Česká RAPublika

Česká RAPublika bude první dokument o české hiphopové scéně. Jako hlavní protagonisty zde uvidíme kapely Indy a Wich, PSH a Supercroo. Producent Martin Pošta prozrazuje, že "filmaři se snaží dostat na dřeň lidem co hiphop dělají". (salazar)

husokachna

Důležité je, na kterou stranu se P. Abrahám staví. Je příznivcem těch opic, které ve filmu vystupují, má neutrální vztah k hip hopu nebo naopak záporný. Pokud chtěl pan Abrahám přiblížit lidem krásu českého hip hopu, tak se mu to nepovedlo a povedlo se mu akorát ukázat, že ho dělají vyjebaní hlupci. Při každé další konfrontaci se zkonstnatělci, která má ukázat otevřenost hip hopu (je pouze můj pocit, že to bylo záměrem), se akorát víc a víc ukazuje, že ti kluci, kteří neměli holky a proto rapují, jsou hloupí a nejsou intelektuálně rovnými partnery nikomu ve filmu, snad jen cikánkům v parku. Nicméně je těžké hodnotit, protože pokud se pan Abrahám chtěl zúčastněným raperům (ani mi to nejde skoro napsat) pomstít a ukázat, jak jsou patetičtí, tak bezesporu uspěl. Na postoji režiséra v tomto případě stojí celé hodnocení dokumentu. ()

Jaroslaf

Nejzábavnější "dokument" co jsem kdy viděl. Mimoto jsou tam velice chytré scény (třeba ta s jamujícími houslisty a dýdžeji pohromadě je prostě geniální) a celý snímek se po celou dobu ubírá velice zajímavým směrem. Film je zde velice podhodnocen a měl by být rozhodně v červených číslech. ()

Santino7

Takéto niečo sa pomerne ťažko hodnotí. Na jednej strane sa mi RAPublika páčila svojím humorom. Vážne som sa pritom občas zasmial, napríklad snaha zmeniť si meno na matričnom úrade naozaj pobavila ("Vaši rodiče sa taky tak jmenujou? - Ne nejmenujou, máma se volá -ová, že jo." alebo "Nelíbí se vám Hugo? - To je pro psa, ne?"). A podobných vydarených by sa tam našlo viac. Je to síce svojský humor, nie pre všetkých prijateľný ale mne nevadil. Trošku mi vadilo to, ako je to celkovo poskladané, ako celok to príliš nefunguje, chýba tam nejaká koncepcia. Čo je celkom škoda, pretože to dosť uberá na kvalite. Ale chápem aj tomu, že hlavným cieľom bolo priblížiť kultúru ako takú širšiemu publiku z viacerých uhlov pohľadu, čo sa podľa môjho názoru viacmenej podarilo, podobné snímky si preto cením. 3/5 ()

Tigran

Při hodnocení dokumentu si vždycky pokládám otázku, jak vypovídající onen dokument byl a jestli mi přinesl nové informace. V tomto případě si nejsem úplně jistý, o čem Abrahám chtěl, aby tenhle dokument byl, ale pokud to beru tak, že jsem se měl dozvědět, že tři přední čeští rappeři (jak je uvedeno v synopsi) jsou ne moc inteligentní nedospělá netalentovaná paka, tak musím konstatovat, že účel byl splněn. Jestli jsou Toxxx, Cole a Orion opravdu nejlepší rappeři, které v Česku máme, tak jsme na tom opravdu hodně špatně. Texty mizerné a samotné rapování tak podprůměrné, až si říkám, že Metrix Steel není zas o tolik horší, než oni. Při pokusech o freestyle jsem se tak silně držel za hlavu, že jsem si z ní málem vymáčknul mozek nosem. Takže děkuji, pane dokumente, bylo poučné vás sledovat. ()

Fuckmaker

Rap už skoro vůbec neposlouchám a ani této kultuře moc nefandím, ale to neznamená, že jsem se skvělě nepobavil. Prostě si banda obyčejných kluků užívá svoje prachy a slávu a tak si natočí film o tom jak mají všechny v "rybě" a přesně vystihuje to, o čem český rap je a jak si čeští rapeři žijí. PS: Pokud někdo tento film označil jako odpad! tak je jen obyčejný metalový cholerik a nebo hipík, kterému chybí objektivita a oči. Protože dokumentární kvalita filmu je více než dobrá a nepřehlédnutelná. ()

icoico

netusil jsem jaci jsou nekteri elitni cesti raperi blbci, ted tusim, tento dokumentarni film teda ucel splnil, skutecne jsem se neco noveho dovedel:-) ted jenom otazka jestli to byl zamer rezisera nebo ne. nejvic mne dostala scena, kde mixuji proti klasickym hudebnym nastrojum. hrac na celo naznacuje, ze on tvori zvuk vlastnimi silami, nacez se mu dostane odpovedi, ze michajici raper taky. chudak michajici raper nepochopil, ze kdyby nebylo hrace, co to oddre, co se nauci hrat a pak mistrovsky zahraje kousek, ktery pak nekdo nasampluje, tak by nebylo co michat :-) a podobnych scen je tam hodne. ()

TommyBOY

James Cole je poslední akční hrdina! Lidi, který poslouchaj Cz Hip Hopovou scénu, tak se na tomhle filmu neskutečně povařej a Ty co ho nesnášej? Tak ať na to radši ani nekoukaj. ()

wollo

Hodnotim dokument - ne ty lidi v něm - to bych musel dát odpad! Proč se v tomto dokumentu neobjevili např. Prago Union, WWW a apod? To jsou dle mého názoru "přední čeští rappeři". Tyhle nevyzrálé postavičky, které se snaží být za každou cenu cool a přitom si neuvědomujou jak jsou vlastně směšný, já za elitu rapu v ČR teda nepovažuju. Abych nekřivdil všem - DJové a ORION vypadali, že to mají v hlavě srovnaný. ()

JohnnyB.

Rap a HipHop mi není vůlbec cizí. O ČR scéně mám nějaké povědomí a chtěl jsem si poněkud rozšířit obzory. Čekal jsem, že protagonisté se ukáží jako talentovaní inteligentní "umělci". Bohužel v "konfrontacích" s ostatními (focení, VŠ, muzeum) se ukázalo, kdo zná, umí a má v hlavě. Hulení na Žižkově a výlet do Karviné úplně o ničem. Po shlédnutí "zůstávají v milosti" Vladimir 518 a Kato. ()

nessbeal

Legendy! Film som videl pred 10 rokmi, ale komentujem az teraz. Kazdy fanusik rapu by mal mat povinne napozerane a naucenu historiu. ()

Fredy176 odpad!

" Česká RAPublika bude první dokument ..." a doufám, že taky poslední. Bohužel se zdálo, že tvůrci to mysleli vážně a místo přiblížení české hiphopové scény veřejnosti docílí spíše jen toho, že je lidi uvidí jako pitomce, kteří neví neví vocogou (jak by sami řekli). ()

dj.kouba

Na film jsem se docela těšil, protože český hiphop poslouchám a říkal jsem si, že by nebylo od věci se o tom dozvědět trošku víc. Film mě celkově potěšil, některé úseky a scény byly vynikající, některé naopak nedopadly moc dobře. Film rozhodně není postavený na sprostých slovech, "rappeři" jsou postavování do velice zajímavých situací....například změna jména...to mě osobně velice pobavilo...nebo diskutování s postarší lingvistkou na Karlově univerzitě. Abych jen nechválil, musím říct, že opravdu nejsem jeden z těch ortodoxních "rapperů", nenosím kšilt směrem severoseverovýchod, ani hadry "X na entou L", musím spíše říct, že tento moderní trend me neskutečně irituje :-). Hodně sem se také vytočil u hulící scény před školou, nevím kde, asi na Žižkově. Ta rádoby drsné mluva těch malých borců, samý "kemo a kamo, za každou větou víš jak,...." to se přeci opravdu nedá poslouchat xD. No jinak film doporučuju všem, i ortodoxním odpůrcům čekého hopu a tyto také prosím, aby film nehodnotili jen podle názoru "rap je sračka". Takže,ehm, "jou jou a čuss niggas" nebo tak nějak se to říá, ne? xD ()

CrazyLom

čekal jsem podstatně víc, protože mám hiphop vcelku rád...ale hvězdu navíc za to, že někdo vůbec něco takového natočil... ()

Vakomlok

Lehounký nadprůměr. Vtipné scénky se střídají se slabšími a filmu chybí silnější myšlenka a koncept. Ale věřím, že pro fandy českého hip-hopu to může být o hvězdičku víš. ()

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Vítejte v KLDR! Zdarma!