Neznámá

• Kanada

Unknown Woman, The

Drama / Thriller / Mysteriózní

Itálie / Francie, 2006, 118 min

Minulosť je pre ňu nočná mora a zároveň osudová láska. Štandardná krimidráma povýšená šikovne vystavaným scenárom (postupne odhaľované motívy, flashbacky, viacero prekvapujúcich mometov), dobrými hereckými výkonmi a skvelou hudbou na pozerateľnú záležitosť vyššej úrovne. 70%(12.8.2008)

Po většinu času jsem nevěděla, jestli hlavní hrdinku litovat nebo nesnášet, ale po rozkrytí její minulosti se vlastně ani nemůžu divit, že je jaká je. Zajímavý a temný thriller s hnusným padouchem a hrdinkou, která není zrovna kladná.(29.9.2015)

Takhle to dopadá, když se Thrilleru chopí Itálie s Francií!! Nevěděl jsem do čeho jdu, ale už od 20 minuty jsem byl přikovaný ke křeslu s knedlíkem v krku a nevěřícně koukal celých 118 minut, co Tornatore předvádí. Film je silně násilný, erotický, znepokojivý,smutný, napínavý, nervydrásající a bezútěšný ( 5x jsem nahlas sprostě zařval přes celý barák! to se mi nestává ani u těch nejšílenějších akčních jízd), fakt mě film do sebe vtáhnul a koukal jsem až do dvou rána a pořád jsem měl energii! Do toho samozřejmě parádní zvrat, excelentní vizuál, zajímavý a neokoukaný příběh, perfektní herecký výkon Ksenije Rappaport, bez komentáře, tohle je Must See! Klenot. 100%(26.11.2014)

Další pozoruhodná Tramatoreho záležitost, která se vymyká standardu svou časovou roztříštěností, jež vyžaduje zesílenou dávku divákovi pozornosti. To ostatně není u tohoto Itala ničím novým, no zde šlape mnohem více na pedál stylistický a exploitační, aniž by se až tak zaobíral pečlivým schováváním karet. Subjektivně je pro mě Neznámá kvalitativně až třetím Tramatoreho filmem po Formalitě a Nabídce, ale i tak jde o kousek, který vidět oplatí. 80%(22.12.2014)

Depresivní a v ničem příjemný pohled na život mladé ukrajinky s temným a bolestným tajemstvím. Rozjezd je velice pomalý, ale vynikající hudba a některé neskutečně silné scény (převážně scény s výchovou malé holčičky mě uchvátily) spojené s bezchybným výkonem hlavní hrdinky mě donutily se zaujetím dokoukat film do konce, i když ani ten není, tak strhující, jak by si zasloužil.(20.3.2013)

• - Tornatore sepsal námět k tomuto snímku již v roce 1987. Trvalo tedy bezmála dvacet let než byl projekt zrealizován. (DaViD´82)

• - Kseniya Rappoport při obsazení do hlavní role neuměla Italsky. Naučit se řeč musela krátce před začátkem natáčení. (Rugero)

• - Talianski zástupcovia zvolili snímku Neznáma ako svojho kandidáta do boja o nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. (MikaelSVK)