Démoni

Povídkový / Drama

Slovensko, 2007, 105 min

Róbert Šveda
  • Jordan

na tomto filme je potešujúce asi len to, že je dôkazom, že na Slovensku sa točí a aj za pomerne málo peňazí, inak ma najviac na celovečernom debute Roba Švedu potešili asi len úvodné titulky, ktoré boli veľmi pekné . . . a potom? z troch poviedok je jediná ako tak dobrá posledná tretia - čo bol vlastne Švedov absolventský film na réžii na VŠMU - tento príbeh je asi najosobnejší, má tam akési scenáristické tajomstvo, nápad, je o niečom, i keď nie dokonalý, príjemný a pozerateľný, hoci mietasmi sa trápnosti v niektorých replikách a hereckých obratoch nevyhol, bolo jej tu predsa len menej, ako v poviedke strednej a najmä prvej, ktorá ide odnikiaľ nikam, je o ničom, scenáristicky i herecky trápna, ničnehovoriaca a na niečo sa tváriaca, no pritom prázdna; do seba uzacretý na umenie sa tváriaci pokus, ktorý ostal pri pokuse; čo je škoda, pretože Šveda zrejme talent má; len by si zrejme nemal písať scenáre sám;(2.3.2008)

• anderson

Všetko čo doteraz ŠVEDA nakrútil bolo istým spôsobom experimentátorské či remeselne zručné. Bohužiaľ - aj keď s realizáciou DÉMONOV (inak prečo skvelým BAVAovým filmom nazval práve svoj debut ???) mal problémy - jeho celovečerný debut stroskotáva na dementných dialógoch, vykoštruovanom scenári a dosť zlých hereckých výkonoch (LACO HRUŠOVSKÝ je megatrápny). Priznám sa čakal som VIAC profesionality. 2hviezdy za nahotu. Tá sa podarila. (9.4.2008)(9.4.2008)

• Mordenroth

Určite lepšie ako prostoduchý Polčas rozpadu, i keď amatérskejšie natočené. 50%.(10.2.2008)

• dopitak

"Pozreté kvôli Kerekes, ktorá nesklame (áno, je tam vyzlečená). Inak trápnosť nad trápnosť, pri niektorých replikách a scénach som sa ja sám už cítil trápne,.." - asi tak. Jenom bych ještě dodal, že málokdo má skutečný talent zachytit kamerou opravdu trapné situace, ovšem ze života. Na obranu tvůrců nutno poznamenat, že to se jim jako jedno z mála věcí povedlo. Minimalistická hudba by se ještě dala zkousnout, ale zfušovaný (pardon, autentický) zvuk dost vadí, postavám není moc rozumět. První povídka má ještě nějakou hodnotu, druhá je trochu umělecká a třetí je hrozná.(5.1.2014)

**, ****, ***.(10.8.2008)