Americký dramatický snímek natočený podle skutečné události, vypráví o smutné cestě podplukovníka Strobla (Kevin Bacon), který jako dobrovolník doprovází eskortu mrtvého devatenáctiletého vojína, jenž zahynul při výkonu služby v Bagdádu, na cestě domů.  Dramatický snímek amerického režiséra Rosse Katze byl natočen podle skutečné události, která se stala v roce 2004 v Bagdádu. Vypráví o smutné pouti podplukovníka Michaela Strobla (Kevin Bacon), který se dobrovolně přihlásil k eskortě mrtvého devatenáctiletého vojáka Chance Phelpse, jenž zahynul při výkonu služby v Bagdádu. Cesta vede z Iráku až do města ve Wyomingu, kde se zesnulý voják narodil. Podplukovník Strobl přebírá rakev na letišti Dover v Delaware a s vojenskými poctami ji doprovází domů do Dubois k Chanceho rodině. (oficiální text distributora)

Dann99

Vskutku pôsobivo natočený snímok ktorý určite svojim spôsobom chytí za srdce.Kiežby sa všetkým obetiam americkej zahranično-dobývacej politiky dostávalo rovnakej úcty. ()

Josevolley

Film je produktem klasickeho americkeho zamereni na pribehy.Vim ze jde o mnoho zbytecnych zivotu,ale nemyslim si ze by bylo spravne dat pet hvezdicek,jen proto,ze film utoci na nasi slabou stranku. ()

McMerkurion

... tohle snad byl náborovej film do armády, tak vlastenecký film jsem už delší dobu neviděl, za takovou agitku by se nemuseli stydět ani naši soudruzi ... ()

DerfelCadarn

Byla natočena spousta filmů o válce a vojácích v boji, ale tohle je první film, který jsem viděl a je o tom, co se s tělem padlého vojáka děje potom. Nějaký čas jsem tam pracoval a oni mají opravdu ke svým vojákům a padlým jiný vztah než my tady. A je to škoda. Nemůžu posoudit, jak přesně probíhají procedůry převozu padlého, ale ten přístup lidí kolem by odpovídal. ()

horskejvlk

Ano to jsou americké ozbrojené síly, kdy úcta k mrtvým vojákům kteří bojovali za USA nezná mezí. Je to pietní důstojná symbolika která ukazuje živým že padlý voják není smetí tak jak je to v Ruské armádě kdy o padlé zaklaďáky se Ruská armáda nestará jak je vidět v připadě války na Ukrajině.  Tento film ukazuje pietní akt který ani AČR zdaleka neumí napodobit, přílet na Ruzyni s premiérem na ranveji to umíme ale ta symbolika a důstojnost v USA do kterého se zapojují i civilní osoby to je prostě jiná mentalita. ()