Planina v ohni

• Česko Spálené životy (více)

V americkém dramatu o lásce, zradě a odpuštění od scenáristy a debutujícího režiséra Guillerma Arriagy (Amores Perros, Babel) se prolínají osudy několika postav.  Dramatický příběh lásky, zrady a vykoupení je režijním debutem scenáristy Guillerma Arriagy (autora scénářů k filmům Amores Perros či Babel) a prolíná se v něm minulost a přítomnost několika postav oddělených v čase i prostoru. Mariana (Jennifer Lawrence) je šestnáctiletá dívka z mexického pohraničního města, jež se snaží dát dohromady své rodiče, Sylvia (Charlize Theron) je manažerka z Portlandu, jež utrácí život prázdným sexem bez lásky a musí projít citovou odyseou, aby vykoupila svůj dávný hřích. Dvojice Gina a Nick (Kim Basinger a Joaquim de Almeida) se zase musí vyrovnat se svou tajnou láskou, protože ona je vdaná, on je ženatý a oba mají děti a Maria (Tessa Ia) se snaží pomoci svým rodičům, aby našli odpuštění. (HBO Europe)

Vito_LePour

Kdo nedává pozor opravdu hodně, na každý detail, bude v poslední části filmu stejně šokován, jako jsem byl já. Krásný příběh o běžných problémech běžných lidí a o tom, jak se může všechno pokazit, když je lidi neřeší správně, ale jednoduše. Výborné drama, spletitý příběh se postupně odkrývá, až do samotného finále, které posunulo moje hodnocení na maximální možné. ()

Groower

Kvalitní film,v klasickém Arriagově stylu. Bohužel je to spíše způsob vyprávění, který je zajímavý (i když dnes už i lehce okoukaný). ()

david666

Další s filmů bez chuti a zápachu i přes to, že se zde projednává vcelku vážné téma. PS: po pár dnech se mi příběh rozležel v hlavě a přidal bych tak půlku hvězdy navíc ()

Ruadek

Překrásný film od dvorního scénáristy Iňárritua. Film o návratech a odpuštění, bolesti a opouštění. V několika časových pásmech se tu odehrává drama především jednoho páru, který ovlivnil život svých dětí čistou láskou, kterou v sobě objevili tak náhle a bezprostředně, jak to jen city a snad i osud dovedou. Charlize hraje " až na krev " , pot a slzy a nejen ona táhne tento citový, emocionální film na svých ramenou. Citlivá režie a hudba, připomínají Iňárrituovy filmy více než dost, koncept díla pak také. Arriaga se holt nezapře, že umí psát hodně silné příběhy napříč státy i generace. A přitom je to vlastně hodně prostý příběh, který ale tento pán umí vyprávět hodně poutavým způsobem. **** 30.3.2010 ()

pierre9

Kim Basinger to stále vie a sledovať ako mozaika zapadá do seba, ako sa z plameňov prívesu postupne na povrch dostávajú nové a nové súvislosti jednoducho treba vidieť. G. Arriaga si za réžiu a scenár zaslúži absolutórium. (Artfilm Fest 2010) ()

Flamik

než sem se dověděl jak je to propojený tak to trošku, ale tak správně trvalo. To prolínání bylo suprově udělaný no, jinak průměrný filmek ale. ()

bonovox

Ďalšia mozaika životných príbehov ťažko skúšaných ľudí. Oproti Babelu či 21 gramom o niečo slabšie no aj tak je to stále slušný nadpriemer. ()

bmolko

Spíše nezávislý film s nevelkými ambicemi, přesto silný. Výborné herecké výkony Charlize Theron a Jennifer Lawrence, která je dnes známá hlavně díky The Hunger Games. Doufám, že Jennifer nezapomene na náročnější a nezávislé snímky, protože je v nich naprosto skvostná. ()

kedluben

emoce na pochodu... zpočátku nesourodý shluk scén se začíná rozplétat a urovnávat a konec je zcela odzbrojující. ()

Mistle_

Dosti smutný a dosti silný film o tom, jaké to je si sáhnout na naprosté dno, s tím pocitem žít celý život a pak se otevřít naději. Jsem ráda za takovéhle filmové počiny, protože dokáží ukázat pravou podstatu věcí .. a lidskou sílu i křehkost. ()

Kozlowski8

Příběh o lásce a zradě, odehrávající se v několika časových rovinách. Je mnoho filmů, u kterých ve svých komentářích uvádím, že s výtečnou předlohou nedokázali tvůrci správně naložit a z námětu se dalo vytěžit mnohem více. U tohoto díla dle mého názoru platí opak. Samotný příběh je vlastně jednoduchý, zdánlivě nezajímavý a podle toho by mohl vypadat i film. Guillermo Arriaga však zvláštním, nestandartním způsobem natočil film, který mne fakt dostal. Celých sto minut jsem neskutečně prožíval a užíval si skvělou práci režiséra, kameramana a herců, kteří své postavy ztvárnili psychologicky a výrazově na jedničku. Pozorně jsem četl drobné niance v mimice a výrazu v obličejích všech tří ženských představitelek a ani jsem nedýchal. A to mi vydrželo ještě během závěrečných titulků. Myslím, že Kim Basinger, kterou jsem doposud spíše kritizoval, nezahrála nikdy lépe, Charlize Theron (tu naopak zbožňuji) byla rovněž skvělá a mladá Jennifer Lawrence jim velice zdatně sekundovala. A hudba - moje oblíbená složka filmů? Vlastně ani nevím. Byl jsem natolik zabrán do děje (kdy jsem se snažil asi do poloviny rozplétat souvislosti) a do toho krásného hraní, že jsem hudbu ani nestihl vnímat. Myslím že za dlouhých zimních večerů shlédnu film znova a užiji si ho ještě jednou (tentokrát i s hudební složkou). ()

Ace.A.T.L.

Silnej příběh, kterej je přesně vyváženě propletenej. Neni to ani moc, ani málo cokoliv. Je to akorát všechno. Charlize, Kim i Jennifer, jsou pro role skvěle vybraný a dávají příběhu ještě něco víc. Je to zajímavej příběh, silně natočenej a rozhodně to stojí za shlédnutí. Za mě pevný 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

zigy

Pro fanoušky skákání v různých časových rovinách. Člověk má na konci radost, že ta mozaika do sebe tak nějak zapadla a že to pochytil, snad správně:) tak asi kvůli tomu čtyři hvězdy, i když je to průměr, který zvedají některé hodně silné okamžiky v životě tří (vlastně dvou) krásných žen...život je někdy svině... ()

veverysiak

Takéto surové a bezútešné zobrazenia obyčajných ľudkov z výkladných skríň konzumných spoločností ma poväčšine chytia, tu by som rád zdôraznil prvé slovo TAKÉTO, lebo poväčšine TAKÉTO chlapi nenatočia, sme však v elitnom leveli, kde stačí v kľude sa usadiť, vypnúť okolité ruchy a nechať si vsiaknuť príbeh pod kožu, ide v podstate o jednoduchý námet, ale to spracovanie stojí za to, takže 85%. ()

frenkie

Režírující scénárista Guillermo Arriaga nám zde předkládá další ze svých filmů založených na míchání časových rovin a posloupnosti scén. Není to až takový nárez jako jeho předchozí filmy, ale koukat se na to dá v pohodě a bez pocitů nudy. ()

Cycake

Omšelé téma, nudné herectví Jennifer Lawrence, prostě nuda. Škoda, mohl z toho být zajímavý film. Festival v Benátkách se stále více podobá svému městu - klesá a to nejen kvůli zaplavování lehce zasmrádlých kanálů. ()

Bojoušek

Naprosto souhlasím s kleopatrou. Všechno do sebe tak lehce zapadá, že to celé zdá být obyčejné, ale není, podruhé jsem si to vychutnala ještě víc. Krásný příběh s výbornými herci, hudbou lehounkou jak větřík a dokonalým závěrem! ()

GsPiDeR

Pro mě hodně emotivní záležitost. Perfektně rozvedené postavy. Dojem z filmu, bude určitě ještě chvilku přetrvávat. Doporučuji. Atmo na 1. ()

Monkys

Tento film som videla prvý krát na dovolenke na káblovke, ale až od druhej polovice a to ešte v španielskom dabingu. Nepochopila som dosť dobre dej, ale film mal tak úžasnú atmosféru, že som doma hneď po ňom začala pátrať. Odvtedy som ho už videla aspoň päť krát a môžem povedať, že ako som s nedôverou vždy pozerala na herecký prejav Charlize Theron, tak tu si u mňa spravila herecký reparát. Spletitosť osudov poskladaná v mozaike, podtrhnutá nádhernou hudbou, vygradovaný dej až do konca, no proste skvelý zážitok. Ja proste mexických tvorcov môžem...Trochu mi vadil výber dosť nepodobných hercov v staršom veku, ale aj to je odpustené. Výborná Jennifer Lawrence, aj mladučká Tessa Ia a dokonca som uverila aj Kim Basinger ako kŕmi sliepky. Jednoducho Planina je v mojej top desiatke a asi aj dlho zostane. ()

Oscarové blondýnky a talentovaný Mexičan

Oscarové blondýnky a talentovaný Mexičan

21.10.2007

Dělí je celá jedna generace, ale mají mnoho společného třeba to, že se obě vypracovaly z modelek a sex-symbolů na oscarové herečky. Kim Basinger a Charlize Theron. Teď je uvidíme v jednom filmu. A… (více)