U2 3D

(koncert)

Unikátní projekt – první 3D záznam koncertu na světě. Film byl natočen během jihoamerického turné Vertigo skupiny U2. Neopakovatelnou atmosféru živého vystoupení legendární U2 si mohou diváci vychutnat díky vyspělé digitální technologii 3D, vícekanálovému surround zvuku a v neposlední řadě díky pulzující atmosféře turné Vertigo, které je jedním z neúspěšnějších koncertních šňůr vůbec. Cílem projektu je, jak řekl sám Bono, zprostředkovat jedinečný zážitek z živého vystoupení co nejvíce lidem. Hlavně pak mladým lidem, kteří si nemohou dovolit drahé lístky na koncert. Film slibuje novou dimezi filmového prostoru, kde se divák stane účastníkem vyprodaných koncertů U2. (oficiální text distributora)

Slarque

Pecky jako Vertigo či Sunday Bloody Sunday ve 3D koncertní podobě nemají chybu! Ale zajímalo by mne, zda monstr koncerty U2 na takhle velkých stadiónech trvají jen 85 minut či nějakého fikaného producenta napadlo vyházet všechny rockovější písničky. Takhle je to spíš o baladách a písních s poselstvím, ale celkově tomu koncertu v závěru chybí drajv. Nehledě na to, že ne všechny 3D hrátky mají smysl a třeba vrstvení 3D obrazů působí jen jako dva tři 2D obrazy v různých vzdálenostech. Třeba bez záběrů na obrovskou projekční plochu za kapelou bych se klidně obešel. Pro fanoušky U2 či technické hračičky je to ovšem bomba. ()

jonyyy

Tak na úvod - nejsem fanouškem U2, znám od nich jenom písničky Vertigo a Beautiful day, které ale fakt žeru. Bohužel pro mě byly tyto pecky hned první dvě, co zazněly. Takže prvních deset minut jsem na plátno koukal s otevřenou pusou a měl celou dobu husí kůži. Bylo to...jak se řekne když je to lepší než dokonalé? Tak takové to bylo, zbytek koncertu byl pro mě už "jenom" dokonalý. Hlavní zpěvák, nevím jak se jmenuje (jak řikám, nejsem fanouškem) si to užíval jako malý kluk a musím uznat, že on i celá jeho irská banda to s publikem opravdu umí. Klidně bych si tuhle show dal zítra znova! 100% ZHLÉDNUTO V KINĚ - 159 Kč ()

Torision

Luxus. Vynikající. Akorát Miss Sarajevo, Love and Peace or Else a Bullet the blue sky si mohli odpusit, nahradit je čimkoli lepším (a konkrétně I still haven't found what I'm looking for jim neodpustím), jinak by to bylo za 5*. ()

spaceboyCZ

Pro fanousky naprosta povinnost. Pro ostatni za 200,- celych 80 minut 3D a moznost "sahnout" si na Bona Voxe :ho: (kazdou chvili mate tendence uhybat basskytare A. Claytona, ktery s ni "stoura" do kamery, nebo vyhybat se stojanu mikrofonu, s kterym zase radi po podiu Bono atp.) . Ale ted vazne, je to sestrih koncertu z turne Vertigo v Jizni Americe. Skladba songu je pro U2 typicka a bezna, zahraji Vam ty nejznamejsi kousky, nicmene me osobne zamrzelo, ze chybelo vice songu z alba All that you can't leave behind a ze z posledniho alba How to dismantle an atomic bomb zaznely sice tri pisnicky (Vertigo, Love And Peace Or Else a Yahweh - ta ale byla soucasti titulku), ale spis bych uvital misto Love and Peace song City of bliding lights nebo Crumbs from your table. Jenze ono cely film je koncipovan jako jedno velke poselstvi svetu o miru, takze Love and Peace tam proste zapadlo mnohem lepe :), navic klidne mohli udelat dvouhodinovou podivanou, tech 85 minut uteklo silene rychle... Cely koncert jsem mel obrovske chute vstat a bavit se s publikem na platne, zpivat a poskakovat, no v IMAXu se to moc neda :spik2 . Za me je to za 5*, ale s malou vyhradou. Tracklist: 01. Vertigo 02. New Years Day 03. Beautiful Day 04. Sometimes You Can’t Make It On Your Own 05. Love And Peace Or Else 06. Sunday Bloody Sunday 07. Bullet The Blue Sky 08. Miss Sarajevo 09. Pride (In The Name Of Love) 10. Where The Streets Have No Name 11. One 12. The Fly 13. With Or Without You 14. Yahweh ()

zdepapepa

TO, co se mi odehrálo před pár hodinami před očima, se nedá popsat slovy. TO se musí vidět. A řekl bych, že nejen jednou. Od úvodní Vertigo až po Yahweh je to nářez toho největšího kalibru a neskutečné audiovizuální orgie. Vertigo naladí diváka Především pekelný triumvirát Love&Peace/SBS/Bullet má neskutečně dechberoucí atmosféru. Srdceryvná Pride a One s fanatickým jihoamerickým publikem má skutečnou šťávu a v The Fly se pak naplno ukáže potenciál 3D kina. Nezapomenutelný zážitek. ()

Alqarin

Skutečná pecka, jsem moc rád, že jsem se na U2 3D nakonec vypravil, protože to stálo za to. Úžasná atmosféra, která vás díky třidéčku vtáhne a ukáže stage z perspektiv, o kterých jste si dřív mohli nechat jen zdát. U2 válejí a v 3D kabátku je to vynikající. Jediné, co by to mohlo překonat, je reálný koncert (kterého se snad v létě dočkáme ;). Yeah! ()

Dero

Pro skalní příznivce kapely absolutní pecka. A ani my ostatní, kteří si U2 "jen" rádi tu a tam poslechneme, se nenudíme. Režijně zvládnuté na jedničku, prostředí velkých jihoamerických stadionů do posledního místečka našlapaných pulsujícím davem příznivců této irské kapely skutečně dýchne megalomanskou atmosférou - a kapela samotná? Na obrovském plátně vám často připadne, že jste pátým členem, VIP fanouškem, který celou šou sleduje on-stage. Působivý zážitek. První polovina snímku je naprosto dechberoucí. Kéž by byla možnost v podobném provedení vidět i moje oblíbené Pink Floyd! ()

Asgy

Nebylo to v IMAXU, ale v Boskovicích. A i když nejsem fanouškem U2, užil jsem si to maximálně. Nevtíravé a občas dost působivé 3D efekty a výborná atmosféra koncertu prostě stojí za návštěvu kina, ale ani koncertu naživo bych se asi nebránil. ()

Jillen

Nejúžasnější IMAXový zážitek od Beowulfa. Dokonce mnohokrát lepší. Nabušený záznam koncertu U2, jejich nejlepší pecky, dokonalá atmosféra, 3D háv, který Vás dostane přímo do euforického pocitu, že jste součástí toho všeho...a...akorát škoda, že si člověk nemůže zatrsat, zaskákat, zařvat a zamáchat rukama. Bohužel tohle nám dovolí už jen reálný koncert, ovšem co se týče IMAXu, tak je to maximum co můžete zažít. Pro fanouška absolutní smyslový orgasmus! Jak píše POMO, tohle se musí vidět víckrát =) 100% ()

nirvanafan

Paráda. Tohle si dám klidně znovu. A v budoucnu se, doufám, dočkáme toho, že budou přesně takhle vypadat všechny hudební dvd. ()

GodComplex

WoW, tak jsem po 100 letech zavital do kina I AM X a byla to navsteva o poznani pusobivejsi nez minule, kdy jsem tam sledoval nejake neskutecne nudne 3D rybicky. Konecne nekdo zacina treti dimenzi vyuzivat naplno, protoze to bylo super prave predevsim diky 3D elementu a po velmi dlouhe dobe se mi stalo, ze mam chut jit do kina na to same jeste jednou. A to ani nejsem buhvijaky U2 fanousek, co tenhle pocin musi delat s hardcore U2 fandy za orgasmicke procesy? Protoze kdyz prijde Bono do me bezprostredni blizkosti, podava mi ruku, ze mam feeling si na ni sahnout a muzu vesele chekovat jeho chlupy v nose, tak me osobne to vazne nebere, ale lide, kteri U2 "zerou" z toho podle me musi mit ultimatni ecstaticke amoky. 3D proste zafungovalo a vytoreni pocitu vasi presence primo na koncerte bylo vazne hodne silne. Davam tomu 5*, bez debat uz kvuli tomu, ze to byla ma prvni poradna 3D live show, ale pokud bych chtel hodnotit objektivne a trosku si rypnout, tak bych zacal rejpat do samotne performance U2 jako takove. Ta byla totiz kapku mdla, civilne nekonfliktni a bez pridavneho enthusiasmu. Takovy jsou ale holt U2 a jejich hudba obecne, dobry, nicmene prilis mainstream, prilis normalni, prilis fadni a cele odehrano jakoby to byli korporatni manazeri, kteri maji ten vecer business meeting, jenz je nutne si "odpracovat". Proste by to chtelo, aby jim nekdo pred koncertem striknul davku adrenalinu, nebo jim dal nenapadne neco do piti, aby tam mohli na podiu trosku vic vypsychovat, pak by to bylo cool. Nic to ale nemeni na tom, ze to byl skvely zazitek, po kterem se cim dal vic tesim na chystany "Avatar" od Jamese Camerona, ktery slibuje jeste efektivnejsi vyuziti 3D. O domlouvane 3D spolupraci mezi Cameronem a Nine Inch Nails ani nemluve. U2 3D je jen zacatek... 9/10 ()

Damiel

100 % - Ani jsem nedýchal, skutečně má člověk pocit, že je mezi nimi na pódiu. Dlouhé záběry, kdy kamera pomalu jede a člověk se může pomalu rozhlížet, číst Edgovi riffy z ruky a tak. Když se vám Bono v půli SBS podívá zblízka do očí, měl jsem hodně podobný pocit, jako když jsem se s ním letos v květnu potkal osobně. ***** U2 3D viděno 9x: 29. 9. 2008, 17. 10. 2008, 18. 10. 2008, 24. 10. 2008, 8. 11. 2008, 6. 12. 2008, 7. 1. 2009, 14. 1. 2009, 13. 7. 2009. ()

marleyy

95% Kino. Chtělo se mi tančit, tleskat, zpívat, ale to by nebylo fér vůči ostatním návštěníkům kina. Tak jsem se jen vrtěl, bubnoval a čuměl jak péro z gauče. Výtečné ve všech směrech - hudba, atmosféra, kamera, animace. A to pro mě není U2 srdcovka. ()

Pugo

Pre fanúška U2 určite povinnosť, pre mňa ako človeka, ktorý nenavštevuje ani koncerty viacmenej nuda. Dve hviezdičky za 3D a niektoré hity, ktoré pozná snaď každý. ()