Admirál

• Rusko Admiral (více)

Za čest a lásku! Tragický příběh admirála Kolčaka, jeho velké lásky, bojů s Rudou armádou a ruského zlatého pokladu. (oficiální text distributora)

Vlado_B

Nie nie... proste nie, ale potenciál tu bol veľký. Nevadí mi slabšia technická stránka trikov,... ale vadí mi -neschopnosť efektívnej a efektnej práce s trikmi, vadí mi strih - často rušivý, vadí mi neprepracovanosť akcie - ktorá kričí potenciálom na nádherný vizuál a skutočne veľkolepé spracovanie, vadí mi niečo také, ako keď pekné zábery a la technicky dokonalý hollywood zrazu strieda akási nepekná kamera na krivom statíve s veľkou hĺbkou ostrosti záberov, nádherne viditelným BORDELOM v pozadí, kde navyše často neexistuje aranžovanie do nejakej oku lahodiacej kombinácie farieb a s využitím dávania takéhoto pozadia do veľkej neostrosti, vadí mi ako epickosť revolučného obdobia zachytáva banda 10 vojakov pobehujúcich po ulici a idúcich na jednom aute po ulici, vadí mi celková neprepracovanosť a neefektívnosť toho, čo sa chce hrať na príbeh veľkej lásky na pozadí veľkých udalostí dejín, (ale vyznieva napokon ako horšia televízna drámička). Niektoré obrazy a momenty ukazujú aké skvelé dielko to mohlo byť,... ale tie necitlivé prechody medzi scénami, medzi udalosťami v ktorých sa postavy počas bežiacich rokov nachádzajú, tak nudný príbeh lásky bez väčšieho záujmu o postavy, tak málo drámy toho obdobia... 55% :( ()

gresa

na jednu stranu pěkné bitevní scény, na druhou stranu milostná zápletka, která vůbec nefunguje.. řízněte to pořádnou dávkou černobílého, chce se říci až propagandistického pohledu na historii (ano - odporné zločiny nepáchali pouze bolševici, ale i bělogvardějci..) a v rusku čile živené nenávisti k československým legiím a vyjde vám z toho Admirál. ()

ArMinO

Mohlo to byť lepšie. Oveľa, oveľa lepšie. Zo začiatku to tak aj vypadalo, ale potom sa to obrátilo, bohužiaľ, na romantickú "lovestory", ktoré ja pri takýchto dobre myslených vojnových filmoch nemusím. Bohužiaľ. Ako som písal, mohlo to byť oveľa lepšie. Škoda. 50% za vojnové scény, ktoré boli veľmi dobré. ()

brasek

Nemôžem nič nové povedať, ako je už uvedené v komentároch kolegov... bojové scény nadpriemerné, aj keď je vidno silno digitálne triky. Milostný trojuholník... viac menej slabota a veľmi ani nezapadá do deja. Pozitívne hodnotím, že pravdivo odzrkadluje nástup komunistického režimu v Rusku, aj keď len v pár obrazoch. Celkovo ničím výnimočná fraška s historickým podtextom. ()

lopja

Obrovske sklamanie. Reklama rozpravala o njvacsom ruskom velkofilme ale musim konstatovat ze dej o nicom a spracovanie tiez. ()

jopal

Miestami dobre (hlavne vojnove sceny), miestami nuda (romanticke sceny). Spravanie klamanych partnerov mi pripadalo dost "nadrogovane", takze nejaky stred v hodnoteni... ()

Sublit

Admirál Kolčak vo filme dosť zidealizovaná postava skutočnosti vraj dosť krutého admirála. Ale ťažko hodnotiť keďže všetci vieme, že víťazi píšu históriu. Ale k filmu : dobrý film o situácií v Rusku v období 1. svetovej vojny a nástup Boľševikov k moci. Avšak pre mňa až moc zamerané na romancu medzi hlavnými postavami a pomenej riešená situácia v politike a celková situácia. Škoda film mohol byť trhák takto ostal len mierne nadpriemerná rybka v oceáne filmov. ()

cernymotyl

Bitvy vcelku povedené. Výprava hodně dobrá, ale v příběhu to nějak skřípalo. Diktátor Kolčak vylíčen bez chybiček jako správňák Mirek Dušín z Rychlých šípů. Jedna scéna s carem musela zanechat dojem, že to byl vlastně takový hodný taťka. ---- Mám rád takové příběhy, ale proč jsem jen lásce Kolčaka k Anně nevěřil? Nějak se mi k sobě nehodili a navíc za celou dobu se nepolíbili. Škoda. Tohle není životopisný snímek ani nijak zvlášť povedené milostné drama. I přes to se dájí před televizí dvě hodiny vcelku příjemně strávit. ()

morlumak

Další ruské historické veledílo. Dopadlo to o něco líp než Taras Bulba. Film se odehrává během první světové a pak během revoluce v Rusku. Na začátku film navnadí bojovými scénami na moři, bohužel jsou taky jediné v celém filmu. Postava admirála Kolčaka je zahraná ještě docela slušně, to se ale už nedá říct o jeho ženě, ani o jeho milence. Vztahy mezi touto trojicí nefungují. Takže další hodinu film nudí povídáním o vztazích, lásce a politice. U mě to moc nefungovalo.. 5/10. ()

moorks

Skvělý důkaz o tom, že v Rusku dokáží točit skvělé a zajímavé filmy. A tenhle velkofilm takový rozhodně je. Skvělá vizuální stránka, kostýmy a prostředi- to vše je kladem tohoto filmu. Jako zápor je pravdou to, že je film příliš a zbytečně dlouhý,snímek se jen jemně dotýká historických událostí ( zřejmě, aby neurazil nikoho na politické scéně) a hlavní hrdina se příliš nerozehrává a v podstatě pluje dějem nebo děj pluje kolem něho. Scénář dle mého názoru lepší být nemohl, tohle téma je složité a scénáristicky těžko zpracovatelné. A navíc nám ukazuje nepříjemný historický fakt- jde o zradu českých legií, které vydaly admirála do rukou bolševiků. Bělogvardějci tam byli navíc vykresleni jako vlastenci, což ve skutečnosti nebyla pravda a mnohdy byli stejní i horší než bolševici. Ale celkově dávám filmu vysoké známky. ()

Snakefinger

Mně tento film uchvátil. Je to kus historie Ruska s bombastickými bitvami na pozadí (námořní bitva v úvodu je fenomenální) podtrhnut milostným románem. No a co? Titanic taky nebyl jenom o potopení této slavné lodi. Jednoznačně za pět a vzpruha oproti často zatuchlinou páchnoucí hollywoodské produkci. Navíc češi byli vykresleni velice pravdivě. Jako zrádci a kolaboranti. ()

mishka.k

Tak v Admirálovi bych ocenila, kdyby zmínili, jak mizerný politik Kolčak byl a že obě strany v ruské občanské válce byly stejná sebranka, ale na druhou stranu chápu, že když to retrospektivně vypráví ženská, co ho šíleně milovala, muselo to mít přesně tuhle formu. Jinak mi teda hlavní hrdinka byla vysloveně nesympatická. Ale nechci jen kritizovat, film to byl jinak docela pěkný, i když vzhledem k tomu, že film byl jen sestříhaný materiál pro dvanáctidílný seriál (doufám, že když ve filmu bylo víc "lásky než války", tak to seriál trochu vyváží), neměli příliš dobře zvládnuté historické skoky a děj působil dost trhaně. ()

pavont

Bohuzial sklamanie. Bojove sceny nedopilovane, trocha citit animaciu a kameraman by tiez zasluzil. Vztah hlavnej dvojice bez chemie a bez sympatii a po reziserskej stranke dost amaterske. ()

Dr.dogous

Bojovníci za nový svět úspěšně zvládají první fázi, zničit původní svět. Hrdinu popravili a milá prožila "příjemných" 37 let v ruském gulagu. 65% ()

surprise

Nacionální, religiózní, romantické? Ano, ale tím správným směrem, dle mého vkusu. Chápu, co chtěl autor říci a fandím mu. Jediné čemu jsem neporozuměl, byla úloha českých jednotek. Inu musím se dovzdělat. ()

vobrn

Skvělé téma, skvělý rozpočet. Mám rád válečné i ruské filmy. Bohužel režie primitivní a nudná, stejně ako herci. Celkové vyznění - zahozená šance. Navíc triky při lodních bitvách tak 10let zpět. ()

karmalat

Určitě lepší nadprůměr, i když příběh má aspirace na maximum. Něco tomu ale chybí. Zdá se mi, že historická stránka je trochu potlačena, protože admirál Kolčak, respektivě jeho vojska se chovala poněkud nepatřičně a za svůj pád si mohla asi hodně sama. Ale to se asi do filmu nevešlo nebo nehodilo. Nebo by to stálo moc peněz. Jsem rád za vykreslení revoluce z opačného břehu, za popis té hrůzy, kterou způsobila bolševická revoluce a vláda lidu. Hrdinství a odlišnost se neodpouštějí, ale pak připomínaji za spoustu let. Film, který Vás nenechá klidnými. Doporučuji k zhlédnutí. ()

kocurstvo

Absolutně nesouhlasím se současným hodnocením (68%). Tento historický film mapující události, kdy bolševičtí dobytci krutě zatočili s ruskou inteligencí a armádou mě osobně (a také dalších asi dvacet lidí, kterým jsem ho pustil) dokonale bavil a naprosto pohltil a to jak díky skvělé výpravě, vynikajícímu příběhu a námětu (bohužel smutnému, ale taková už je historie lidstva), tak i díky skvělému a charizmatickému Konstantinu Chabenskému. Myslím, že film si zaslouží ta nejvyšší ohodnocení a to i v zemi, která je ještě stále orientována silně protirusky... ()