Temný bojovník

USA / Čína / Kanada, 2014, 99 min

Nick Powell

James Dormer

Joel Ransom

Průměrné historické béčko, které naštěstí rychle ubíhá, takže moc nenudí. Příběh není zrovna nic objevného a vlastně všechny ostatní složky snímku nejsou ničím překvapujícím (akce je často, ale ne moc dobře sestříhaná). Cage hodně přehrává, avšak k té jeho postavě to i docela sedělo. Christensen není zrovna skvělý herec, ale v soubojích se v celku dobře ohání, tak to vynahradí alespoň tímto způsobem:). V klidu za 3 hvězdy. Čínské exteriéry přidaly filmu půl hvězdy:o)).(4.3.2015)

• kinderman

Je to spíš za jedna, ale když si vzpomenu, co přinesla spolupráce čínských soudruhů s Keanu Reevesem, přimhouřím nad tímhle zbloudilým křižáčkem se závislostí na opiu oko. Zásadní akční scény byly pokryty z různých úhlů, načež z nich střihač vyrobil chaotické peklo, silná dvojka by to byla jen v případě, kdyby byl Cage jednooký od začátku a flashback ukázal, že mu to oko vystřelil samotný Christensen coby děcko při lučištnickém výcviku.(5.2.2015)

Tak jsem to s Nicolasem znovu zkusil. Hodnocení poměrně bídné, tvůrci a další herci podprůměrní, prostě s ohledem na oscarového herce, který ještě na počátku milénia excelovat třeba v Adaptaci nebo docela nedávno překvapil v dramatu Joe, člověk jen zapláče. Tentokrát po boku Haydena Christensena, který, kdyby raději vyvážel popelnice, udělal by líp, bojuje za lepší příští, aby ho po letech jeho žák na cestách našel. Mezitím se zaplete do mocenského boje o trůn, který odstartuje snahou chápavého panovníka o nastolení míru, zamiluje se do sestry budoucího Veličenstva, no, víc po mně nechtějte. Jakmile svého mentora Cage najde, jsme svědky nejen na duši zjizveného klauna, který to tentokrát herecky moc nezvládl. Abych ovšem nekřivdil, drtivá většina příběhu je snesitelná, bojové scény jsou na daný rozpočet a očekávání solidní, tempo docela šlape a exteriéry se „musí“ líbit. Neřeším klišé, úsměvný závěr, minimum krve. Samozřejmě vše po závěrečných titulcích prakticky hned zapomeneme, ale zase buďme jednou fér.(28.3.2015)

• Morholt

Padavan z Temné strany síly ke Světlu vrátil se. Úvodní křižácká bitka ještě docela ušla, ale nebyl by to Cage, aby to nějak nezvojtil, takže ve chvíli, kdy byla musulmanská pevnůstka takřka dobyta, prohlásil, že ty hektolitry krve jsou v rozporu s jeho svědomím a že by měli jít všichni domu. Jenže Christensen byl v tu chvíli ještě Darth Vaderem, takže správně neposlechl. Anakinem se stal až o tři roky později, kdy se z něj stala smažka, co se naučila perfektně čínsky a jako pokání si uložil záchranu princezny a jejího protivného bratra. Blbina, která nijak zvlášť neurazí, místy rozesměje a po chvíli se vykouří z hlavy. Choreografie bitek sice za mnoho nestojí, ale viděl jsem už horší, herci jsou dle očekávání špatní, až je to místy i hezké, což vlastně platí i pro nehorázně naivní stavbu příběhu. Cageovo dno to určitě ještě není, ale mílovými kroky se k němu blíží. 35%(6.1.2015)

Nie je to najlepšie, ale je to natočené celkom svižne a dynamicky a vďaka krátkej stopáži film moc nemá kedy nudiť. Zarazilo ma, že Nic Cage je nie odsunutí ale doslova odhodený na vedľajšiu koľaj. Na druhu stranu mi to ani moc nevadilo, pretože keď Anakin využíval svoju temnu stránku sily, sekal nepriateľov jedna radosť (aj keď trochu s nešťastným strihom a kamerou) a zachraňoval Čínsku slečnu a potomkov trónu, za doprovodu peknej výpravy, kostýmov, krajiny a ešte lepšej hudby, nenudil som sa. 60% - 3*(16.11.2015)