Démoni

Povídkový / Drama

Slovensko, 2007, 105 min

Róbert Šveda

Tri poviedky, tri emocionalne silne pribehy , ktoré su tragikomicke ale sakramentsky úprimne. jasný dôkaz že aj na SLOVENSKU sa DA natočit SILNY A PEKNY FILM. nemam slov , dojalo ma to aj rozosmialo a môžem len doporučit , tichy film a pomaly ale také ja zbožnujem(1.12.2007)

Tak toto je INÝ slovenský film. Zabudnite na gýčovitý Návrat bocianov, moralizujúci brak Rozhovor s nepriateľom aj na zdařilý Polčas rozpadu. Toto je čerešnička na torte pre klubového diváka. Tri príbehy, minimalistické sondy o láske. Mladá Soňa spozná úprimné zaľúbenie, so všetkou opojnou krásou i rýchlim sklamaním. Dáša už bola oklamaná a dostane druhú šancu, ale "jej láska z cudziny" sa vráti domov skôr než sa ona rozhodne, čo vlastne chcem. Tretia najviac neobvyklá poviedka Klára je o manželoch, ktorí prídu do liečevne pre duševne chorých za mladým Kristiánom, aby tu muž v strednom veku zistil či je alebo nie je homosexuál a jeho manželka pochopí, že si zaslúži viac milých slov hoci aj od bláznov, než jej hovorí jej manžel. Vo filme je minimum dialógov, ale jeho vizuálna stránka vypovedá aj za slová. Film vás vtiahne do deja, do smutno-veselej atmosféry plnej premenlivých ľudských citov . Zároveň je na divákovi, aby si domyslel, čo predchádzalo a čo dopĺňalo každý príbeh. Citujúc film poznamenávam: Slovensko má šťastie prišli sem mimozemšťania. Áno prišli tento film je na naše pomery mimozemský - umelecký a hĺbavý, hoci nie dokonalý.(14.1.2008)

• Mordenroth

Určite lepšie ako prostoduchý Polčas rozpadu, i keď amatérskejšie natočené. 50%.(10.2.2008)

• formelin

*34. LFŠ 2008*(30.7.2008)

• Radko

Tri poviedky: 1. Sklamanie naivného dievčaťa, nalákaného na mediálne prísľuby. Dej pohľadmi a obrazmi prostredí. Úsporné dialógy, plaché pohľady, nahota. Literárny odkaz: Buninova poviedka. Pocit: Vzplanutie a zhasnutie. 70% 2. Únik na vidiek s chvíľkovým potešením bez perspektívy zakotvenia. Opustené noci v chatke. Jazyková bariéra v kontakte s mužom, ktorý by snáď bol tým pravým. Literárny odkaz: Goethe: Utrpenie mladého Werthera. Pocit: Únikové sklamania. 60% 3. Skúmanie pacienta nerozumejúcim si manželským párom vo vyľudnenej liečebni. Nezrozumiteľné dialógy. Literárny odkaz – Muž je spisovateľ. Pocit: Účelový, emócie postrádajúci konštrukt a žiaľ aj najdlhšia časť filmu. 10%(4.1.2013)