Hra na utrpení

Amusement

Hra na utrpenie

Horor / Thriller

USA, 2008, 81 min

Cinemáckych 80% sa mi zdá dosť nadsadených. V podstate ide o priemerný horor, začínam ich nazývať mrazivé jednohubky, ktoré príliš nenadchnú, ale ani vyslovene nenudia. Pár dobrých momentov by sa našlo, pár nedovysvetlených vecí takisto, ale jedna vec ma dosť podráždila. Podobnosť medzi týmto bláznom a Jigsovom zo série SAW je dosť okatá, hlavne ak celý život nemá na práci nič iné ako vyrábať rôzne mučiace nástroje, kládkostroje, posúvacie pódia a všetko možné.... až mi z toho tuhne hardisk v hlave. Tí blázni, to sú vlastne kurva šikovní chlapci, musím uznať. Film 60%.(20.1.2010)

Někde mezi Creepshow, Příběhy ze záhrobí a horrorovými comicsy 50.let.... Alespoň první dvě třetiny, kdy se film tváří jako povídkový. Pak se vše přehoupne někam k Saw a horrorům buranským případně filmům s maniaky, psychopaty, šílenci a dalšími podobnými kreaturami. Příjemná kamera, strašidelná bouře, útěky, gore efekty, které tak úplně gore efekty nejsou. Má milá, co kdybych tě nějak originálně zastlal?! Do hlavy né, do očí né, sekyrou taky né! Když se venku válí mlha a déšť tiše skrápí ztemnělou krajinu, pak Hra na utrpení je vcelku příjemné pokoukání.(4.10.2011)

SHELBY: Film začíná otázkou slušné jízdy a hlavně jízdy v konvoji. Tohle umění je v čechách totálně neznámé. Kam až je do dovede, je jiná otázka. Svět je plný šílenství, je to civilizační nemoc. Tato část filmu mohla být lépe zpracována, ale dám za 4. TABITHA: Další zajímavost: snad poprvé jsem v americkém filmu viděl zhasínat světla v pokojích. Tím nemyslím jen "Děti dobrou noc a cvak", ale úplně přirozené obcházení pokojů a jejich přípravu na noc. Pokoj z klauny byl sám o sobě dost strašidelný, Pennywise by byl v ráji. Tato část filmu je za 5. LISA: Již podprůměrně zpracovaná část, se spoustou přirozených chyb, které se zvrtne v holou snahu nezemřít. Pusť mně ven!!! A pak střih a byla venku, no co se dá dělat, za 3. Celkem docela zdařilé a tak dám za 4.(2.5.2009)

Tři na první pohled nesouvisející příběhy, které se nakonec spojí do závěrečného finále. Slušný horor, který má atmosféru i napětí, ale několikrát jsem se ptal sám sebe, co tím autoři zrovna v tuto chvíli sledují. Ale mě to bavilo.(25.4.2009)

Tři příběhy, tři děvčata a zábava bez záruky. Inu, myšlenka ucházející, na atmosféru bohaté, stejně tak, jako na frustrující sled nelogičností. První příběh je nejslabší a vlastně k uzoufání nudné čekání na cokoliv. Naštěstí přijde druhý a také nejlepší příběh, klaustrofobicky dusivý, nápaditý, s efektivním využitím síly okamžiku (scéna s klaunem), nevhodný pro kardiaky. Následuje slabší, ale přesto poměrně řemeslně zvládnutý příběh třetí, jen s malou poznámkou, vypněte mozek, prosím. A to doslova! Co naplat, že krev stříká, když absurdity bijí do očí v každém záběru. Ale abych přestal s kritikou, určitě bych jej neodepisoval. V deštivém dni ideální.(29.10.2009)