymáháním, bez varování pošle Repomena, který si vezme zpět majetek firmy. Ale Genetická opera by nebyla ničím výjimečným nebýt skvělého soundtracku. Bez hudby by zapadla mezi spoustu jiných, úchylných krváren. Tento film si buď zamilujete, a rádi si ho budete pouštět znovu a znovu, a nebo ho s nadzvednutým obočím znechuceně vypnete. U takhle zvláštního kousku jiná, střední cesta není. ()

CrazyLom

Krásně brutální, skvěle nazpívané, místy vtipné - ale jako celek trochu nudné...škoda přeškoda, tenhle nápad měl na víc ()

hazaba odpad!

Tohle byl snad vtip. Nemelodické, nelogické s šílenými kreacemi herců, že se to nedalo ani dodívat. ()

Luk Skywalker

Příběh je dobrý, navíc ty komiksové příběhy skvěle doplňují popis postav, abych věděl s kým mám tu čest. I to punkovo-rockové pojetí písní mi sedlo i s tou troškou emo a goth vizáže. Co mi vadilo bylo, že to je muzikál na 100%, nic není řečeno jinak než písní a když ano, tak postava to stejně řekne do hudby jako by to byla součást textu písně, přitom jsou muzikály, kde se zpívá a mluví a funguje to. A závěr kde umírá kde kdo na jevišti si tvůrci tak mohli odpustit, ale když to dělal režisér filmů Saw 2, 3, 4, tak se nedivím. ()

Xatrix

Zajímavé prostředí a morbidní atmosféra utopená v pomalém příběhu a nevýrazných písních. Repa je skutečně škoda, protože režisér Bousman má celkem čuch na povedenou kompozici, bohužel je však film bez patřičného náboje a poslední třetinu doslova prozíváte. 6/10 ()

Johny M.

Alexa Vega je prostě rozkošná, Paris Hilton zase pěkná kráva :) Bousman si s Operou moc hezky vyhrál, vizuálně i hudebně (akorát Sarah Brightman dala mejm uším trochu zabrat :/ ) je prakticky dokonalá... 90% ()

Leoric

Pro mne jednoznačně nejlepší filmový muzikál - nikde jinde totiž neběhají goticky oděné lepé černovlasé děvy, a nehraje k tomu výborná hudba:) Škoda jen zbytečně dlouhé stopáže, protože kdyby se vyškrtlo pár scén, filmu by to jen prospělo a ještě by to ani nenarušilo děj. Po dlouhé době originální počin. ()

MJ

Naprosto brutalní a jedinečnej úlet. Pro lidi, co sou trochu, no..... řekněme ne úplně konzumní, je to naprosto dokonala odreagovávačka. Ikdyž ten, kdo tohle psal, proste MUSEL bejt sjetej... Směle do toho.... A bacha na obličej Paris!! ;-) ()

Deever

Velmi roztomile stylizované. Pěvecky slabší, ale řekněme moderní. Zejména začátek mě příliš nepřesvědčil, ale nakonec jsem to překousl a v průběhu tomu přišel na chuť. ()

Al44...

Docela šílený film, který se pohybuje na pomezí velkého kýče a velmi originálního snímku - dost hudebních čísel působí nepřesvědčivě - jalový příběh - každopádně je to odvaha něco takto okrajového vůbec natočit - dle mého se to ale nepovedlo. ()

Kessler

Nedokážu popsat, co mě na tom tak chytlo. Repo je dravé, skladby více než poslouchatelné a Anthony Head si přímo říká o to, aby jeho další rolí byl Doktor Jekyll a pan Hyde. K tomu si připočtete vizuál, který jakoby vypadl z videoklipu Marylina Mansona (moc ho neposlouchám, ale myslím, že by to byl jeho styl). A Paris jsem poznal až při její "obličejové" scéně. ()

awful

Zpočátku docela sranda, pak se to nějak rozplizlo, v kině 6 lidí a poslední půlhodinu jsem regulérně prospal. Dávám dvě hvězdy za dobrý námět, komixová intermezza a skalpel a la Dr. Dick. ()

Veseldaa.!

Naprostá zvrhlost pod vedením Darrena Lynn Bousmana - režiséra slabších, přesto ne absurdních dílů Saw série. Nevím čím to je, ale tohle spojení hororu a rockových pecek prostě funguje! Nejvíc se mi ale líbil Terrance Zdunich, výborně zpíval, byl dost úchylný, jednoznačně doufám, že o tomto herci ještě uslyším. ()

Lukadlo

Skvělá hudba, děsná jatka. Až na přílišnou agresivitu to bylo opravdu skvělé! Styl hudby mi vyloženě sedl. Dal bych si ještě jednu injekci Zydratu...tentokrát ale jen pro potěchu a bez titulek. ()

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány