Do malého městečka v Utahu se po srážce s meteoritem zřítila americká vojenská družice. Na svých panelech nese zhoubný virus, který během krátké doby usmrtí většinu obyvatel. Záhadným způsobem se podaří přežít pouze malému kojenci a starému alkoholikovi. Vláda okamžitě vyhlásí stav ohrožení a celá oblast je neprodyšně uzavřena. Tým mikrobiologů se v podzemní laboratoři uprostřed nevadské pouště snaží najít lék proti patogenu s kódovým označením Andromeda. Přes veškerá bezpečnostní opatření virus z laboratoře unikne a rychle se šíří do zabydlených oblastí. Začíná dramatický souboj s časem. Ať je Andromeda cokoli, zabíjí skutečně rychle, a pokud se ji nepodaří zastavit, je život na Zemi odsouzen k záhubě.
Nová adaptace stejnojmenné novely Michaela Crichtona, tentokrát zasazená do současnosti. (oficiální text distributora)

Morien

Neznám předlohu, ale tatínek ano, a podle toho, co říká, se to děsivě odchyluje, přimýšlí politické motivy a vraždící policisty a tak. A právě takové "jiné" momenty dělají z tohohle "filmu" klasickou patetickou srágoru, ve které stojí jediní Američani na prahu zkázy a jako správní patrioti ji v zájmu dětí a těhotných žen odvrátí. God blessed America indeed. ()

O´Neill

Na to, že se jedná pouze o Direct to DVD záležitost, to opravdu nebylo špatné. Vydržet tři hodiny u TV filmu bez toho, aniž by se člověk nějak nudil už něco znamená. Efekty byly na svou třídu (D2DVD) velice dobré, a filmu to celkově dodávalo "uvěřitelnější" atmosféru. Hudba byla rovněž dobře zvolena, a u hereckých výkonu se nedá říct, že byly špatné. Zkrátka průměrná záležitost mezi filmy, které jdou do kin, a perfektní mezi Direct to DVD. ()

nirvana91

Hm.. je celkom vtipné zistiť, že film, ktorý ste kedysi napálili na dvd s vedomím, že je spojený so seriálom Andromeda, má od Andromedy na míle ďaleko.. a ešte vtipnejšie je následne zistiť, že táto Andromeda má pokračovanie a vy máte len prvú časť! Dopozerať film s pokojom na duši je možné iba ak ho človek berie s humorom. P.S.: Pri tomto by sa dala perfektne hrať "drinking game", s tým, že by sa pilo vždy, keď niekto na obrazovke zahlási "Hoďte tam atomovku!" ako aj všetky podobné obdoby tohto slovného spojenia. ()

Crazer

Tak tohle byla pro mě velkolepá hostina a zase po dlouhé době geniální sci-fi, které Vás donutí přemýšlet a více se zamyslet nad celým průběhem děje. Občas můj mozek nestíhal různé chemicko-fyzikálně-vědecké tlachanice o nesmyslných věcech, které by pochopily jiné galaxie, ale i tak jsem byl více než ohromen. Musím zde ocenit nadčasovou hudbu, která samotný zážitek ještě více umocňovala. Kůži jak struhadlo jsem měl při prezentaci vědecké laboratoře - hlavně při efektně vypiplané detoxikační scéně, která zabíhala i do těch nejmenších detailů a to nemluvím o závěrečné scéně v letadle. Byl jsem tak neskutečně namlsanej prvním dílem, že jsem si v zápětí musel pustit i druhý (i když o něco efektně slabší díl). Od konce jsem čekal něco více, ale i tak jsem spokojen. P.S. díky Livingdead za titulky :) ()

Madsbender

Poznámka ku komentáru: Vysielané na Prima Cool ako dve samostatné časti, svoj komentár teda aj patrične rozdelím. Prvá časť: Áno, je to televízny film. Odvážim sa však tvrdiť, že v rámci televíznej produkcie to možno nie je HBO, ale nadštandard (čo sa zázemia, techniky a trikov týka) určite. Pri svojej trojhodinovej stopáži (základné vlastnosti sa dajú odpozorovať aj v oboch častiach osobitne) si i napriek občasnému dojmu z jemne naťahovanejšieho príbehu pomocou rozoberania vzťahov medzi postavami do zbytočných podrobností (našťastie je to len občasná a vlastne celkom príjemná výplň, žiadna teatrálna melodráma) dokáže diváka udržať a zaujať správnym dávkovaním akcie, dramatických momentov a napätia. Samotný námet aj bez odvolania sa na originál (ktorý som nevidel, ale mám v pláne to napraviť) až za natoľko originálny nepovažujem - neznámy vírus z vesmíru je klišé. Klišé však už nie je omáčka okolo a pripojené motívy (politické intrigy a machinácie, tajné projekty, obavy z medzinárodného incidentu, background jednotlivých postáv či rozplietanie konšpirácie, ktoré sa pre niekoho môže stať osudným), ktoré pôsobia uveriteľne. Postavy a zoznámenie s nimi prebieha pozvoľne; sú dostatočne zaujímavé na to, aby tieto sekvencie utiahli bez pomoci. Podobne je na tom slušné obsadenie, ktorému vládne Benjamin Bratt ako doktor Stone a Erick McCormack v roli novinára Nasha (ako fanúšika Lost ma potešil aj Daniel Dae Kim). Salomon ako zručný kameraman má s podobným projektom (Cameronova Priepasť) skúsenosti, a miesto rutinného prístupu sa v niektorých scénach (hynúce zvieratá v prérii, procedúra dekontaminácie v perfektnom slow-motion) s vizuálnou stránkou vyhral. Badateľný je aj serióznejší prístup k sci-fi prvkom a pozemskej technológii. Prvá časť končí práve v najlepšom a ja končím s tým, že sa ku komentáru a výslednému hodnoteniu vrátim zajtra. Zhodnotenie prvej časti: 80% Druhá časť: Pocit mierneho naťahovania pretrváva, ale vzhľadom na vývoj deja je prakticky nepodstatný a dá sa naň bez problémov povzniesť, Čo je dôležitejšie, s druhou časťou prichádza to, čo mi v zápletke chýbalo - originalita. Teraz už lepšie rozumiem niektorým komentárom - ono je to skutočne viac než bežný sci-fi thriller na epidemiologickej báze. Červia diery, neznámy vírus, nanotechnológia na míle vzdialená tej súčasnej a cestovanie v čase sa prepájajú s motívmi prítomnými v prvej polke; postavy dostávajú viac priestoru, medzinárodné vzťahy a globálne napätie zasa na vážnosti. Škoda tých pár nelogických momentov, klišé v závere a neriedeného vlasteneckého pátosu so zmyslom pre česť prítomného v postave prezidenta; všetko sú to však stále voči celku odpustiteľné drobné prehrešky, ktoré výsledný dojem nepokazia. Riešenie v samotnom závere sa javí ako banálne, a ono také v skutočnosti aj je, priznajú to aj samotné postavy. Dokonca aj to ekologické posolstvo som im tentoraz zožral aj s navijakom. Zhodnotenie druhej časti: 80% Epilóg: Na televízne pomery viac než vydarená adaptácia kultového sci-fi románu, ktorá nepostráda originalitu a poteší dobre zvoleným obsadením. Pri pozeraní dvojdielnej verzie stopáž neubíja a i keď by to šlo zhustiť a skrátiť, je prostá výraznejších problémov. Odkaz na Akty X v závere ma potešil rovnako, ako azda každého fanúšika série. Výsledné hodnotenie: 80% () (méně) (více)