Zack a Miri točí porno

• USA Zack and Miri Make a Porno (více)

Zack a Miri jsou celý život jenom přátelé, nic víc. Nemají velké plány, bydlí ve společném bytě a žijí, jak se dá. Když jim ale vypnou vodu i elektriku, musí se nějak dostat k penězům. Rozhodnou se, že natočí film pro dospělé, aby zaplatili nájem svého bytu. Se společným přítelem Delaneym se oba vydali na konkurs pro svůj porno film, ale během natáčení si uvědomili, že k sobě cítí víc, než jsou ochotni připustit. (JOJ Cinema)

Crawler-D

Příliš mě to nebavilo. Ani z pohledu natáčení porna, ze kterého si mohli udělat větší srandu, ani z pohledu romantiky, která je vlastně hrozně pitomá a ospravedlňuje se právě pornem. Kevin Smith senilní...stačí se podívat na trailer ke Cop Out. ()

TomikZlesa

Co se týče sprostáren, tak Kevin Smith určitě překonal sám sebe, ale i přes ty prasárny si film zachoval důstojnost a nedá se nazvat fekálním, ale prostě jen sprostým..a to hodně. Jenže kámen úrazu je, když se do hlavní role dostane místo let´s fuck romantika, tu sem neskousl (teplý hošany sem dal), ale to nic nemění na faktu, že sem se celou dobu dobře bavil, chvílema až dusil :). Tímhle filmem si mě Kevin nadobro získal. ()

DruidKarel

839. hodnocený film: Hodně jsem si od Zacka a Miri sliboval a nakonec, i když hodnotím 4*, tak přeci jen jedno velké zklamání. Film je sice prošpikován sprostými výrazy, které by mohly teenagery uspokojit, ale mě ne. Snímek má vtipný příběh, herci jsou opravdu milí a působí velice plaše. 4* jsou ale stejně maximálním ohodnocením kvůli jednoznačnému záměru "ty dva" dát dohromady a vlastně od zhruba 3. minuty víte, jak to dopadne. 4* ()

tomtomtoma

Je to směs osobitého humoru tvůrce filmu a romantického šablonovitého příběhu, nevybočující ze zaběhnuté linie. Trochu to sice připomíná komedie pro dospívající, ale stále si to zachovává ten osobitý humor Kevina Smithe, čímž se výrazně odlišuje. Tento trochu drsnější, nevybíravý a provokující styl je podpořen přítomností jeho dvou dvorních herců. A tak se nám dostává solidní odlehčená zábava o natáčení pornofilmu pro peníze a romantickém vzplanutí dvou dávných přátel. Spolubydlící a bývalí spolužáci Miri Linky (pohledná Elizabeth Banks) a Zack Brown (nepohledný Seth Rogen) se po deseti letech od školy pouští do uskutečnění smělého plánu, jak konečně přijít k penězům a konečně žít více důstojnější život, než doposud. Vše se rozvíjí v parodickém a jízlivém duchu, který dokáže bavit. Z dalších rolí: Zackův spolupracovník z kavárny Delaney (Craig Robinson), producent lechtivého filmu, bývalý Mirin spolužák a tajná láska Bobby Long (Brandon Routh), hvězda gay pornofilmů, Bobbyho druh a spoluherec Brandon (Justin Long), Deacon (solidní Jeff Anderson), stojící za kamerou při natáčení, herci z natáčeného filmu Barry (Ricky Mabe), Stacey (Katie Morgan), Bubbles (Traci Lords) a velmi osobitý Lester (Jason Mewes), a Delaneyova stále nespokojená manželka (Tisha Campbell-Martin). Solidní porce zábavy, ironie, vtipu, romantiky, i tradičních Mewesových oplzlostí tvoří stravitelnou a příjemně lechtivou komedii. ()

C0r0ner

Po shlédnutí tohoto filmu si můžu troufnout říct, že nic nového co Kevin Smith natočí, už vidět nemusím. Ne, že by točil něco vyloženě špatného, ale z mého pohledu je to prostě průměrné. A jelikož vím, že na jeho notu nejsem příliš naladěn, tak nemá smysl ztrácet čas něčím, o čem dopředu vím, že nebude nic moc. 55% ()

Azrael515

To je tak extremne vyfabulovana sracka, ze ide odpustit jedine Kevinovi... blessed be he, the king of millenial retardation.. <3 :D Ale Jason Mewes ma este zuby tuna!! <3 Go Steelers!! xD ()

lakikaki

Na Smitha príliš netypické až mäkké, na romantickú komédiu príliš sprosté a Smithovské - dokonalá príležitosť pre tých, ktorých režisérova doterajšia tvorba neoslovila, aby dali tomuto jedinečnému tvorcovi druhú šancu. Zack a Miri, ktorí spolu točia porno sú totiž z celkového pohľadu klasickou romantickou komédiou, ktorá však ignoruje hranice slušnosti a dobrých mravov, ktorá rada odkazuje na filmy, na ktoré rád odkazuje Kevin Smith a ktorá je asi maximálnym možným kompromisom medzi mainstreamom a svojskosťou režiséra stráviteľným ako jeho fanúšikmi, tak aj ľuďmi, ktorí jeho filmy nijako zvlášť neobľubujú. Čo sa hercov týka, tak Seth Rogen je tradične skvelý, Elizabeth Banks je krásna a taktiež výborná, parádny Jason Mewes sa pre natáčanie porna snáď narodil, Justin Long hrá svoju malú roličku neskutočne kruto, Brandon Routh ma svojím neočakávaným nadhľadom úplne odrovnal a zvyšní herci sú podobne skvelí, aj keď od osobitne menovaných o niečo nevýraznejší; všetci do jedného ale tvoria veľmi sympatickú partu, vďaka ktorej (okrem iného) nemá divák šancu sa počas celých 102 minút minutáže nebaviť. Ako fanúšik režiséra som síce trošku sklamaný, no na druhej strane ho veľmi rád vidím dospievať. [82%] ()

Andre3000

Fakt v pohodě komedie, s pro mě do teď ne zrovna známými herci. Všechno bylo v pohodě až na ten konec. Celou dobu sem se něčeho takové obával a ono to tak opravdu dopadlo. Škoda, ale zasmál sem se dost. ()

Wormboy

Dalsia Smithovka, ktora nesie dominantne atributy predchadzajucich filmov. Rozjazd filmu je absolutne perfektny a uz len pohlad na skveleho Setha Rogena bol dostacujuci, no a ked sa k tomu pridal klasicky absurdnoultravulgarny Smithov humor, rehotal som sa ako divy. S pribudajucimi minutami a s rozbiehajucou sa romantickou liniou vsak humor ustupuje a filmu postupne dochadza dych. Takze Clerksovia ostavaju neprekonani :) 3,5/5* ()

agathon

tři hevězdy jen za to, že nám Smith prostě musel ukázat, jak se ta blonďatá prsatice "odzátkuje" - to jsem sice nečekal a jako spousta věcí v jinak překvapivě skvělé komedii (ovšem upozorňuju, že to byla s tvorbou Kevina Smithe pro mě premiéra...) mě to šokovalo. Jenže na rozdíl třeba od klipové sekvence se "Star Whores" mi to tady už přišlo přes čáru a já si vzpomněl na nejhorší rádoby-vtiípky z x-tých dílů Scary Movie či Prciček a říkal si, že tohle přeci nemůže být Smithova liga, tolik opěvovavá jeho obdivovateli a že asi váže ustřelil. Jinak by to bylo za ovšem čtyři a to velmi solidní čtyři, už kvůli hudbě a neodolatelné Elizabeth Banks!!! ()

Martrix

Že muže být natáčení porna sranda, o tom asi nikdo nepochybuje. Zvlášť když se do toho pustí zanícení amatéři, jejichž rozpočet vystačí max. na pořízení lubrikačního gelu. Člověk si pak při sledování jejich počínání sám připadá jako zvrhlý puberťák a škodolibě se baví. Až potud funguje Zack a Miri točí porno velmi slušně. Jenže tento film není jen o natáčení porna, ale především o tom, co to může udělat s dlouholetým přátelstvím mezi Zackem a Miri. Od okamžiku kdy se TO stane, to jde se zábavou velmi z kopce a celý film pak vykastruje hloupý konec. Za prvních 80 min. filmu bych klidně dal ****, ale za poslední dvacetiminutovku s přimhouřeným okem **. ()

Juto

Do tohto filmu som šiel s určitým zaváhaním. Ale po pozrety som bol veľmi spokojný. Seth Rogen dokazuje, že dokáže prejaviť emócie a byť stále zábavný. Elizabeth Banks poskytuje Rogenovi dokonalého partnera na obrazovke. Myslím si, že Craig Robinson ukradne takmer každú scénu, v ktorej je. 8/10 ()

Davosh

Opravdu dobrá komedie, určitě jedna z nejlepších v tomto roce, navíc komedie za kterou se Smith nemusí stydět. ALE na většinu Smithových filmů tohle prostě nemá, ikdyž je vidět jeho rukopis, tak chybějící postavy Jaye (ikdyž Jason Mewes hrál v podstatě stejnou postavu s jiným jménem) a Boba, ale i Jasona Leeho, Briana O'Hallorana nebo Bena Afflecka prostě zamrzí. Tohle je už víceméně mainstreamová záležitost, velice podobná filmům z Appatowovi dílny. Hlavně chybí scény na které bych se mohl stále dokola dívat (jako rozhovor o Pánovi Prstenů v Clerks2 nebo posledních 15minut z Flákačů; ale těch scén bylo několik v každém filmu) - tentokrát se objevila jen jedna a to rozhovor s Justinem Longem, jinak se jedná pouze o vtipné okamžiky, ale ne celé scény. 4* je za to, že jsem se vážně hodně bavil, ale na nejoblíbenější Smithovky zdaleka nemá, vlastně překonal pouze Dogmu => na Smithe zklamání, oproti většině komedií v tomto roce stále napřed (max. souboj s Tropickou bouří je dost na hraně). P.S. - hlavně když srovnám romantickou linku s tou v Clerks2 nebo nedejbože s Hledám Amy, tak Zack s Miri prohrávají v tom nejdůležitějším - v tom, že jsem už na začátku jasně věděl jak to dopadne a že mi v podstatě bylo jedno jestli nakonec spolu zůstanou nebo ne. ()

c.tucker

kevin přišel s perfektní bombou, u které jsem se smál po většinu filmu což se tak často nestává. Senzační rozhovory, perfektní odkazy + další a další věci, které mě pobavili a zaujali. Prostě Kevin rullez! ()

Deverant

Když jsem zhlédl Zacka a Miri, přišlo mi to slabé a řídké (na Smithe), vlastně dost nesmithovské, a jaksi fádní. Abych si mohl ujasnit, co si o tom mám vlastně myslet, rozhodl jsem se zkouknout první smithovskou variaci na žánr romantické komedie, Chasing Amy (ony tedy skoro všechny Smithovy filmy jsou romantické, nebo spíš vztahové komedie, ale Amy s tím žánrem pracuje zcela explicitně). A v jejím světle vypadá Zack a Miri ještě o poznání neduživěji. Jestli Smith je asi jediný kdo kdy dokázal vytáhnout z Afflecka nějaké herectví, z Rogena vychází jen chrochtavé "Let's fuck!" a v půlce scén mě právě Rogen hrozně iritoval. Jestli Amy kombinuje geniální dialogy se spoustou narážek (výčet zranění přivozených při sexu á la Čelisti, přednáška o rasovém aspektu Star Wars - "What's a Nubian?" - atd.) se vztahovou linií, která prostě funguje a je uvěřitelná i ujetá (nebo spíš polymorfně pervezní, zvlášť Holdenově návrhu na závěr) zároveň, Zack a Miri mají jen Star Whores a zjištění "no jó, dyk já ji vlasně miluju, no né, co teď s tim?". A hlavně, jestli Chasing Amy má právě po té romantické stránce tu naprosto uzemňující vlastnost, že důvody kolize, to proč mají "ti dva" problém, jsou něco reálného (teda resp. symbolického, že), psychologicky relevantního, prostě lidského, kdežto u Zacka a Miri (A a B milují jeden druhého, jen musí dojít k události "X" aby jim to došlo, kolize, krize, katarze, happy end) jde jen o banální tuctovou vyprávěnku, jež pod vlajkou klišé už kráčela stovkami knih a filmů. Clerks 2 pod souloží s oslem apod. skrývali v podstatě předměstské hodnoty rodiny, svobodného podnikání atd., ale za pornem v Zackovi a Miri je jen banalita červené knihovny. A když už jsem zmínil Clerks 2, napadá mě i to, že v jejich případě jsem je chtěl hned další den vidět znova, kdežto v případě Zacka a Miri si po měsíci nevybavím ani jednu scénu, která by mě vyvolala úsměv na tváři a mám problém si vybavit i jakoukoli jinou. To vše zní poměrně příkře. Nechci ale tvrdit že Zack and Miri Make a Porno je špatný film, jen že jsem od Smithe čekal prostě víc. Nebo spíš něco jiného. A dočkal jsem se něčeho stejného, což je právě ve Smithově případě zklamání... ()

fars

Ano, je to lepsi trojka, vlastne lize hranici ctvrte hvezdicky, ale prece jen zas tak moc cool to nebylo. Kdybych mel neco vypichnout tak teple duo Long - Routh, bludneho holandana a... oko Setha Rogena? Vcelku to bylo fajn, ale nemam nutkani se na to podivat znovu. ()

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

25.06.2008

Zavalitý sympaťák se proslavil díky komediím z režijní a producentské dílny Judda Apatowa, brzy jej uvidíme v nové smithovce Zack and Miri Make A Porno, ale zdá se, že poloha fu*kujícího losera už se… (více)