Neznámá

• Kanada

Unknown Woman, The

Drama / Thriller / Mysteriózní

Itálie / Francie, 2006, 118 min

Syrové scény opravdu zapůsobí, všechny flashbacky představují silné okamžiky nejen pro diváka, který jako by trpěl za hlavní hrdinku, ale samozřejmě především pro zoufalou a "pronásledovanou" Ukrajinku, které její strádání uvěříte zcela bez problémů. Strhující výkon Rappoport, dokonalá práce s kamerou (zamlžená či snad orosená milostná scéna je vskutku majstrštyk), Morricone ...(22.8.2010)

České televize verze, kde je příšerný dabing a stále mě odrazuje kvalita obrazu, jo-to mě zklamalo. Zajímavý příběh, ale nedostala jsem se do něj tak, jak bych chtěla.(22.8.2010)

Rozpočet €8miliónovTržby USA $152,114Tržby Celosvetovo $6,841,641║ Najhoršie na tomto filme je že postupne svojím štýlom vyprávania stráca pozornosť diváka, základ príbehu dobrý ale niekedy prílišná snaha o originalitu a tiež dejové prelivy vyznejú do nesúrodosti, taktiež by to potrebovalo skrátiť na minutáži. /40%/(26.4.2010)

Ne zcela běžný a průměrný film. Giuseppe Tornatore nám vypráví strhující děj doslova jen a jen obrazem. Dialog se zde stává pouze nutným doplňujícím prvkem v okamžicích, které nejdou vyjádřit jinak, než slovy. Jde o vynikající drama se špetkou až téměř hororových scén s psychologickým nádechem. Pro milovníky napětí a příběhů, které se klidně mohou kdykoliv a kdekoliv stát je to od skvělého italského režiséra a scénáricty Tornatore nádherný dárek.(6.5.2011)

Mrazivé. Tři jména. Giuseppe Tornatore, Ennio Morricone, Kseniya Alexandrovna Rappoportová. Rozsah Vojny a míru by nestačil na vychválení tradičně silného Tornatoreho scénáře, o jeho režii snad raději ani nemluvě. Asi by stálo zato zmínit se o Morriconeho kompozici, která je jedna z jeho nejlepších. Dal by se do nebes vynášet výkon Rappoportové; nejen, že by to bylo zatraceně málo vypovídající, ale ve své podstatě i nespravedlivé ke všem ostatním zúčastněným. Ovšem je to vše zcela zbytečné. Podstatná je jediná informace. A sice, že Tornatore je po šestileté tvůrčí odmlce i nadále nejlepším a nejspolehlivějším tvůrcem evropského kontinentu. Bez výhrad, bez debat a s přehledem. ♫ Hodnocení OST: 5/5(24.3.2008)