Temný bojovník

Nick Powell

James Dormer

Joel Ransom
  • FFilipCZ

Po všech stránkách špatný film (od kamery, přes souboje, herce, až po scénář), který splňuje v podstatě všechny mé "požadavky" na to, abych mu udělil odpad - nezáživný děj, špatně natočeno, nudil jsem se, nedokoukal jsem/přetáčel jsem.(29.1.2015)

• Tom_Lachtan

Oh bohové, který bezmyslný koncentrát blbosti schválil tenhle film? Přitom kulisy a řemeslo kameramana, stejně jako některá akce, si nestojí vůbec zle (rejža je zkušenej vedoucí kaskadérskejch scén), jenže ten ultradebilní scénář?! Tupé postavy, nudná a prudce odpudivě béčková zápletka (ale neskutečně béčková a hloupá), vytírání zadnic s blízko a dálnovýchodníma reáliema a k tomu ultratrapní herci (chudák Anakin, sice není kdoví jaký herec, ale je alespoň dobře nacastovanej a umí to s mečem, to banda bezejmenejch čínskejch dřev a Nic Cage, co mnhouří oko a mluví jednolitým chraplákem je daleko, daleko horší a k smíchu). Jsem si jistý, že kdyby produkci neměl na starosti űberblb, mohl to bejt slušnej béčkovej film, takhle je to jen stupeň nad odpadovou propastí, díky náznaku jistého slušného řemesla a GP gezichtu Haydena Christensena.(15.8.2015)

Slušný akční film do nepohody, jenž je kvůli svému hereckému obsazení u spousty diváků už předem odsouzen do škatulky "Nicolasovy filmové faily". Pokud však, stejně jako já, přistupujete k filmu bez zbytečných předsudků, dostanete veskrze zábavný film, který si na nic víc ani nehraje. Za zmínku ještě stojí parádní soundtrack a naprosté minimum speciálních efektů.(9.5.2015)

Je to mierne nadpriemerný akčný historický film. Má pomerne dobrý príbeh o schopnom križiakovi, ktorého už unavili všetky tie zbytočné boje v mene viery a tak skončil až v ďalekej Číne, ale tu narazí na mladého následníka trónu s jeho sestrou, ktorí sú na úteku pred vojakmi na čele s chlapcovým starším bratom, keďže po tróne túži on sám, pričom otca zavražil a z jeho smrti obvinil práve chlapca. A tak sa im rozhodne pomôcť a spoločne putujú do bezpečia, ale cestou ich čakajú len samé problémy. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Už od začiatku je jasné, že to bude len štandardná žánrovka bez vyšších ambícií, ale aj tak mi to celkom sadlo, síce dej je úplne predvídateľný, nenájde sa tu vôbec nič, čo by aspoň trochu prekvapilo, ale aspoň celá prvá hodina má výborné tempo, keďže tu sa stále niečo deje a pozerá sa na to celkom dobre. Ale v poslednej tretine sa to predsa len trochu pokazí, celé ma to už prestalo zaujímať a tak som to dopozeral už len zo zotrvačnosti. Akcie je tu dosť, ale je iba priemerná. Tvoria ju hlavne rôzne súboje s presilou, ktoré majú slušnú choreografiu, obzvlášť súboj mnícha s ozbrojenými vojakmi, ale sklamaním je vizuálna stránka, síce sú prehľadné, ale aj tak by to chcelo lepší strih, kamera pôsobí lacnejšie, než by bolo vhodné a navyše tu aj chýba krv. Takže na akciu sa pozerá pomerne dobre, ale ani jedna nestojí za pochvalu. Herecké obsadenie je celkom slušné, Hayden Christensen v hlavnej úlohe, vždy rád vidím Liu Yi-Fei, k tomu hlavný záporák Andy On, ale z vedľajších postáv už nie je moc o čo stáť a aj Nicolas Cage je určite sklamaním. Ešte spočiatku je bez väčších problémov, ale v tej poslednej tretine, kedy dostane trochu viac priestoru to už len kazí. Réžia a technická stránka sú určite sklamaním, síce nie sú úplne zlé, ale od historického filmu z čínskej produkcie čakám určite viac a to po všetkých stránkach, mali to radšej prenechať na svojich tvorcov. Takže jedno pozretie neľutujem, nenudil som sa a rád si podobné filmy občas pozriem, ale nie je tu nič, čo by stálo skutočne za pochvalu. 57%(30.12.2014)

• MartinezZ

Tohle je tragický, fugazi má pravdu. Jestli mají Číňani tohle zapotřebí. Jde v podstatě o strašné béčko, podobné těm rumunských, ve kterých účinkují Lundgren nebo JCVD, tady je to holt ale zasazeno do Číny, vypadá to o něco líp, ale smyslu to moc nepobralo. Film by byl ještě tak do poloviny, možná dvu třetin tak na **, ale pak se na scénu vrací Cage a celé to béčko, včetně poslední třetiny stopáže, sráží do sraček. Dokonce i ten začátek je vlastně jen adaptace toho samého začátku ze Season of the Witch a i tahle fantasy konina je lepší než Cageův čínský psanec. A ještě tu celá Čína i mezi sebou mluví americkou angličtinou, najs.(28.12.2014)