Iraq for Sale: The War Profiteers

Dokumentární

USA, 2006, 75 min

Tree Adams

George W. Bush

Pěknej dokument o privatizaci války v Iráku. Americká okupační armáda potřebuje zázemí, stavby, PHM a další věci, tak proč by jim to nezprostředkovaly soukromý firmy ze státních zakázek za prachy vypláchlejch daňovejch poplatníků. Jenom nechápu, čemu se diví příbuzní zabitejch civilních zaměstnanců. To si jako myslej, že když vpadnou do cizí země bez jakýhokoliv důvodu, že je tam budou vítat? No nebudu to rozmazávat, jen ať tam okupanti shořej. 75%(20.10.2011)

"Lidé řekli, že položili svoje životy. Já vás ujišťuji, že nepoložili své životy. Jejich životy jim byly ukradeny. Protože oni křičeli, že nechtějí umřít!" Konkrétní příklad, proč je válka pro zájmové skupiny tak finančně výhodná a jak ve skrytu války rozkrádat veřejné pěníze.(16.10.2014)

Dokument zajímavý, nicméně pro ty, kteří se o problematiku války v Iráku a celkové chování USA a vybudování NWO zajímají, není dokument z hlediska obsahu informačně přínosný a už vůbec ne překvapující.(31.10.2014)