Batman - Gothamský rytíř

Batman: Gotham Knight

Animovaný / Akční

USA / Japonsko, 2008, 73 min

Pekná animácia ,dobré fighty a hlavne dobré zvládnutý Batman čo je to hlavné ,ale tento animák nemám nejakú tu atmosféru ,ktorou by si ma dokázal získať.Sedím a čumím na to a miestami sa stihnem aj nudiť. 65% - 3*(28.6.2010)

Tak třeba Superman: Doomsday je o mnoho lepší. Ale tohle je taky výbornej film, bohužel spíše jen pro komiksové fanoušky. Celý (krátký) film je rozdělen na 6 epizod, ve kterých vystupují postavy dobře známé z komiksů i některých hraných filmů; mafián Sal Maroni, Scarecrow, zabiják Deadshot, Alfred a samozřejmě i James Gordon. Co mě na epizodách zaujalo byl fakt, že jsou skutečně jako vystřižené z komiksů! (bohužel spíš jako z komiksů ze sedmdesátých nebo osmdesátých let). Struktura vyprávění, to že se jedná o krátké epizody, které ale dohromady mají několik styčných bodů a v pozadí se odehrávají další provázané události. Jednotlivé segmenty jsou kresleny různými kreslíři, což mi ale absolutně nevadilo. Vždyť komiksy také kreslí stále jiní kreslíři... Horší je to se scénářem, který se zaměřuje spíše na dětské/teenagerské diváky, to je vidět už v prvním příběhu, kde jsou hlavní hrdinové čtyři mladí skejťáci. Na druhou stranu je zde dost násilí, krve... A segment Working Through Pain napsal slavný komiksový libretista Brian Azzarello, známý i u nás díky třeba Hellblazerovi. 4**** si to z mého pohledu zaslouží, hlavně protože se mi na to dobře koukalo a mohlo to být o dost horší no a v podstatě jsem dostal to, co jsem čekal. Díky odlišnostem jednotlivých epizod si každý najde něco a pak už se může rozjet flame, který segment je nejlepší a kterej nejblbější:D PS: Srovnání s Animatrixem je zcestné - to se prostě nedá srovnávat. Animatrix rozvíjí myšlenky z tří filmů, zatímco Gotham Knight prezentuje několik příběhů z více než 60leté historie Batmana... PS2: Obsah od "3DD!3" je také úplně mimo.(10.2.2009)

Slušný animák zabalený do japonského vizuálu a využívající slavného komiksového hrdinu. Existuje řada lepších animovaných kousků s titulním hrdinou ale i tento dokáže pobavit a příznivce netopýřího hrdiny potěšit.(26.8.2012)

Trochu netakticky Gotham Knight začíná rovnou svou nejslabší povídkou. Žádný z šesti příběhů není rozhodně vyložený pětihvězdičkový nářez a pokud bych si mezi nimi měl vybrat, tak tím nejzdařilejším kusem je pro mě úplně poslední díl skládanky Deadshot, který má největší styl i spád. Animovaný Batman je jako předkrm před Temným rytířem fajn, ale mě už se sbíhají sliny nedočkavostí na hlavní chod.(8.7.2008)

Batmanovi tahle povídková forma až překvapivě sluší, jednotlivé části jsou příjemně odlišné, ať už animací, nebo příběhem(20.10.2012)

• - Jedná se o první snímek o Batmanovi, na kterém se podílelo Japonsko. (Claude Speed)

• - Děj filmu se odehrává mezi filmy Batman začíná (2005) a Temný rytíř (2008). (TwoFace)