poster

Neusínej!

 • anglický

  Don't Fall Asleep!

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2006, 20 min

Režie:

Roman Vojkůvka

Scénář:

Roman Vojkůvka

Hrají:

Roman Vojkůvka

Producenti:

Roman Vojkůvka

Střih:

Roman Vojkůvka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ****

  V mezích amatérského počinu parádní záležitost, ze které sálá autorská láska ke všemu bad. Filmových a komiksových odkazů jak u Tarantina, závěrečné titulky á la Rodriguez, nejednoznačný konec odkazující na Cronenberga… prostě neskutečné kvantum filmů, které mají autoři nakoukáno, snímku jenom prospívají. Škoda necharismatických hlavních představitelů (jemu jsem nevěřil ani to telefonování a ona mi připomněla neoblíbenou třídní pipku) a blbého zvuku, který zamrzí hlavně v úvodním rozhovoru. Zato moc gut je kamera a střih (pomocí nichž režisér umě buduje funkční napětí) a jako třešnička minimalistická hudba ze synťáku páně Carpentera. Chci regulérní devadesátiminutovku, jejíž kvality prověří velké plátno!(2.1.2008)

 • Slasher
  ***

  Pěkný český kraťas o páru pronásledovaném snovým zabijákem se zahradnickýma nůžkama.(23.8.2009)

 • obitus
  ****

  V ramci ceske amaterske produkce rozhodne to nejlepsi, co je k videni. Konecne horror, ktery se nucenou vtipnosti nesnazi zakryt nedostatky a bere se vazne. Vytky smeruji (krom technickeho provedeni dialogu) k predstaviteli hlavni role. Ten disponuje nejen ostravskym prizvukem, ale i neschopnosti zahrat vyraznejsi emoce. Ostatni slozky musim jen a jen chvalit. Pricemz na cele care to vyhrava vizualni zpracovani: kamera, filtry a strih jsou opravdu na skvele urovni. Detailu neni nikdy dost :). Navic je vse podbarveno misty az Carpenterovskou muzikou (i samostatny OST je slusny). Pro ceske fanousky horroru nutnost.(1.1.2008)

 • Campbell
  **

  Přijde mi spíše jako že tady polovina lidí hodnotí protože je to Český. Nicméně tenhle film je neoriginální a celkově dost špatně natočenej. Je sice fajn že se jedná o horor kterých není nikdy dost. Ale je tu neuvěřitelně moc věěcí na vytknutí, třeba herci, ta herečka proboha to byla síla. A ty dialogy těch dvou. Nevím jestli si takhle Vojkůvka myslí že se lidi baví, ale říkám že ne. příběh je vykrádačka různých hororů což mi moc nevadilo. Některý scény byly neuvěřitelně stupidní jako třeba když se chlap jde vyhonit, to bylo fakt úžasný, co to mělo znamenat? Zklamání že mu ženská nechtěla dát? Tahle scéna byla fakt bomba. Hodně záběrů do prázdna mě celkem štvaly. No a pozitiva to je bezesporu odvaha, a pár krvavých scén, ale ta krev vypadala špatně. Na amatérský pokus to ušlo, ale VOjkůvka je špatnej vypravěč, na jedno zkouknutí dobré, ale opravdu se v tom nesmí nic hledat.(10.5.2012)

 • eraserhead666
  ****

  Hodnotit v podstatě amatérské snímky (notabene české) je hrozně těžké. Veškeré dobré nápady, obrovské zapálení, chuť a tvůrčí intence zpravidla podkopou věci, které se v daných podmínkách nedají zase tak moc ovlivnit (neboť to není ve finančních či technologických – často i zkušenostních - silách tvůrců) – myslím tím hlavně technické či herecké zázemí a dostatek financí. I ty zkušenosti se nějak a někde musí získat, takže počátky mnohdy prostě nedopadají tak, jak by si tvůrci přáli. To je zrovna případ i Vojkůvkova kraťasu. Příběh není nějak extra originální, ale jde vidět, že Vojkůvka ví, co chtěl natočit a v mezích svých schopností a možností to i natočil. Pohrál si s čím se dalo, projevil cit pro hororovou tvorbu a budování hororového děje (a zdá se mi, že i mnohem více, než v pozdějším NĚKDO TAM DOLE MĚ MÁ RÁD). Co film sráží na kolena je docela otřesnej zvuk, kdy herci a herečce občas není vůbec rozumět a částečně i samtné herecké výkony. Lenka Bucková je mnohem přirozenější, než hlavní hrdina, přesto však jimi pronášené věty mnohdy vyznívají jako strojově naučené věty, postrádají tu všední přirozenost. Přesto se NEUSÍNEJ! rozhodně řadí mezi ty nejlepší české hororové amatérské kraťasy, co jsem viděl. Dejte Vojkůvkovi více peněz a technické zázemí a možná se dočkáme ještě dobrých českých hororů. Při svém hodnocení záměrně opomíjím technickou stránku (hlavně zvuk) filmu, jinak bych musel jít alespoň o * méně.(28.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace