Neznámá

• Itálie La Sconosciuta (více)

Příběh mladé Ukrajinky žijící v italském městě brzy odhalí její smutnou minulost plnou násilí a ponižování. Ve snaze dosáhnout svých snů se snaží za každou cenu dostat práci. Stane se domácí hospodyní v bohaté rodině a stále více se jí rodina stává bližší. Ale jednoho dne přichází někdo z její minulosti a přináší nové zlo a násilí. (oficiální text distributora)

HonzysKISS

Velmi zajímavý a napínavý příběh. Překvapující momenty nechyběly, to se cení. Prostřihy mezi vzpomínkami byly pěkně zpracované. Někdo z diváků, kdo na takové filmy není zvyklý, si z toho určitě něco odnese, což je dobře. ()

kolemjdouc

silný příběh plný emocí a smutku který je navíc ještě podtržen soundtrackem v tklivých tónech.Nevím, proč tihle lidé odcházejí z vlasti kde se narodili a jakou cenu jsou ochotni za svůj sen zaplatit.Nejdou do neznáma obecně se ví jak končívají.Víme ,že i u nás po 89 je tady nacházeli zakopané když byly nepohodlné a možná se chtěly vrátit.Svět drog,pasáků a prostituce je krutý. ()

DannyBoy80

90%. Nádherné drama, kdy sice občas dokážete předpovědět o co jde, přesto Vás to místy velmi překvapí. Nejsilnější na celém filmu je scénář, který je výborně vrstvený a informace uvolňuje postupně. Ale i ostatní složky příliš nepokulhávají jako herecké výkony, kamera a reálie. Noční můry jsou nasnímány zajíměvě, trošku mi to připomělo paralelu s Aronofského snímky Pí a Requiem za sen, kde taktéž byly podobně nasnímané části. Každopáně doporučuju, ale oddychovka to není, místy to je i docela syrové. ()

Piškotka

Tak to bylo hodně zajímavé, mrazivé a tajemné. Sice mě samotné rozuzlení zklamalo, ale film jako takový měl silný náboj a autenticitu (kombinace flashbacků). Hlavní hrdinka byla výtečně ztvárněná, její život připomínal jedno velké neštěstí. Trýznivý byl moment, kdy našla tělo svého milého zasypaného v odpadcích. Ovšem Michele Placido jako pasák byl jako holohlavý odporný. ()

Shimargh

Velmi znepokojivý snímek, leč dosti rozvleklý a než se ke konci vše vysvětlí, také dosti chaotický, což beru jako jednoznačný mínus. Divák sleduje plátno a ještě ani po hodině neví o co se tam vlastně jedná. ()

lucijelucije

Přes všechno to vysoké hodnocení, nemůžu tohle nadšení sdílet. La Sconosciuta je opravdu drsný příběh plný násilí a odplaty, ale kam až může msta zajít? Celé tohle drama je o nevědomosti, naději a správném rozhodnutí, jenž se z jednoho a důležitého důvodu nekoná. Tady můžete vidět, jak může být lidská zaslepenost a odplata slepá. Myslím, že má tento film silný příběh, záleží však, jak jej kdo pojme, a co v něm nalezne. Pro mě příliš protažené. ()

Rozjimatel

[3,5*]     Thriller s parádne budovanou tajuplnou atmosférou, skvele podporenou hudbou Ennia Morriconeho. To mrazivé napätie obsiahnuté vo filme je skoro ako od majstra Hitchcocka. Významnú rolu v ňom hraje aj pôsobivé prostredie talianskeho veľkomesta nasnímané výbornou kamerou (točité schodisko!). Tento temný, pomerne surový a násilný film má len jednu väčšiu chybu - nedá sa príliš sympatizovať s hlavnou hrdinkou (výborná Ksenia Rappoport), hlavne pre čin, ktorý vykonala na schodisku (nie, nie je to to, čo vás asi napadne). Herecké výkony sú celkovo veľmi slušné, spomeniem hlavne Michele Placida v skvelej role pasáka, v ktorej bol absolútne na nepoznanie. ()

KatRi

Působivé, až uhrančivé. Škoda jen, že hlavní linie je jasná hned od začátku. Kompozice scénáře také přispěla k tomu, že se neodtrhnete - osud emigrantky je poodhalován postupně, na přeskáčku, ale velmi chytlavě. Prostě víte, že máte čest s dalším evropským skvostem. ()

sona123

Francouzské filmy jsou podle mě buď výtečné, nebo podivné. Nic moc mezi. Neznámá je na pomezí, nakláněnící se ale spíš do té poloviny výborné. Je to poměrně napínavé, místy odpudivé a odporné drama, kde některé činy hrdiny zdánlivě unikají, vysvětleny ale docela jsou. Netradiční. Na něco takového člověk musí mít náladu. Tornatoreho bohužel neznám, příště se ale lépe připravím a naladím, slibuji. PS. Tak trochu oprava, dívám se, že režisér natočil Malenu - tu jsem viděla a Neznámá je minimálně o dvě třídy výš, no to je úplně jiné kafe. Tuhletu Ukrajinku jen tak z hlavy nedostanu, byť bych možná ráda. ()

Mr.Mick

Vcelku veľmi dobrý film, zo začiatku úplne odzbrojujúci ale čím ďalej menej zaujímavý. Ak by skrátili film o 15 minút, bez žiadnych námietok by som zvýšil na plný počet. Hudba Ennia Morriconeho mala zásluhu na atmosfére akú si už dlho nepamätám v žiadnom filme. ()

jura-roy

Neznámá.... V celku drsná podívaná, která se točí okolo ukrajinky žijící a pracující v Itálii. Úvod filmu naznačí, čím prošla neznámá v minulosti na Ukrajině a postupem času spřádá příběh nitky tak, že se ukáže, proč se neznámá přestěhovala do Itálie. Pod krutostí v celém filmu, se skrývá láska "matky ke ztracené dceři". Po dlouhé době, opravdu povedené dílo, kterému přidává plusové body to, že není hollywoodské. Slyšet občas něco jiného než-li angličtinu, je jak balzám na duši. Dal bych 4.5 hvězdičky, ale raději se tedy přikloním k 5. ()

agassi68

Tornatore znovu dokázal vystavať príbeh, ktorý nenudí ani na chvíľu. Najväčší šok som mal z premeny sympaťáka Placida na dokonalého záporáka. Ženské role bez pátosu a afektovania, Morriconeho hudba, násilie zobrazené tam kde treba a bez samoúčelnosti. Presne takéto príbehy mám rád.. ()

Rockerman

Drsný a zajímavý příběh urajinské emigrantky v Itálii. Zpočátku se zdá, že Irena nebude příliš kladnou postavou tohoto filmu. Postupem času však začínáme chápat, proč se chová tak nepochopitelně. Má za sebou velké trauma a trpí utkvělou představou, že našla své ztracené dítě. Dělá pak vše proto, aby "své" holčičce byla na blízku. Velmi dobré, hodně nadprůměrné drama, plné emocí a dojetí. Doporučuji! ()

siloalampa

Neznáma je film, pri ktorom musíte byť veľmi veľmi trpezlivý a čakať, čo na vás Tornatore vytiahne ďalej. Veľmi dobrý film vo svojom žánre, hlavne inteligentný, dobre natočený a do poslednej chvíle ťažko predvídateľný. Pochutil som si. ()

fraktal

Profesionalita zpracování na hollywoodské (tedy světové) úrovni - až na to, že s "evropským" (tedy daleko silnějším) tématem. Krom obrazové čistoty (s poetikou filmů "z jihozápadu" - tedy Francie, španělska i Itálie) tu máme pochmurnost takřka severskou (či východoevropskou). Pro mne velice silný snímek, na který jsem musel "uzrát" (dokoukal jsem to až na několikátý pokus). Tedy pokud hledáte odpočinové "pokoukání", hledejte jinde, ovšem pokud stojíte o snímek, který s vámi otřese, jste na správné adrese. PS: "Detektivní" zápletka také stojí za povšimnutí - už pro její (tak nehollywoodský) otevřený konec! ()

messi@h

Nevím, no... Vážná hudba, která místy trhá uši, flashbacky do minulosti, dlouho nesrozumitelný děj a hra na nezávislost za každou cenu dobrý film nedělají. Takže pro mě docela nuda a zklamání. Kdyby byl příběh vyprávěný trochu běžnějšími metodami, mohlo to být o dost lepší. ()