Fantastický mazel

Drama / Sci-Fi / Rodinný / Komedie / Fantasy

Hong Kong, 2008, 85 min

Stephen Chow

Ying-Wah Wong

CJ7 rozhodně není pro fanoušky Stephena Chowa (a těch několik parafrází s tím nemůže nic udělat, protože humor je zde odlišný ve svém vyznění a z částí i v podání), přestože zrovna jim věnuje několik nejzábavnějších scén filmu, které jsou ale pouze klukovskou fantazií či snem (KUNG-FU HUSTLE: souboj CJ7 se zlým psem, SHAOLIN SOCCER: tělocvik). Chow neztratil nic ze své perfektní znalosti žánru a pravidel, nejlepši je ve scénách dosahující kvalit hrané grotesky a je moc chytrý filmař na to, aby jeho snímek nebyl vymazlený do posledního záběru a neobsahoval i nějakou tu sociálně kritickou notu._____ Pokud si ve svých předchozích filmech vzal na mušku fenomén kuchařství, tajných agentů, sportu či kung-fu, tentokráte si bere na paškál děské filmy řešící otázku otcovství z 80. let v čele se Spielbergovým E.T. Parodické vsuvky jsou do vyprávění zakomponovány velice chytře a nijak z něj nevytrhávají (M:I: - vybuchující brýle), schopnost pointovat gagy a upozadit klišé (románek s učitelkou) je Chowovi vlastní a i díky krátké stopáži (pouhých 88 minut i s titulky) film nenudí. _____ CJ7 je sice plný roztomilých stvoření jakoby vyskočivších z FLUBBERA či E.T. - MIMOZEMŠŤANA, ale zároveň je i podvratný: to když sklouzne do strávitelného fekálního humoru anebo když vykresluje život sociálně slabší vrstvy a dělníků na stavbě - s až tragickými následky. Na Stephena Chowa po geniálních peckách za lepši 3*, na dětský, resp. rodinný film slabší 5*. Takže to dáme za 4* a budeme doufat, že se do hračkářství dostane ta ústřední potvora, protože ji chci. :-)(5.4.2008)

Viděl jsem film s dabingem, a to je teda něco:D Nejvtipnější ten malej podnikatel!! A zabíjení švábů, to je síla, tim bych se doma bavit nechtěl. No, takže zpět k filmu - přijde mi to jako průměrná zábava. Je to především pro menší děti, starším nebo dospělým divákům to podle mě nemá moc co nabídnout. Ale děti si k mému hodnocení můžou klidně hvězdičku nebo dvě přidat:) Své publikum si film najde.(15.10.2008)

Uslzené momenty Chowovi moc nejdou, naštěstí je vyvažuje dostatek těch praštěných, z nichž vás pár vyloženě shodí smíchy ze židle. Navíc to rychle uteče, takže se CJ7 (mimochodem moc roztomilá potvůrka) dá označit za lehce nadprůměrnou zábavu. Pokud tedy máte rádi asijský humor.(22.4.2008)

Já prostě zbožňuju rozkošné chlupaté kouličky. Jakmile se někde nějaká objeví, tak moje objektivní hodnocení je v tahu. Musíte k tomu filmu přistupovat s jistým reálným očekáváním. Prostě žádný převratný a napínavý zvrat v příběhu o tom, jak chudý kluk najde mimozemského plyšáka, najít nemůžeme. To, co filmu chybí na originalitě, je vynahrazeno rozkošností. Ještě jako bonus hlavního hrdinu hraje dívka, což mi vyrazilo dech.(23.3.2014)

Docela pěkná pohádka pro nejmenší, ale pozor! Nejen pro ně! Mazel je opravdu jako hračka, něco jako mix Teletubies a flubera:-) Pár fórků tady je a dokonce se našlo místo pro ujeté scény podobné těm z předešlých Chowových filmů a u některých leckomu určitě ukápne nejedna slza. Pro děti jasná volba, ostatní se na to s nimi rádi podívají. Doporučují 4 z 5 fanoušků Teletubies:-)65%(31.8.2008)

• - Tiova syna Dickyho ve skutečnosti hraje dívka Jiao Xu. (Raztubyl)