foto

Fjodor Bondarčuk

  • nar. 9.5.1967 (49 let)
    Moskva, Rusko, Sovětský svaz
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Fjodor Sergejevič Bondarčuk je synem slavného ruského režiséra Sergeje Bondarčuka. Narodil se v květnu roku 1967 v Moskvě. Roku 1991, tedy krátce po zániku Sovětského Svazu, v jehož éře se otec Sergej Bondarčuk proslavil, přišel čas i pro Fjodora. Tohoto roku totiž založil se svým kamarádem produkční společnost ,,Art Pictures Group'. V letech 1985- 1991 studoval filmařinu pod taktovkou jiného známého ruského režiséra- Jurij Ozerov.

Bondarčuk se věnuje televizi, filmu- režírování a produkci. Jeho nejslavnějším filmem je zatím 9. ROTA (9th Company) z roku 2005. Válečný film, odehrávající se na konci 80. let během sovětské intervence byl natočen podle skutečné události a sám F. Bondarčuk si zahrál vedlejší roli důstojníka Chochlova. Jeho holou hlavu a silnou postavu ve filmu nepřehlédnete. Na konci filmu se pak objevilo věnovaní Fjodorovu otci Sergejovi (Věnovánu mému otci), který umřel roku 1994.

Fjodor Bondarčuk je ženatý a má jednoho syna.

FujDabing!

Režijní filmografie

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace