Nudilo mě. Ale vygooglil jsem si víc o Kolčakovi, což je K+.(5.10.2013)

Výborný historicko-válečný film, který popisuje osudy admirála Kolčaka koncem první světové války a následném boji s bolševiky v ruské občanské válce. I ruský film může působit tak nějak hollywoodsky, ale přesto je vidět, že se jedná u ruskou tvorbu. Výborné byly rozhodně bitevní scény, jak na moři (potopení německého křižníku hned na začátku rozhodně stojí za vidění), tak i na pláních Sibiře. Ve většině filmů pak takovéto události doplňuje nějaká ta romantika. A není tomu jinak i zde. Kolčak se totiž zamiluje do mladé ženy svého důstojníka a ta s ním pak zůstává až do Kolčakovy smrti. Co rozhodně stojí za zmínku, tak je i fakt, že tvůrci se trochu věnovali i našim legionářům, kteří měli podíl na Kolčakově zastavení a následném zatčení bolševiky. Herci mě opravdu přesvětčili, takže jsem byl nadmíru spokojen. Rusko sem tam natočí opravdu pěkné filmy, které se můžou rovnat těm západním.(21.5.2010)

Dlouho nám nutili bělogvardějce prizmatem vítězných bolševiků. Nyní se stává (filmový) Kolčak tím pravým hrdinou carského Ruska, přesně takového Ruska, jakému by rád vládl Putin, což je ze snímku velmi patrné. Českoslovenští legionáři jsou zde vykresleni jako zrádci a zloději, kteří svými „20 000 vagóny s nakradenou veteší“ zarazili viceadmirálův postup na Irkutsk. Upřímně řečeno, mnohem raději bych viděl válečný velkofilm o Zborovu a jejich sibiřské anabázi než tento mix války a love story, který měl být možná ruským Titanicem, ale v konečném důsledku zanechává podobně rozpačitý dojem jako německý Rudý baron.(12.8.2009)

Škoda, potenciál byl, ale konečná převaha romantická linie filmu ublížila.(22.6.2010)

Rusi opäť potvrdzujú, že točiť naozaj vedia, čím ďalej tým lepšie. Veľmi zaujímavý príbeh z čias, keď sa cárske Rusko začalo štiepať pod čoraz drzejšími bolševikmi. Film prináša mnoho zaujímavých scén postupného preberania moci, likvidácií a popráv, ale do akej miery sú vykreslené skutočnosti pravdivé, neviem, pretože pár recenzentov vyčíta mnohé historické nepresnosti. Fakt neviem, ale aspoň približne to takto nejako vyzeralo. Príbeh ma zaujal natoľko, že začínam pátrať po informáciach na túto tému. Je mi jasné, že tvorcovia to ukazujú miestami povrchne, chcelo by to ísť viac do hĺbky, viac temných scén, ale cez to všetko som bol spokojný. Výborné bojové scény vás chytia už v úvode, hudba, obsadenie, to všetko je na vysokej úrovni. Záver určite mnohým pripomenie Cameronov Titanic, to už si naozaj mohli odpustiť. Pár temných minút navyše, troška hĺbky, presnejších historických informácií a o trochu menej romantiky, tak neváham s plným hodnotením. Možno by to tak aj bolo, pretože trailery na Youtube obsahujú mnoho záberov, ktoré som vo filme nevidel. Štyri disky si rozhodne zaslúži. 80%.(15.11.2009)