poster

Nová země (festivalový název)

 • Švédsko

  Det nya landet

 • anglický

  The New Country

Drama

Švédsko, 2000, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • acervena
  *

  Zatím největší omyl severskeho film.podzimu. Nepravděpodobná slatanina. Klišé na druhou. Nevtipné, nedojímací. Prostě špatný film.(31.10.2015)

 • Blizzard
  ****

  Film o přátelství a životě uprchlíků v cizí zemi. Mladý Somálec Ali a Íránec Massoud se při pohledu na opakované deportace rozhodnou utéct z uprchlického tábora ve staré kraksně a právě zde začíná jejich cesta napříč Švédskem plná dobrodružství a zážitků. Oba mají jiné cíle a nově zaslíbená země pro každého představuje něco jiného. Na své pouti poznají švédskou společnost jako takovou i její rozdílné společenské vrstvy. Trochu netradiční road movie se zajímavou kamerou, charaktery jsou dobře zahrané, najdete zde zábavu, ale i dojemné okamžiky, ke kterým patří právě výborný konec tohoto snímku. (8/10)(25.1.2009)

 • Slarque
  ***

  Já sice vím, že to k žánru road movie tak nějak patří, ale stejně mi tyhle filmy, ve kterých hlavní hrdinové během pár dní potkají několik různě extrémních lidí a nikoho ani vzdáleně normálního, připadají podivně vykonstruované. A díky tomu už na mě tolik nepůsobí ani závěrečné klišé. Navíc mám dojem, že Íránec i somálský kluk měli lépe napsané role, ta třetí byla prostě jen prsatá Švédka.(18.11.2015)

 • POMO
  ****

  Niečo ako Svěrákova Jízda, ale živočíšnejšie, hektickejšie, úprimnejšie, otvorenejšie a emocionálnejšie. S krásne precítenými a oddanými hereckými výkonmi. Už dávno som nevidel kameru a strih tak silne a tak presne napojenú na pocity postáv (množstvo detailov tvárí). Veľmi príjemné prekvapenie, ktoré sa nepotrebuje hrať na “artovku” a k divákovi prehovára univerzálnym jazykom.(13.1.2009)

 • Lindiště
  *****

  Po druhém shlédnutí ještě jednu * přidávám na výsledných 6.(7.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace