Ženská věznice

Horor / Drama / Dobrodružný / Erotický

Itálie, 2006, 91 min

Bruno Mattei
  • Tuax

Hodně nechutná a brutální záležitost. Měl jsem co dělat to dokoukat, z tohohle je člověku pěkně zle, jak je to odporné. Navíc je to točené tak podivnou kamerou, že to pomalu vypadá jak telenovela. Herecké výkony tam nejsou žádné. Kostýmy jsou ulítlé když například dozorkyně mají stejnou obuv jako vězeňkyně. O jakékoliv logice nebo smysluplnosti v ději zde nelze mluvit. Příšerný film i co zpracování, nejen tím co předkládá za obsah. Fuj. Odpad nikdy nedávám, je mimo stupnici, takže nejnižší hodnocení jedna hvězda. 1/10(11.6.2010)

Protože Matteiovu tvorbu docela dobře znám, čekal jsem trash jako řemen... a přesně to jsem dostal... První hodinka, kdy sledujeme hromadné sprchování (hodně škaredé nahé ženské), tvrdé tresty za jakýkoliv prohřešek (jo, hlavní bachařka je sadistická svině, vlastě stejně jako ostatní bachařky) a bandu úchyláku v bordelu, kde vězenkyně pracují, je tak trochu o ničem... Ale pak se několika ženám podaří utéct a to začne to pravé maso, se kterým jsem byl naprosto spokojený... Nebýt zbytečného happyendu dal bych i za čtyři, takhle za tři...(27.4.2010)

• Ragdoll

Po čtyřiceti minutách jsem to vzdal, tohle by dokoukal opravdu jen úplný debil. Vlastně se docela divím, že tomu hovadu, co tohle natočil, nedali úplný zákaz styku s lidmi, dvaceti čtyř hodinový dozor a pravidelná sezení s psychologem. Naprostá sračka, něco tak odporného jsem snad ještě nikdy neviděl. Ale co se dá čekat od filmu, kde je nejčastěji používaná fráze věta „Pohni prdelí, čubko“! Kdo hodnotí jinak než odpad!, by se měl okamžitě odhlásit, zničit svůj účet, zapomenout, že vůbec existuje pojem kinematografie a chodit na každodenní prohlídky k neurologovi! 0%.(3.12.2011)

Pravý nefalšovaný a nekompromisní pozdní WIP Trash od jednoho z největších klasiků tohoto žánru, který se zde vrátil v nejlepší možné formě v jednom ze svých 3 posledních filmů, aby rok na to, navždy odešel, ale v srdcích Trash fandů (nehledě na kritiku která ho provázela celou jeho režisérskou kariérou), zůstane už navždy. Ve filmu který je rozdělen na dvě části (první se odehrává ve vězení a druhá na útěku v džungli) nechybí ponižování, znásilňování, mučení, sex (dívky prodávány jako sexuální otrokyně), sprchové scény, drogy, orgie, to vše je tady na denním pořádku stejně tak jako non-stop nahota, po dějové stránce slabší, tam ze začátku není ani moc napětí a nějaké výraznější dramatické prvky, hraje zde převážně samá asiatka (nic proti), herečka v hlavní roli nicméně atraktivní a svůdná, dozorkyně nechutná (typická odporná matrona), je tam i nějaká politika a bizarní konec v džungli čistě ve stylu "Most Dangerous Game a starých kanibalských filmů, to je už čiré šílenství, zde nechybí ani trocha odvážnějšího gore a jsou zde i ty prvky které v první části chyběly, tedy více napětí a dramatu. Suma-sumárum, nechutné, úchylné, špinavé, obskurní, mysoginí a kýčovité, nicméně přesto celkem ambiciozní Wipko s prvky staré školy a pro lidi s vkusem žádné sračky, které se na první pohled jeví jako film natočený v 70-80's, kde si myslím že by celou řadu filmů s přehledem trumflo a v porovnání s konkurencí po roce 2000 rovněž! Další zajímavostí je jeden málo vídaný fakt, že film na IMDb má jen 80 hodn. a 3 komentáře a zde 10x tolik, což se zase tak často nestává, ale je to zapříčiněno tím, že film vyšel v ČR u Vapetů (2010-2012) a Japonsku (2011) a šel i ve Francii v roce 2006 na Cannes Festivalu, ve své rodné Itálii vydán oficiálně nikdy nebyl, vyšel doposud jen na nějakém Home videu.(6.7.2016)

• veronikav

Tak tohle ne ! Filmy tohoto typu úplně nesnáším. Nahodit kupu nahatých zneužívaných ženských a když už to začíná být nuda -tak přidat kupu krve a bandu sadistů :-( A ten "dojemný" závěr ? :-)) Nikdy víc :-((12.2.2010)