Fantastický mazel

Hong Kong, 2008, 85 min

Stephen Chow

Hang-Sang Poon

Ying-Wah Wong

// Production Companies: Beijing Film Studio, China Film Group, Star Overseas //(22.9.2014)

Velice příjemné překvapení. Nevěděl jsem, co od tohoto filmu čekat, ale už od prvních minut filmu jsem tušil, že tenhle film se mi bude líbit, což se také velice brzy potvrdilo. S nadšením jsem tento film sledoval od začátku do konce a i kdyby nevkročil na scénu velice kouzelný a neodolatelný vesmírný pejsek CJ7, tak si troufám tvrdit, že by to byl zajímavý film, protože už záběry ze školy i z bydliště hlavního hrdiny byly velice zajímavé a film tak získal z mého pohledu na kvalitě mnohem dříve, než se příběh začal točit kolem roztomilého psíka. Nedokážu přesně říci, čím si mě tento film získal, možná to bylo tou svou citlivostí, těmi zajímavými postavami, možná jsem se do tohoto příběhu zamiloval v okamžiku, kdy hlavní hrdina ve škole říká "až vyrostu, chci být chudý". Tenhle film nabízí z mého pohledu mnoho důvodů, proč ho milovat a proč si ho oblíbit, a opravdu říkám, že to není jen díky tomu pejskovi z vesmíru, ten je tam sice velice roztomilý, ale kdyby byl hlavním hrdinou on, tak by asi film nedopadl tak skvěle. Rozhodně to byl s tímto filmem příjemně strávený čas, a co se týče hereckých výkonů, tak ty byly naprosto parádní, a když se setkali dva "obří" studenti, to pro mě asi zůstane nadlouho nezapomenutelnou vzpomínkou. V rámci žánru to je rozhodně nadprůměr, proto dávám čtyři hvězdy.(24.5.2010)

Taky maly mix vesmirnej verzie Flubbera :) Neskodne a az fadne. 5/10(5.4.2008)

Nový film Chowa je jiný než jeho poslední dva počiny. Ale to nic nemění na tom, že je to zábavné, nápadité, inteligentní. Film pro celou rodinu jak má být. Ten mimozemšťánek je tak roztomilý, už vím co chci pod stromeček:)(18.4.2008)

Chudý ušmudlaný chlapec a jeho vesmírný supermanský pes. Na Chowa i přes pár ulítlých zábavných scének a okatě roztomilé CGI efekty poměrně krotká podívaná pro celou rodinu. Bránice jsou natrhávány výhradně na školní půdě zásluhou dvou pitoreskních učitelských individuí, slizkého šprta a zamindrákované obryně (žena nebo chlap?). Mimo školu se snímek zvrhává v moralitní historku, kterak otloukaný chuďas dělá vše pro svého syna. Nepopírám, že jsem se bavil, ale chyběly mi tu tradičně chowovsky šílené okamžiky, které nutí k nevěřícnému výrazu a záchvatům smíchu. Ne že by se o to CJ7 nesnažil, ale přenesení těžiště příběhu na malého chlapce a infantilního mimozemšťánka mi sedlo o poznání méně.(29.3.2008)

• Jiao Xu