Pitevna

všechny plakáty

Mrtvola není jen tělo bez duše. Je to něco, co má být respektováno jako nástroj učení mladých studentů medicíny na celém světě. Lidské tělo může vypovědět tisíce příběhů, nás však teď zajímá pouze jedno tělo a jeden příběh. Mai je výborná studentka druhého ročníku medicíny. Při její první hodině praxe na pitevně se stane něco podivného. Když Mai prochází kolem mrtvého těla ženy, ruka mrtvoly se náhle pohne a chytí Mai za zápěstí. Nikdo si však ničeho nevšimne. Postupně se zdá, že žena se skrývá ve stínech a pronásleduje Mai na každém kroku. Ta začíná být zoufalá a snaží se ve své minulosti najít odpovědi, aby se dozvěděla kdo že je tajemná žena v márnici a kdo ji vlastně sleduje a proč. (oficiální text distributora)

zdenotvor

Ázijské horory celkovo nemusím, k tomu to som sa dostal v podstate z donútenia a aj to dopadlo ako som očakával. Strach, napätie, atmosféra 0 bodov, dej bol totálne nezáživný, hlavná postava bez talentu, lakacie scény žiadne, no nič ma na tomto filme neoslovilo. ()

cariada

Nemůžu si pomoc ,ale tyhle asijské horory jsou všechny na jedno brdo. Vše se zase točí kolem představ a vidin viz (Nenávist,Oko,Infekce atd).Mladá studentka medicíny zase vidí náký duchy a neví si rady. Stále podobné kliše. Hned na záčatku mě docela zarazilo jak se malých dětí ptají jestli někdo chce své tělo obětovat pro lékařské účely.A ještě k tomu je berou tam kde jsou vystaveny naložený děti a orgány a atd. (nevím jak oni ,ale já bych z toho asi měl trauma). Postupně jsem se v ději trochu ztrácel a nák sem nechápal o co že tam jde ač se sice tvůrci snažili příběh vysvětlit z několika pohledů některý souvislosti mě nesedí. Pak se to sice stávalo celkem jasný hlavně na konci. Atmosféru to nemá špatnou ,ale chtělo to víc akce. ()

destroy83

Parádní thajská duchařina, některé scény jsou opravdu děsivé. Lekavé sekvence jsou geniální. Ještě teď mi běhá mráz po zádech. Takhle má vypadat duchařský horor. Snímek si stoprocentně zaslouží pět hvězdiček. ()

karlik4801

Kdy se konečně asijská produkce probere z toho jejich nechutně nudného snu. To si v Thajsku myslí, že je cool když hlavní hrdinka jen spí a občas na ní vybafne strašidlo? Koho má tohle bavit. Děje se to jen v asijských filmech, nechápu co to tam mají za hororový trend. O hercích radši nemluvím. ()

Jazzzz

No tak od tohoto Thajského hororu jsem čekal tedy něco mnohem víc. Lekavé momenty ty nestačí. Horor musí mít atmosféru, myšlenku... Tyhle asijský duchařiny o duších zbloudilých a rukou nebožtíka svázaných mě už opravdu moc nebaví. Oni asi nic jiného nedělají než tyhle duchařiny... Občas jsem se lekl, ale v ději sem se motal, a i když se děj začal rozmotávat vůbec si mě to nedokázalo vtáhnout a zaujmout - spíše jsem u toho usínal. ()

Bobik9

Hned na začátek nutno říci, že nejsem zrovna fanouškem těchto východních filmů (Čína, Japonsko, Korea, Thajsko...). Nebaví mě "herci", tkeří v těchto filmech vystupují. Ovšem skroo vždy je v hororech podobného typu, dobrá atmosféra, skvělé lekačky a zajímavý příběh, s překvapivým koncem. Marně hledám cosi z těchto věcí u tohoto filmu. Hlavní herečka byla totálně odpudivá. Ošklivá, nepohyblivá a nevěřil jsem jí ani jedno vykulené oko. Pokus o lekací scény byl sice znát, nisméně nebyl dobře proveden. Ale za tu snahu dávám jedinou hvězdu. Jinak naprostá ztráta času! ()

drackula

V prvom rade tu máme typicky ázijský námet - niekto nezomrel s kostolným poriadkom. Na druhú stranu som vcelku ocenil postupné odkrývanie dejových súvislostí, ktoré viedli k samotnému úmrtiu a najmä to, že s hlavnou hrdinkou nejako súviselli a duchovia sa tak neobjavili v zmysle "vitaj nový neznámy nájomník". Atmosféru sa snaží umocniť prostredie pitevne, ale dej sa v nej neodohráva dostatočne dlho na to, aby sa nám pod kožu dostal nejaký stiesnený alebo chladný pocit. Film by som označil za priemerný ázijský "mŕtvy-sa-vracajú-aby-si-doriešili-nejaký-problém" film. 50% ()

pfa

Potěšení na mé straně. Velmi dobrý film, jehož kvalita mě příjemně překvapila. Příběh sice nijak nepřináší nic nového ze "známého" prostředí naplněného duchy, přesto dle mého názoru předčí mnohé i zvučnější kolegy, jak svým zpracováním a silnou atmosférou, tak i jeho nádherně působivou hudbou a naprosto trefnými brilatními ruchoskřeky... [9/1O] (The Cadaver [Sop], THA, horror) ()

sedm.1

Na tento thajský film jsem se skutečně těšil,ovšem o to větší zklamání pak přišlo.Jeden z nejzbytečnějších filmů,co jsem za poslední léta viděl.Naprosto bezmyšlenkovitá duchařina,bez špetky atmosféry,natož nějakého napětí,či lekaček.Celý děj je od prvních minut nudně utahaný a hlavně neskutečně plytký,pointa je prozrazena asi po hodině(blbá pointa!) a dál už se jen pak navršuje další zbytečný rozuzlování něčeho,co není ani trochu zajímavé.Z oné plytkosti,nudnosti a zbytečnosti nevystoupí celý film každopádně ani na minutu po celou stopáž.Skutečně samotný příběh je tak primitivní,že takový báchorkovitý děj nemají ani ty nejhorší telenovely.Obrovské zklamání! ()

piserius

Bohužel jsem očekával trochu víc od tohohle filmu, ale již od počátku byl velmi předvídatelný a téměř ničím nepřekvapil. ()

Eraserhead

Asiati už zase vidí mrtvé lidi a Američani mají další námět k remaku. Ale musím uznat, že při zjevování ducha se mi vybavily vzpomínky na Oko, které je pro mě zřejmě nejlepší asijskou duchařinou. ()

Sten-li

Přes slibně vypadající začátek se Pitevna přehoupla do nudy motající se kolem duchů, studentky patologie (herecké poleno) a VŠ profesorů ukrývajících vraždu. Po pár lekačkách v úvodu už mě nic nepřekvapilo. Škoda... ()

AngiS

Teda..Já klidně někoho zabiju, ale nacpat mě do pitevny, abych se v nich pak dloubala ostrým nožíkem, no tak to ani náhodou. Mrtvým se musí svázat ruce.. No to jsou takový ptákoviny :D Tenhle film je dost předpovídatelnej.. Nenadchne, neurazí.. asi tak.. ()

Adramelech

Sexuální turisté znají přísloví, že jedna Thajka v posteli je lepší než deset Thajek v pitevně. Ve filmu vidíme jednu, která – ač živá – není ani v pitevně nic platná, protože vidí duchy a bojí se jich. Divák už v tuto chvíli tuší, že slečna Mai se lékařkou asi nestane. Čekal jsem, že Mai skončí u jiné profese (předpoklady by pro to měla) a film tudíž skončí happyendem, ale to ne. Místo toho se tam pořád motají duchové. Nerad bych tomu filmu křivdil, protože nějaký děj přece jenom má, byť rozvleklý. Vlastně to ani není tak špatný film, pouze mi přišel poněkud nezajímavý. Už jsem viděl zdařilejší asijské horory. ()

wampire23

Cadaver je klasickým, dalo by sa povedať až učebnicovým príkladom východného haunted hororu. Máme tu mladé dievča Mai, ktoré sa chce stať lekárkou a momentálne jej najviac robí problémy prax v pitevni. Prostredie celkom zaujímavé, všade okolo samí nebožtíci (lenže nie sme u Romera, takže žiadne zombie jatky sa nekonajú:D). Mai začnú prenasledovať duchovia a už sa nám začne roztáčať starý známy, mnohokrát videný kolotoč. Prvé dve tretiny filmu sú len akýmsi zlepencom po sebe nasledujúcich ľakačiek, ktoré vystrašia maximálne tak filmového analfabeta so slabosťou pre prostredie patológov. Posledná tretina prináša rozuzlenie celého príbehu a záver, ktorý bol samozrejme očakávaný a nutný. K hereckým schopnostiam hlavnej predstaviteľky sa radšej príliš nevyjadrujem, pretože to vyzeralo naozaj všelijako. Sem tam mi prišlo, že to dievča je naozaj k smrti vystrašené. Lenže z kamery:D. Takto je to priemerný, strednej línie sa držiaci, thajský horor, ktorý nemá fanúšikom žánru čo nové ponúknuť. Preto mojich 50%. ()

Dlubal David

Jestliže mám na východoasijských hororech z forku mysteriózní/duchařina něco opravdu rád, tak je to ona tíživá a hutná atmosféra. Ta tu však takřka není a jestliže se u filmu, více než cokoliv jiného, nudím, tak je to prostě konečná a nezachrání to ani roztomilá představitelka hlavní role se slušivou parukou. Takhle prostě ne! ■ (C) [41/100] ()

Romeo5

Dětinsky nevýrazný děj.Slátanina s dobrou ale nevyužitou myšlenkou.Bez lekaček které jsou pro tento asijský styl typické by film nebyl vůbec o ničem.. ()

drankeryth

No ja neviem, ze by to bol nejaky skvelych kusok od thajskych lidicek, to zas nie, to by som klamal. Najlepsi zaber z celeho ducharskeho filmu bolo, ked ukazali sediet ducha na stolicke a ked ukazal tie jeho usta otvorene dosiroka, tak to aj vyzeralo dost sialene a strasidelne. Zvysok ducharskych prvkov mi nic nepovedalo, pretoze to vyznelo nejako tuctovo a mnohokrat videne v inych filmoch. Podla mna je to slabsi ducharsky film, ake som doteraz v zivote videl a tento mi v niektorych momentoch pripadal troska nie moc putavy, aby som mohol povedat, ze som videl fajn azijsku ducharinu. ()

MickeyStuma

Asijské mysteriozní hororové snímky byli vždy dle jejich vlastní kultury a proto se také všechny značně odlišovali. A takové je i toto thajské filmové dílo, které se ničím naprosto nevymyká. Pomalé tempo, pomalé budování atmosféry a zcela zásadní dějová linka. Žádné odbočky jinam, žádné zbytečnosti. Vyobrazení ducha je už mnohaletý asijský standart. Nějaké lekačky tu jsou, ale to spíše aby se neřeklo. Vyznívají naprosto zbytečně. Příběh je vlastně zároveň i něco jako mysteriozní detektivka. Napětí však nelze čekat, stejně jako nějakou brutalitu či hektolitry krve. Ne, tady o to vůbec nejde. Spíše komorní vyprávění je hlavní devízou celého děje a tak snímek není jen tak proleckoho. Kdo má rád akci, bude se jistojistě nudit. ()