Houbičky

• Irsko Shrooms

Partička amerických teenagerů, která si vyrazila do Irska, se jen chtěla pobavit uprostřed lesa s halucinogenními houbami. Ale nyní si chce někdo pohrát s nimi. A pak je zabít. Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach, natočil Paddy Breathnach.  Kdo si chce zahrávat s halucinogenními lysohlávkami, musí počítat s tím, že i o malé, nevinně vypadající kloboučky hub se dá dost šeredně spálit. Jenže vysvětlujte něco takového americké omladině. Proto se partička zámořských teenagerů vydává do Irska, aby si zde pod vedením zkušeného guru Jakea pořádně zařádili a zažili ten nejbestiálnější trip svého života. A jejich přání se jim také brzy vyplní. Společně s děsivými vizemi totiž v lese přichází i něco mnohem horšího. Něco, co lační po krvi a nebojí se vzít si ji i za cenu absolutního masakru. Ne každá cesta za zážitky vede do ráje a ne všude má cenu křičet o pomoc. Mykologové amatéři, třeste se, houbičky v originálním koprodukčním hororu režiséra Paddyho Breathnacha už si na vás chystají výtrusnice. (oficiální text distributora)

Skautka

Viděli jste Tajemné okno? Zápletka prakticky stejná akorát v hlavní roli sexy herec Johnny Depp. Až na to, že jako hlavní hrdina nebyl sjetej. Nebo alespoň ne tolik :D :D. Pokud máte trochu fantazie a víte jak horory většinou dopadají, tak vám dojde, že po celý ten film co hrdinové umírají postupně jeden za druhým, za tím vším nestojí nikdo jiný než jejich přítel. Chudák holka byla tak sjetá, že ani nevěděla, že jenom díky svým rukám přicházejí její nejbližší přátelé o život. Výborná práce kamery! ()

Durgas

Banda tupých amerických deciek si ide do Írska vyskúšať zážitok s halucinogénnymi hubičkami. Už toto je varovanie samo o sebe. A oprávnené. Tupé postavy s tupými dialógmi, zážitky "pod vplyvom" nie uveriteľné. Navyšše množstvo nelogickostí (napríklad: partia sa rozdelí, chvíľu zmätene behá lesom a zrazu na seba obe skupinky kričia z opačnej strany brehu širokej rieky!!! Pomoc...), množstvo hororových klišé, ktoré navyše nie sú dobre zvládnuté. Pointa na konci sa vás snaží "zabiť v lufte", vy sa však po tom všetkom len trpko usmejete a vypnete to... ()

Vicco

Předvídatelný děj v kombinaci s naprosto dementním chováním aktérů je ta nejhorší kombinace, která může horor potkat. Po lese se potloukají mentální vidláci se sekyrou, ideální místo, kde postavit tábor. Klíče od auta a mobilů nejlíp svěříme největšímu blbcovi, co by se mohlo stát? Čekat, až jedinej, kdo má zkušenosti s houbičkama přidělí všem odpovídající dávku? Nee, radši sežereme všechno, co najdeme v lese, co by se mohlo stát? Někdo se ztratil, radši se při hledání rozdělíme, abysme se pak po zbytek filmu mohli hledat. Támhle je dům, tam si dáme sraz. Před domem? Nee, všichni se schováme v náhodných místnostech a pak se i v domě budeme hledat. Jestli se všechnu tuhle blbost snažili autoři snímku jakoby vysvětlit tím šokujícím závěrem, pak musím říct, že u mě jim to teda neprošlo. Posledních pět minut tu hodinu trvající přehlídku demence nezachrání. Ale ta demence je asi u podobných vyvražďovaček nutností, protože normálně myslící lidi by z podobných situací byli během chvilky venku. Tak tedy v rámci žánru alespoň ty dvě hvězdičky dám, už kvůli té mluvící krávě. ()

Pakr

Houbičky jsem viděl, bohužel/bohudík když jsem měl v hlavě strašné pekla a moc si z toho nepamatuju, tak volím střední cestu a to 3*.;-) ()

web-dat

Je mi opravdu až do breku .. jak tenhle film zkončil. Totální vykrádačka NOCI S NABROUŠENOU BŘITVOU - http://www.csfd.cz/film/166235-noc-s-nabrousenou-britvou/ ... s tím rozdílem, že zde umírali lidé v lese, a ne v domě. Jinak obrovské zklamání. Zhruba od 1/3 filmu jsem věděl, kdo je vrah a proč to dělá. Zbytek byla nuda. Herci kterým jsem tu smrt rovnou přál, hudba která Vás uspává - místo aby držela v napětí. 2 hvězdy dávám jen protože jsem dokázal neusnout ! ()

Smerfetka88

Zprvu jsem byla přesvědčena o totálním odpadu. Co mě tedy přinutilo dát 2*? Za prvé nápad, ten není zas tak profláknutý, a za druhé závěr. Že i takovýto béčkový horor může mít pointu, nebo jak to nazvat....Zkrátka na odpad to není:-) ()

dewil21

Kdo přežije prvních 20 minut a během nich požije nějaký halucinogenní popcorn, tak se možná bude v dalších minutách docela bavit. Výkony herců sice nejsou nijak přesvědčivé, klasická vyvražďovačka, konec předvídatelný, ale atmosféra docela působivá. Hudba dělá v tomto případě dělá polovinu filmu, ale viděla jsem i horší. Lepší ** ()

Lilien odpad!

čo môže byť horšie horor s Írska, neschopný herci, nič moc exteriéry, debilný scenár, či drogové preludy. Najhoršie je keď sa to všetko spojí dokopy v jednom filme. Proste hrôza, ale nie taká akú by som si pri horore prial. ()

Knor

Dávám dvě hvězdy za nečekaný konec a za slušnou atmosféru v první polovině, jinak je to celkem nuda. ()

Oudee33 odpad!

Pakliže chci točit film o houbičkách, je dobré si o nich třeba i něco zjistit... A taky jak se točí filmy! Tady je všechno mimo a nejvíc houbiček asi sežral právě rejža! Tenhle nestravitelný ojeb jsem musel v půlce vypnout. Jediné co stojí za zmínku je vnadný obal DVD, něco jako zajíc v pytli... ()

chlebo odpad!

A to by si človek pomyslel, že zobrať svätuškárku fetovať by mohol byť celkom spektakulárny filmový zážitok, ale tu by tie 'houbičky' prospeli asi viac mne ako hlavnej hrdinke. Teda, neviem či prospeli, ale jednoznačne by mi podstatne uľahčili to nekonečné trápenie. Možno by som v lepšej nálade (napríklad po tých mojich halucinogénoch) prihodil nejaké tie body za to, že to skončilo, a že aspoň koniec bol ako - tak k svetu, ale takto s jasnou mysľou, proste nie. ()

ardno5

No... shlédnul jsem až teď v r. 2018 na poručení kamarádů. Bohužel hlavní pointu jsem prokoukl hned v první polovině filmu. Bylo to až moc stupidní, ale krásná příroda :-) žádné překvapení se nekonalo a já se nudil. Ale věřím, že kdybych se na to koukal třeba v patnácti, tak bych dal lepší hodnocení. Takhle dávám 40% ()

R.O.man

Čakal som od toho určite viac, hodne som si sľuboval od toho, že to bude mať írsky (britský) nádych. Lenže - typická amerika. V konečnom dôsledku mi to pripadalo akoby to bolo zmutované s Next. Iba ten Niki Cage mi tam "chýbal"... ;-) ()