Temný bojovník

Když je na korunního prince spáchán pokus o atentát, za kterým se skrývá jeho vlastní bratr, musí mladý následník trůnu opustit království a hledat útočiště v cizích krajích. Jedinou nadějí na návrat domů je pro něho dvojice, kterou tvoří rytíř Jacob, znavený křížovou výpravou (Hayden Christensen), a legendární zbojník Gallain (Nicolas Cage). Musí bojovat svorně, bok po boku, aby princi pomohli získat zpět jeho místo na trůně, které mu právem náleží. (AMC Czech)

kramatos

Musim říct že Christensen mile překvapil. Skoro mám nutkání dát 3* Jen tak se nevidí aby tygrodrakové dostávali na pérdel od křižáka. ()

Saxos

Dva Poslední samurajové, účastníci křížových výprav, se pro změnu pletou do čínských dějin. Cage toho moc nepředvede, Christensen pro změnu seká mečem celý film. Takové béčko jen na jednou. Žádná archivace. ()

wick

Další spíše podprůměrný údajně dobrodružný film...Nicolas C. je spíše dnes už varováním, skroo stejná sorta jako Steven S., tady dokonce spíše taková cameo než pořádná role, jinak televizní look a spíše ztráta času. ()

warha

Kdysi slavný Mikuláš Klec podle zaručených zpráv moc šňupal toho cukru a rád strkával svoje peníze do Forbesu. Poslední roky vymetává jednu Béčkovou zhovadilost za druhou. Už i hrát očividně zapomněl a jen se tam připitoměle tváří a máchá nějakým klackem(nebo mečem?). Měli by mu říct, že kvantitou se zpátky na vrchol nedostane......Jednu hvězdu dávám za krutopřísně se tvářícího Anakina. ()

esmoke

Nicolas Cage ve vedlejší roli a Hayden Christensen a roli hlavní, oba mají trauma z toho jak dříve bojovali a zabíjeli se přestěhují do Číny, kde teď bojují a zabíjejí. Tentokrát ve jménu dobra, přestože předtím to také činili ve jménu dobra, ale teď už mají jiné vnímání, drogy jim patrně zbystřují myšlení :-). Akční scény jsou žalostné, děj nic zapamatovatelného, jediná otázka je co tam dělá ten Cage? (2D dabing) Rozpočet: $ 25 miliónů, Tržby: $ 4,8 miliónů. ()

Scaevola

Hrozivá nuda stokrát omleté zápletky čpí či se může pyšnit - to podle divákova založení - pouze záplavou východoasijských peněz. V rámci takového filmu je pak přirozené, že jednotlivé bitvy lahodí oku a že H. Christensen zahraje bez ustání naštvaného fracka bez problémů (to není výtka vstříc jeho hereckému umu, ale prostá typologická charakterisace), ale ani jedno nevyváží pohříchu skromnou účast N. Cagea a závěr, který nedává smysl z pohledu osobního hrdinství ani politické prozíravosti hlavního padoucha. ()

brasek

Snímok silne pripomína lacný videofilm. Príbeh je trápna fraška korunovaná hlúpymi dialógmi, bojové scény sú vrcholom naivity. ()

Raziel811

Podobné koprodukce, kdy se každá strana snaží do filmu nacpat známé tváře, jsou vždy velkým průšvihem. Andy On se musel vyloženě nudit a asi to bral spíše jako lekci angličtiny :) ()

zjs odpad!

Nehorázná slátanina. Nesmyslně vykreslené prostředí s úplně nerealistickými postavami. Někdo napsal příběh, aniž by věděl jedinou věc o historických reáliích. Opravdu céčkový film, který má hodně, ale hodně ubohý příběh. ()

NeverEver

Jasne, Middle East 12.stoleni a cele se to odehrava v Cine?! Boze ti Amici uz neumeji dodrzet ani geografickou realnost.... Slabota po vsech strankach a defacto permanentne "sjety" hlavni hrdina. Neco jako cesta vykoupeni za spachane hrichy?! Ve 12.stoleti to hold bylo tezky.... Nejdriv nemilosrdny reznik a pak litujici se spasitel? .. Jak rikam slabota...A nechapu proc je ve filmu uvaden Nicolas Cage na prvnim miste na tech par minut, co se ve filmu objevi, by to nevydalo ani na cestne predposledni misto do titulku:-)..... 1* je jeste milostive hodnoceni ()

Margeline

"Nicholas Cage, Hayden Christensen? Veď to možno bude dobré..." uhhhh. No dobre, pár prežiteľných vecí sa nájde: zaujímavé kostýmy, odhliadnuc od autenticity, a celkom fajn bojová choreografia, ak na tú chvíľku kameraman nevládze lomcovať kamerou. Inak možno rozptyľuje účes ála "s odratými ušami", neprítomná jazyková bariéra a Nickove hysáky. Strihov v akčných scénach je toľko, že rozmýšľate, či sa tam nemihlo logo McDonnaldu. Škoda, akcia je fajn, vidno, že herci vzali tréning zodpovedne. Nožík sa mi vo vrecku otváral, keď západniarske ucho ide učiť čínskeho princa zásady tréningu... Vyskytla sa tu aj formulka "Waw, vymysleli sme až pridobru postavu a nevieme ako s ňou pracovať, tak ju musíme odkrágľovať... ale aspoň z toho bude dráma." ...ktorá je nenútená asi ako pochvaly na Twilight. Každopádne v pohode na takú tú "výmazovú" zábavu. ()

Nathaniel8

Začátek nebyl špatný a blízký východ a křižáci to mělo něco do sebe. Ale pokračování s totálně sjetým Christensenem už bylo zlé. Ale jak se na scéně objevil znovu Cage jako šaman tak to už bylo úplně v p.... Takže zavřel jsem obě oči a dávám 2* ()

Pythonator

Nicolasi, proč??? A jak jsem se těšil, že po letech uvidím pana Klícku v dobrém filmu. Historický žánr hodně sliboval. Přesně tam jsem ho chtěl vidět a na komentáře zde jsem nedbal. Jak jsem se spálil. O tak velké sračce se mi ani nesnilo. Nejenže je ten film strašný, ale je i tak strašně nasnímaný (typický epileptický digikameraman), že se na to prostě nedá dívat. Anakin Skywalker je zde tak strašně kůl, že bych mu nejradši jeden kůl narval do sedínky. Na hlavě má typický dobový účes alá Beckham a světelný meč mu pořád ne a ne svítit. Prostě galaktický průser hodný leda tak maximálně Dolpha Lundgrena, ale že by tak měl skončit božský Nicolas Cage, to už pomalu hraničí s koncem světa. ()

Jarv

Děj nemá smysl nijak řešit, je to příkladná a podivná spatlanina. Střihače by bylo nejlepší poslat zpět do školy (nebo do jistých tělesných partií) a Nick Cage...těžko říci, zda tu opilost (či zkouřenost) jen hraje nebo se tím musí vypomáhat. Hayden se často tváří velmi podobně, leč v jeho případě to na mě alespoň působilo skutečněji. Akce, jako u mnohých novějších filmů, je přehnaná, ale pokud se v ní částečně orientujete, může pobavit. Máte-li dostatečný nadhled a občasně ujetý smysl pro humor, pak by vás tohle vše mohlo přinejhorším rozesmát. Jako nenáročný historický akční nářez se známějšími tvářemi se dá přežít bez úhony. 65% ()