Hra na utrpení

Amusement

Hra na utrpenie

Horor / Thriller

USA, 2008, 81 min

Mmm Dobrý VOLE!! Ještě, že jsem se nenechal zmást nízkým hodnocením uživatelů.. Mně se film strašně LIBIL! Konečně povídkový Horor, který je skvěle vyvážený ! První povídka byla super.. Ono téma na Horor psychopat na dálnici nikdy nezklame! Ve druhé Povídce jsem zažíval velice nepříjemné mrazivé Pocity.. Protože KLAUN je pro mně nejděsivější Hororová Postava Vůbec, Že Johnny Deppe? Třetí Povídka byla nejslabší, ale pořád FAJN opět psychopat v obrovském baráku, nedělám si legraci.. to byl Uchyl jako Prase!! a Závěrečné rozuzlení sice trochu pokulhávalo na Logice, ale v mém nadšení se nic nezměnilo .. K Plnému počtu mi snad chybělo vidět KOZY těch krásnéj HOLEK!(2.1.2013)

• Caelos

Od Hry na utrpení jsem očekával mé utrpení, ale nakonec to nedopadlo tak špatně. Člověk se v tom ze začátku trochu ztrácí, ale pak to do sebe tak nějak zabadne. Začátek s "konvojem" se mi líbl, záporák byl fajn, protože se pořád šíleně smál, jak se mi to lbí. Bizarní závěr je také povedený.(1.9.2010)

• eraserhead666

Strašně nesourodý film, chvíli mě to bavilo, chvíli nudilo, přesto jsem skoro celej film vydržel, páč mě zajímalo, jak to všechno zapadne dohromady. Zapadlo, ale bylo to spíše zklamání. Je tu spousta ani ne nelogičností, ale tak nějak mi spousta věcí nesedí dohromady a dvě věci (kamioňák a psycholožka) jsem nepochopil vůbec, teda smysl jejich objevení se ve filmu a jak do celé věci zapadaly. Na druhou stranu, klaun byl naprosto vynikající a ta sekvence s ním byla fakt skvělá. Zpočátku film nevypadá vůbec špatně, ale čím více se blíží ke konci, tím slábne a je to čím dál větší zklamání.... Hlavně na to, co se celý film děje a vy nevíte, která bije, je ta pointa hodně laciná.(7.12.2009)

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Vybral sis špatnej konvoj, kámo !!" ;) Za tu scénu s obrovským klaunem bych dal Amusementu klidně i šest hvězdiček, ta totiž patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí, a to nejen tento, ostatně jako kraťas by totiž měla těžko v rámci žánru konkurenci, nicméně dál už je to horší.. Mimochodem klauni mi vždycky připadali spíš opravdu děsiví než legrační !! No, a teď už všichni víte proč..;) Celá Hra na utrpení prakticky neznámého režiséra Johna Simpsona však až takovým duševním utrpením není, stojí na třech zdánlivě nesouvisejících příbězích, které se v tom posledním sbíhají v jedno naprosto bizarně a vykonstruovaně působící rozuzlení, přičemž první dva, řekněme třeba střet se záhadným kamionem a noční můra s klaunem se mi opravdu dost líbily, byť vše již hororů znalý divák jistě viděl jinde, některé scény skutečně dost bezostyšně až prasácky vykrádají jiné podařenější kousky, abychom se dostali až ke třetímu, kde si tvůrci s trpělivostí diváka dost zahrávají, právě zde jsem měl velké nutkání Amusement vypnout a přemýšlet o odpadu, nakonec jsem rád, že jsem vydržel až do závěru.. Scénář totiž činí film nechutně nepřehledným, ačkoli ve skutečnosti jde o prachobyčejný slasher s vymazleným padouchem v podání Keira O´Donnella, jehož šílený smích si budu pamatovat ještě dlouho, neustále vám něco vrtá hlavou, byť je o pár chvil později vždy vysvětleno, nicméně když budete trvat na srovnání, pak mi vše dost asociovalo například sérii Saw, k níž má však Amusement stejně daleko jako osel ke koni a celkově do sebe nakonec vše příliš nezapadá a zůstává víc zásadních otázek než vysvětlení.. Na druhou stranu snímku rozhodně neschází snaha pobavit, v čemž vidím i primární cíl tvůrců, skvostná hororová atmosféra ani napětí podpořené dalším parádním soundtrackem Marca Beltramiho, všechny čtyři příběhy překvapivě dobře drží pohromadě a film prakticky ani chvíli nenudí a když vezmu v úvahu fakt, že na mě Amusement dělal dojem hororových historek vyprávěných u táboráku, nemám s ním zásadní problém.. [ Dabing 7/10 ] Velmi podařená práce Tvůrčí skupiny Josefa Petráska pro Magic Box, zejména Jan Vondráček se překonává..(29.9.2013)

Ajajaj. Toto je strasna skoda. Prve 2 pribehy mali obrovsky potencial, zvlast pri druhej prihode s klaunom perfektne mrazilo ale oba pribehy pochoval zbrkly zaver. Najhorsie vsak znasam skutocnost, ze treti pribeh je zo vsetkych najslabsi a dostal najviac priestoru. Vystrihnut tretiu cast a zvysne dve roztiahnut na celovecernu stopaz s efektnejsim ukoncenim, bolo by to kludne aj za 4*. Takto su to ciste 3* pretoze samotne vyvrcholenie stmelujuce vsetky pribehy bolo hrane az privelmi na efekt pricom atmosfera fungovala len na pol plynu. P.S: Na psychopaticky smiech v ceskom dabingu tak skoro nezabudnem. Pocuvat ho este dalsich 30 minut asi by som si odrezal usi.(31.5.2009)