poster

Neusínej!

 • anglický

  Don't Fall Asleep!

Krátkometrážní / Horor

Česko, 2006, 20 min

Režie:

Roman Vojkůvka

Scénář:

Roman Vojkůvka

Hrají:

Roman Vojkůvka

Producenti:

Roman Vojkůvka

Střih:

Roman Vojkůvka
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • StrYke
  **

  Upřímně jsem si od Neusínej! nic nesliboval, vlastně jsem ještě před spuštětím odhadoval, že to pošlu do Odpadu!. Zázraky se ale asi dějí, protože se z tohohle českého kraťasu nakonec vyklubala docela zábavná podívaná, která mě však naštvala dvěma věcma: Naprosto debilním zvukem a podprůměrným obrazem. Pobavil mě stupidní komentář uživatele Sabrewulfa, který dělá jakoby ho do tohohle filmu někdo nutil nebo co, a tak se to také má brát, že to můžete kdykoliv vypnout a kašlat na to. A pak ještě zveřejňuje (a u tohohle jsem se vážně od srdce zasmál), že Neusínej! vykrádá Noční můru v Elm Street, asi jenom proto, že je tam zabiják ze snu, což je ve spoustě filmů.(2.8.2011)

 • swamp
  ***

  Tento krátkometrážní debut (pravděpodobně?) Romana Vojkůvky - českého exploitation režiséra - jsem viděl až po jeho prvním celovečerním filmu.. a musím potvrdit, že Někdo tam dole mě má rád bylo opravdu přehnaně dlouhé. Proč? Protože tady to na těch 20 minutách celkem s přehledem fungovalo. Opominu-li technické (především pak zvukové) nedostatky a toporné neherectví, musím uznat, že jsem se celkem slušně bavil - příjemná navíc byla ta atmosféra dýchající z podobně laděných filmů jiných (zahraničních) režisérů a odkazů na ně. Jsem zvědav, co nám režisér ukáže svým Total detoxem..(6.1.2010)

 • obitus
  ****

  V ramci ceske amaterske produkce rozhodne to nejlepsi, co je k videni. Konecne horror, ktery se nucenou vtipnosti nesnazi zakryt nedostatky a bere se vazne. Vytky smeruji (krom technickeho provedeni dialogu) k predstaviteli hlavni role. Ten disponuje nejen ostravskym prizvukem, ale i neschopnosti zahrat vyraznejsi emoce. Ostatni slozky musim jen a jen chvalit. Pricemz na cele care to vyhrava vizualni zpracovani: kamera, filtry a strih jsou opravdu na skvele urovni. Detailu neni nikdy dost :). Navic je vse podbarveno misty az Carpenterovskou muzikou (i samostatny OST je slusny). Pro ceske fanousky horroru nutnost.(1.1.2008)

 • eraserhead666
  ****

  Hodnotit v podstatě amatérské snímky (notabene české) je hrozně těžké. Veškeré dobré nápady, obrovské zapálení, chuť a tvůrčí intence zpravidla podkopou věci, které se v daných podmínkách nedají zase tak moc ovlivnit (neboť to není ve finančních či technologických – často i zkušenostních - silách tvůrců) – myslím tím hlavně technické či herecké zázemí a dostatek financí. I ty zkušenosti se nějak a někde musí získat, takže počátky mnohdy prostě nedopadají tak, jak by si tvůrci přáli. To je zrovna případ i Vojkůvkova kraťasu. Příběh není nějak extra originální, ale jde vidět, že Vojkůvka ví, co chtěl natočit a v mezích svých schopností a možností to i natočil. Pohrál si s čím se dalo, projevil cit pro hororovou tvorbu a budování hororového děje (a zdá se mi, že i mnohem více, než v pozdějším NĚKDO TAM DOLE MĚ MÁ RÁD). Co film sráží na kolena je docela otřesnej zvuk, kdy herci a herečce občas není vůbec rozumět a částečně i samtné herecké výkony. Lenka Bucková je mnohem přirozenější, než hlavní hrdina, přesto však jimi pronášené věty mnohdy vyznívají jako strojově naučené věty, postrádají tu všední přirozenost. Přesto se NEUSÍNEJ! rozhodně řadí mezi ty nejlepší české hororové amatérské kraťasy, co jsem viděl. Dejte Vojkůvkovi více peněz a technické zázemí a možná se dočkáme ještě dobrých českých hororů. Při svém hodnocení záměrně opomíjím technickou stránku (hlavně zvuk) filmu, jinak bych musel jít alespoň o * méně.(28.9.2009)

 • humanbeing
  ***

  I když je na Neusínej! poznat, že autoři neměli peníze na technickou část filmu, vůbec to nevadí, protože daleko důležitější je, když film dokáže zaujmout a pobavit, což je zrovna případ tohoto horrorového kraťasu. Chvílemi je strašidelný, občas vtipný a v jedné části, na domácí podmínky, i pořádně krvavý. K lepšímu hodnocení mě přesvědčil i herecký výkon Dana Březiny, který je fenomenální a (v pozitivním smyslu slova) vtipný. Co bych od (polo)amatérského filmu nečekal, jsou dobře napsané dialogy, dále musím pochválit dobrou pointu a kvalitně namaskovanou hlavní zápornou postavu. Celkově vzato mě momentálně nenapadá lepší tuzemský horrorový kraťas... 7/10(2.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace