REPO je speciální dáreček od režiséra „SAW SÉRIE“ Darrena Lynna Bousmana. Film, který je tak „jiný“, že ho ani k ničemu nemůžete přirovnat. Pokud milujete muzikály, můžeme zaručit, že REPO lehce zapadne mezi vaše nejoblíbenější filmy. Pro všechny ostatní je to rozhodně ojedinělý snímek, který vám přinese novou zkušenost. A to se poslední dobou v kinematografii moc často nestává.

V nedaleké budoucnosti ničí smrtící epidemie lidské orgány. Vědci začínají masivní orgánovou sklizeň. Biotechnický magnát přijde s nápadem splátek, když však někdo nezaplatí jen jednu jedinou, přijde REPOMAN a svůj orgán si vezme zpět. Ve filmu můžete vidět a slyšet nejprodávanější sopranistku všech dob Sarah Brightman nebo Ogre – zpěváka legendární industriální kapely Skinny Puppy a také Joan Jett. Kromě nich obsahuje soundtrack Repo např. tyto umělce: Stephen Perkins (Jane´s Addiction, Porno for Pyros), Clown (Slipknot), Ray Luzier (Korn, Army of Anyone), Brian Young (David Lee Roth Band), Richard Fortus (Guns n´Roses), Sonny Moore (From First to Last), David J (Bauhaus, Love and Rockets), Daniel Ash (Love and Rockets), Blasko (Ozzy Osborne band), Tommy Clefetus (Rob Zombie band), Melora Creager (Rasputina), Rami Jaffee (Wallflowers), Danny Saber (Busta Rhymes, Seal), Eric Powell (16Volt).

Nahrávací tým REPO se skládá: Yoshiki (legendární rocková kapela X-JAPAN), Josepha Bishara (Rasputina, Danzig) a Chris Spilfogel (Dreamgirls, Hairspray) (oficiální text distributora)

Macejko

Po prvom pozretí ľahký nadpriemer. Potom som si však zohnal soundtrack, na ktorom som sa postupne stal závislý, a vďaka nemu som si Repo pozrel znova. A film som si neskonale užil. Naozaj to nie je muzikál pre každého. Som však šťastný, že pre mňa je! :-) ()

blackrain

Šílené, zvrhlé, brutální, ujeté,originální a nezapomenutelné. Opravdu lahůdka. Nejdřív jsem si řikala, na co jsem to vlastně šla. Nevěřícně jsem kroutila hlavou, ale pak jsem se nechala unést. Spoře oděná Paris Hilton jako Amber Sweet v černé paruce nalíčená k nepoznání se sem úplně hodí a je docela snesitelná. Sopranistka Sarah Brightman je taky dost dobrá. Skoro jsem ji málem nepoznala. Dokonce se tady objevuje rockerka Joan Jett. Alexa Vega, známá ze Spy Kids, je skvělá. Zdá se, že má skutečně talent. Dnes se dá muzikál natočit o čem koliv, i o splátkách za lidské orgány. Pokud se ale jen jednou opozdíte s jedinou splátkou, příjde nekompromisní Repoman a orgán si prostě vezme zpět. Repo opravdu zapadá do škatulky perliček a lahůdek. ()

iolaos

Jediné sympatické na tomto projektu je, že se autor pokouší nastínit vizi svého vnímání cyberpunku. Ikdyž v dnešní HiTech době se může vlastně jednat o cokoliv co neviditelně nahlodává "ze spodních pater společnosti" zaběhnutý systém (a také to, co Paroubka do morku kostí sere, např. sesíťované techno komunity), je od prvních okamžiků Genetické opery patrné, že se s tímto pojmem autor moc neztotožnil. Vůbec mi například nebylo jasné, proč do načančaného vizuálu filmu vlepil punkovou "špinavost", jejiž atmosféra tím pádem vůbec nefungovala a děj smotal do nejdementnějších textů písní (viz taťka a medicínka...rofl), které jsem od dob zpívajícího právníka Iva Jahelky ještě snad ani neslyšel. .... Někdo by dal tvůrci sošku z ledvinového kamene za odvahu, já bych spíše volil výchovnou facku vysoké intenzity, protože tak nakrkávající projekt se jen tak nevidí..1/10 ()

BloodyVamp

Postmoderní a chaotický muzikál, kde forma jednoznačně vítězí nad jeho slaboučkým obsahem. Na druhou stranu o děj tu ani moc nejde, tenhle brutální muzikálový scifi/horor je díky své fantastické vizuální stránce prostě fascinující ! Musím pochválit Anthonyho Heada za charizmatický výkon a působivý herecký projev. Jeho Repo Man je tragickým hrdinou jak se patří. Alexa Vega umí překvapivě slušně zpívat a s jejím emo účesem je opravdu sexy. Opravdu velmi zvláštní, bizarní film. ()

Naslund

Mít rád nebo nesnášet. Žádné mezistupně tu asi nejsou možné. Jako muzikál to musím odsoudit, protože se texty písní opravdu často neshodují s rytmem, ale... Od začátku do konce jsem se musel dívat jak zhypnotizovaný a už se těším, až to budu popisovat dalším lidem. Kdo je Repoman, co za bizardní směsku postav tam vystupuje, jak úžasné jsou písně rabovače hrobů a hlavně ten lehce zvrácený svět, ve kterém se Bousman dost vyžívá. ()

harfuska

Keď cítite vo vzduchu pach krvi, vidíte kusy repasovaných čriev a ušami vám preteká nádherný spev, vedzte, že ste na správnom vystúpení. Repoman sa vám vryje pod kožu a získa si vaše srdce. Som z neho omámená.. chcem ďalšiu dávku! ()

IllIlIlIIl

Rukopis tvůrců Saw je v tomto muzikálovém filmu patrný. Výsledkem je zatím mé indiferentní hodnocení, film kulminuje mezi dobrým a špatným filmem. Ale ruku na srdce, film se více naklání k filmu špatnému... Hudba chvílemi podmanivá, chvílemi zase amatérská až tristní, kdy mi hlasy herců, zpěváků trhá uši, to samé by se dalo říci o hereckých výkonech (i když nutno říci, že hlavní hrdinka příběhu působí nepříjemně po celou dobu filmu), příběhu ba dokonce i o ,,designovém stylu,, filmu (části vykreslené komiksově). Samotný film je tedy rozporuplný, netypický i nevšední, ovšem nejsem si jist, zda natolik kvalitní.... ()

Kreeki

Nikdy jsem k muzikálům nepřilnul, nicméně tuším, že to nebude ten problém. Tohle bylo prostě a jednoduše špatné. Z hudebního hlediska otřesné, špatně zazpívané, remýmující se a nemelodické texty tahající za uši, filmová hodnota 0. Přiznám se, že jsem nedokázal dokoukat to celé. ()

topi

Poprvé jsem tento film viděl v létě roku 2009 na Festivalu fantazie v kině, v jedenáct hodin večer a asi po 10 minutách jsem u toho usnul. Až do ted´ jsem si myslel, že to bylo tím, že jsem byl nadranej jak hovado (což samozřejmě hrálo taky trochu svou roli), ale bylo to i tím, že jsem se začal nudit. Přesně jako ted´ a ve střízlivém stavu. Vůbec mě nesedlo jak zpracování, tak hudba, nebo komiksové části. Hrozně mě to nudilo a vůbec mě nezajímalo, jak to dopadne, zkrátka jsem si celej snímek doslova protrpěl. Škoda, určitej potencionál film určitě má, který mě ovšem i po druhé projekci nechal chladným. Tak třeba ještě někdy příště. Ale to už asi radši ne. ()

K.I.N.G.

Inovativní a čistě originální muzikálový produkt, natolik jiný, že je prostě předurčen k tomu, aby byl silně rozporuplný pro různé skupiny lidí. Po dějové stránce je to naprostá tragédie, ale povedlo se tu geniální skloubit prostředí temné vize blízké budoucnosti s gotickou minulostí. Všechno, až na Paris byla nádhera, ale uvnitř jakoby nic není. Kdybych měl možnost něco změnit já, rozhodně bych nechal svěží nápad, vzal nějakou úplně jinou dějovou linku, něco strhujícího, co se jen tak nepovleče, ale dokáže zaujmout hned od začátku. Jo a taky bych to přisolil tou industriální hudbou, mohlo být víc, ta se tu fakt hodila. ()

Damiel

75 % - Čekal jsem nějakou klasickou blbost, ale čím víc o tom dumám, tím víc tomu přicházím na chuť. Má to sice své slabší chvilky, kdy pozornost opadá, ale jinak mě tenhle masakr fakt překvapil. Notná dávka černého humoru a ironie zabalená do skutečně netradičního hávu dekadentně-hororově-goticko-postpunkově laděné atmosféry a lehce "mázlého" vizuálu. Muzika sedne jako zadek na hrnec, hodně ostrý rokec ostře kontrastuje se skutečně operními party. Alexa Vega v hlavní ženské roli nemá chybičku, fakt jsem se už dlouho na nějakou herečku nedíval s takovým gustem. Paris ušla - když jí moc nebylo vidět do xichtu ;o) ()

Vampireman

LOL, to je zase jeden přírůstek do kinematografie. Bousman furt dokola mrská "cool" zahmyzený hřbitovy a nějaký svý podivný genetický sylogismy, nebo co, a vizuálem se snaží pohřbít slabomyslný nudný děj. Takže horor nic moc a muzikál? Většinou tam herci vedou polozpívaný a polomluvený dialogy, který jsou strašlivý a se zpěvem se rozhodně nekamarádí. Ani nevím, proč tomu dávám tu jednu hvězdu. ()

CageDepp

Buzikáli občas můžu, ale tohle mě nebavilo. Ale potěšilo mě, že se ukázala Paris ani jsem nevěděl, že tam bude. ()

willow666 odpad!

Obvykle mi nezáleží na penězích, ale tentokrát jsem je měla snad radši hodit z okna. P.S. Nepřipadalo mi to ani úchylné, ani kontroverzní, prostě to bylo nudné a o ničem s naprosto příšerným koncem. Filmy jako tohle, RHPC nebo Begotten mě fakt neberou. ()

Dexter1

Akože, tento film bol dosť hustý masaker. Všade lietala krv a orgány, k tomu drsné gitary a operný spev. Po vizuálnej stránke to vyzeralo celkom dobre aj keď to dýchalo malým rozpočtom. Deju by som len vytkol, že niektoré postavy sa chovali samoúčelne a mimo logiky. Ale celkový dojem je dosť kladný a takéto veci sa mne osobne dobre pozerajú. ()

mae-geri

Tak to bylo opravdu neco jineho a zatim teda nevim, co presne o tom rict.. Kazdopadne pokud se vam nedela spatne pri pohledu na krev, zkuste omrknout.. 70 % ()

fmash

Je třeba přiznat, že je to celkem originální kousek, i když na explicitně zobrazované řezání živých lidí si zrovna nepotrpím. Do mnohem staršího Blade Runnera chybí atmosféře města mnohé, ale za ty peníze... Písničky ujdou, hlavně dokud zpívá Shilo nebo Mag, ale popravdě - táhlo se to a i když byl děj na hudební části dobře navázán, písničky byly dlouhé a abych to zkrátil, nudil jsem se fest. Tak nevím, kolkolem vzato je to asi průměr; hlavně by mě zajímalo, jaký kult kolem tohohle filmu může vzniknout, protože si nevybavuji nic, na čem by se měl zakládat. ()

maverick10

Teda odvaha panu Bousmanovi nechybi. Neco mezi Saw a Fantomem opery. Mam z toho rozporuplne pocity plne vyoperovane patere, vytahavani strev za ziva a prekrasna Paris Hilton, ktera se nebala a na konci odhodila masku a ukazala svetu svou pravou tvar :-) Kdyz uz nic jineho alespon prinesl tento snimek oziveni do zatuchlych komnat stereotypu, ale asi se to minulo ucinkem a vysel z toho jenom paskvil. ()

BoredSeal

Vizuálně ujetý snímek s pokusem stvořit něco extravagantního mimo obvyklé škatulky. Přiznám se, že u sekvencí kde herci "zpěvně" odříkávají dialogy a přitom porcují oběti, jsem se bavil víc než u Sweeney Todda. Problém je, že příběh je banální a vedlé zábavné úchylnosti už toho moc nezbylo. Milovníci bezduchostí jako Hostel atd. budou nejspíš mokří ze spousty vyhřezlých střev a stříkající krve, ale pro mě to na víc než na tři hvězdičky nemá. Každopádně, je příjemné vidět úchylný film a bizarnost operních muzikálových čísel je k popukání. ()

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány