Biografický snímek o dívce jménem Uschi Obermaier, která se ve svých šestnácti letech rozhodla chtít od života více, nežli jen poslušné čekání na něco, co samo nikdy nepřijde. Příběh začíná roku 1968 v Mnichově. Uschi dává sbohem rodině, využívá svého nadprůměrného vzhledu, prosazuje se jako fotomodelka a postupně se dostává přes hippies až k lidem z hudební branže (je blízkou mimojiné Micku Jaggerovi), aby nakonec podnikla cestu kolem světa, vdala se za německého generála v samém srdci Indie a svoji pouť ukončila v Mexiku. (Richie666)

Galahad

Film byl volně natočen podle vzpomínek fotomodelky, herečky, světoběžnice a v současné době módní návrhářky Uschi Obermaierové. Režisér Bornhak vsadil na neokoukané herce a v mnoha případech na neherce, z nichž bych chtěl vyzdvihnout výkon 'komunarda' Günthera, ten byl opravdu více než uvěřitelný. Film je rozdělen v podstatě na tři části 1. Uschi u Komunardů 2. Uschi se Stounama a 3. Uschi s dobrodruhem Bockhornem. Z celých 114 minut filmu každá opravdu stojí za to a to doslova i se závěrečnými titulkami, mezi kterými běží Uschiiny autentické fotografie. Když k tomu připočítám skvělý soundtrack, tak nelze jinak než ***** :-) ()

IdaHutt

Tak tomuhle říkám "lehkost bytí", navíc nositelná na lepém těle předsilikonové krásky. Bez ohledu na exotiku však pro mě nejzajímavější byly přece jenom výjevy z berlínské komuny. Skoro jako od Fassbindera. ()

Dementra

Těžko hodnotit biografický film, hodnotíme pak film, nebo život? Co se života týče, ten měla Uschi neuvěřitelný. Modelka, groupie, cestovatelka, revoluční ikona. Nemůžu soudit, jestli tenhle film je důvěrnými znázorněním její cesty, na mě to ale udělalo dojem, je tu cítit ta atmosféra divokých 70s. Místy může vyznít trochu povrchně, ale i to mohlo být úmyslem, přece jenom Uschi se chtěla hlavně bavit. A herec, co tu hraje Keithe, přehrává tak strašně, že je vlastně dost super. Natočeno podle její autobiografie High Times. ()

faraoon

Myslel jsem si, že to bude eintopf debilního filmu s dementními herci, nevkusným scénářem, stupidní kamerou a mizernou muzikou jako v drtivé většině německých filmů bez rozdílu a spletl jsem se. Bylo to sice převážně totéž, ale s bonusem krásné a převážně nahaté Natalie Avelon. ()

Ivuska71

S ničím se nepárat a žít. Hodnotím pozitivně hlavně hudbu a také krásu hlavní hrdinky. Příjemně uvolněný film, hluboké myšlenky a duchovní osvětu v něm však nehledejte. Za mě ale paráda, měl to správné kouzlo. Summer wine se k němu neskutečně hodí. ()

Eviian

Jedna hvězda za nápad, jedna za skvělý soundtrack, další za vyžilýho Keitha a poslední za neskutečně sexy Noréna alias Micka. ()

+sfinx+

Nic víc a nic míň než další romantická skládačka několika etap lidského života v několika etapách historických, do toho pár exotických destinací a především Uši. Uši má všechno na svém místě a tak proplouvá životem vcelku ladně, jako kdyby se procházela po přehlídkovém mole. Takže nic nového, nic napínavého - jen další "sex, drogy a rock-n-roll" story. K filmu jsem přišel vlastně náhodou - jeho sestřih byl použit jako videoklip (ani nevím jestli oficiální) k písni Summer wine, v němž Avelon ukázala i další - nejen tělesné přednosti (má opravdu krásný hlas). ()