U2 3D

(koncert)

Unikátní projekt – první 3D záznam koncertu na světě. Film byl natočen během jihoamerického turné Vertigo skupiny U2. Neopakovatelnou atmosféru živého vystoupení legendární U2 si mohou diváci vychutnat díky vyspělé digitální technologii 3D, vícekanálovému surround zvuku a v neposlední řadě díky pulzující atmosféře turné Vertigo, které je jedním z neúspěšnějších koncertních šňůr vůbec. Cílem projektu je, jak řekl sám Bono, zprostředkovat jedinečný zážitek z živého vystoupení co nejvíce lidem. Hlavně pak mladým lidem, kteří si nemohou dovolit drahé lístky na koncert. Film slibuje novou dimezi filmového prostoru, kde se divák stane účastníkem vyprodaných koncertů U2. (oficiální text distributora)

waits

Vyborne natocene, elektrizujici a pusobive urcite i ve 2D. Pokud jde o autentickou atmosferu koncertu, pak je ovsem treba upozornit ciste kinofily s nedostatkem nasbiranych koncertnich zkusenosti , ze kinoverze cloveka nenecha poskakovat, pohazovat hlavou ve vetru a kymacet se a postrkovat, ze neumoznuje byt soucasti davu, ktery zpiva a tancuje a ze tohle vsechno je take velmi dulezitou soucasti atmosfery. Moznost vychutnat si v klidu vsechno, co show nabizi, ma dokonce nekdy i sva negativa. Bono na podiu ze triceti metru je pro me zazitek, Bono opakovane mesiasky rozpazeny v okamzicich, kdy do publika pumpuje nekterou ze svych idei je az rusivy. Hesla a cteni Deklarace lidskych prav, letitci bombarder, pred kterym Bono jihoamericanum sdeli, ze ten americky sen neni to prave, to vsechno se lepe snese v kotli na stadionu. U2 jsou prirozene aktivisticti uz od svych zacatku, ale tezko se mi sleduje Bonuv siroky zaber, se kterym se pousti do vsech svetovych problemu. Jak samozrejme znelo Sunday Bloody Sunday pred lety, tak nedokazu Bonovi verit treba v Sarajevu. No nic, Joshua Tree.a Rattle and Hum a Achtung Baby patri mezi nejlepsi poprockova alba a sledovat tenhle zaznam nebylo spatne:) ()

jorgus

Hlavnim problem pro me neni, ze juuu tuuu je pro me jen jedna z mnoha dobrych kapel ale nevyrovnanost koncertu. Efektni nastup je zabrzden naprosto hluchou druhou tretinou, ktera asi mnohem vice rika skalnejsim fanouskum nez me. Finale ale opet slape na plne koule:)druha vytka k samotnemu technickemu pocinu...bylo to opravdu 3D..ano bylo to, ale porad to byl jen zaznam koncertu trochu plasticteji, nic vic nic min..nemel jsem pocit ze jsem v davu, diky omezenym moznostem vyuziti vsech vychytavek 3D kina se z toho stal jen plastictejsi zaznam koncertu a ne uzas nad vydobytky techniky. Takze slusny koncert, s perfektni atmosferou davoveho silenstvi ale vic nez tri to ne..juuu tuu nejsou moje srdecni zalezitost, takze jsem nebyl uplne pohlcen a vnimal jsem uvedene chyby:) ()

gonga

Tři hvězdy dávám za agitky typu čtení deklarace lidských práv a za to, že nejde o syrový záznam jednoho koncertu, ale o sestřih. Jsem zarytým fanouškem U2 už čtvrtstoletí, ale občas se neubráním dojmu, že jde o monstrózní kýč. Ale co naplat, to jsou jen kecy, stejně se mi vždycky roztřesou kolena, když slyším WtSHNN a říkám si být na živáku, asi se rozbrečím jako malej kluk. Jenže tady to ze mě nějak nešlo.Pěkný film, ale živák to prostě není. ()

boyd.

U2 je pro mě srdeční záležitost a tak jsem se vypravil do prahy z třince (asi 5hodin vlakem) a rozhodně nelituju! Koncert v Argentině jsem už viděl, tenhle byl hodně pozměněn a zkrácen to je fakt, ale přesto to bylo úžasné a když mi Bono při skladbě sunday bloody sunday natahoval ruku a zpíval přímo do obličeje, tak jsem si jen tak říkal "ty vole tak to je husté" , prostě bomba a možná škoda že takových to momentu tam není ještě více, každopádně doporučuji i těm co U2 zrovna neholdujou ()

Jerryy

Kdo má rád U2, tak pro něj je to povinnost. Povinnost ze které si sednete na prdel a už se nezvednete. :-P I will never forget this. ()

Smidak

TOHLE je prostě dokonalost, která si nezaslouží méně jak tři shlédnutí. Celý koncert mi běhal mráz po zádech, stejně tak jako při živém koncertu v Polsku 2005. Nejlepší filmový zážitek - 100%. ()

bolf!k

Při zahajujícím Vertigu jsem si spokojeně vrněl pod vousy. BDay navázal, ale už to nebylo takové překvapení a ani to není takový nářez jako Vertigo. Pak navíc podle mě přišla hluchá část, na kterou se sice hezky koukalo, ale žádný užasný zážitek nepřinesla. Nakonec jsem rád, že přišli hitovky typu One a With or withou you, které přece jenom zase rozbušili moje klidné srdce do koncertových frekvencí. Celkově vzato ale nejlepší 3D film, který jsem zatím viděl. 85% ()

aR3Zz

Senzacni a velice silny zazitek! Ale... Pokud chcete jeste silnejsi zazitek z U2, jdete na zivy koncert. Pokud chcete 3D film, zajdete si na 3D film s nejakym dejem. Je pravda, ze tenhle snimek vyuziva 3D scenu celkem dost (v porovnani s ostatnimi snimky z IMAXu), ale i tak se z koncertu dalo vyzdimat mnohem vice, coz nam u nekolika malo pisni (napr. pismenka u The Fly, prulet kreslenym mestem behem Yahweh) bylo dokazano. Na tyto tri dimenze si vsak celkem rychle zvyknete a co vam pak zustane? Zaznam koncertu U2. Nic vic, nic min. Nejsem zadny skalni fanousek teto skupiny, na druhou stranu me hudba techto chlapiku preci jen oslovuje a nektere jejich pisne (i ty, ktere zaznely), povazuji za hity. Proto davam 80%. Pokud vas ale tento hudebni zanr nebere, zkuste se radeji poohlednout jinde. Jsou filmy, kde je 3D prostor vyuzit casteji a lepe. ()

Dimo

Výborné obrazově i hudebně. Ospravedlnitelně použité i využité 3D, kouřové efekty vypadají vskutku tak, jako by šly přímo sálem, hopsající lidé jsou přímo před vámi a členové U2 hrají jen pro vás. Fanouškům U2 se tento záznam musí ohromně líbít a já, nefanoušek, mohu s klidným srdcem doporučit. ()

iNKa 1104

S milovanou sestrou Usí v kině | poprvé 3D brýle a 3D všechno, snad i hudba | naše >odjakživa< kapela z ultra blízka - cítit pot i dech | ředitel kina Monty (ekotábor ve stanici ochrany v Pavlově...), který svým starostlivým příchodem film otevíral i uzavíral ... Lze být vůbec v tomto případě objektivní?... Ani omylem :) ()

deepspace101

Průměrná skupina odehrála průměrný koncert, není proč se vzrušovat. Nebo ano? Budiž mi polehčující okolností, že patřím k snadným terčům, neb světová hudba (byť zprostředkovaně) do našeho nekulturního města často nezavítá, a užít si ji mezi lidmi a nemuset cestovat přes půl republiky, toť událost raritní. Módní vlna koncertních záznamů do kin se mi zamlouvá, jen houšť a větší kapky. Setlist je pochopitelně koncipován tak, aby se sváteční posluchač neztrácel a dostal přiměřenou dávku poselství, žádné překvapení se nekoná, ale dohromady to dobře drží a U2 na svůj věk a postavení na hudební scéně podali slušný výkon. 3D je zbytečnost, která slouží akorát k tomu, aby se rozjívení puberťáci o tři řady před vámi měli čemu smát, když se dobrák Bono uvolí utírat divákům v sále slzy. Kamera se hodně soustředí na zabírání muzikantů, aby trčeli z plátna, a pódia přes zvednuté ruce diváků. To je nešvar, který se rozmohl i u normálních záznamů; na efektnost se klade větší důraz než na to, jak tam ti lidé hrají. Zvuk je popově slitý, vzniká melodická zvuková stěna, kde žádný nástroj nevyniká ani se samostatně neprosazuje (ty skvostné bicí v SBS je hanba schovávat). Bono zvládá pěvecké party dobře. V úvodním Vertigu nestačí s dechem, jako intro neenergické, ale později to vynahrazují jiné skladby. Vypíchla bych Love And Peace Or Else – ve studiové verzi mdlá a směřující odnikud nikam, live jí dodali potřebnou šťávu. New Year's Day též moc povedená. Pomyslným vrcholem koncertu je pro mě Sunday Bloody Sunday. Má fantastický náboj a pohled na nadšeně hopsající masu lidí na ploše natolik strhne, že bych se k nim nejradši přidala. Sebelepší domácí aparatura nenahradí zážitek z prostoru kinosálu a velkého plátna. Netroufám si ani představovat, jak by se mnou v takových podmínkách zamával depešácký Devotional nebo queenovský Montreal (s původním obrazem a tím novým, vyčištěných zvukem). Viděno dvakrát, a dala bych si ještě! Bez nadsázky "music for the masses". ()

lickerman

Úžasné, vynikající a jedinečné! Perfektní střih, skvělá atmosféra a oooobrovská scéna, kterou se prolétnete tolikrát, že nejspíše přimrznete k sedačcce, jak Vám bude neustále běhat mráz po zádech. Nemusíte být zrovna nějaký zarytý fanoušek kapely, jejich vystupování a písniček - záznam Vás dostane už jen zpracováním samotným. Zážitek, který si rozhodně nenechte ujít - stejně jako si ho já ujít nenechám ještě několikrát. ()

Markinho

NAprosto dokonalé. Po všech stránkách výtečné. Nezapomenutelný zážitek, který jen tak v kině zase nezažiju. A jako velký fanoušek U2 musím dát 5* protože to ani jinak nejde.A kdo dá méně, je normální vůl...:-D ()

Tyna31

Asi jsem divná, ale mě většinou vůbec nepřišlo, že nějaký 3D efekt je. Ale protože U2 miluju, tak nemůžu jinak. A příště ještě prosím Elevation!!! ()

hero_bk

Kdybych mohl dát šest, dal bych sedm. Úžasný zážitek, skoro jako bych tam byl, což kromě 3D efektu dělal i úžasný prostorový zvuk - poprvé, co jsem jel z Boskovic duševně zcela naplněn :) Asi půjdu ještě jednou :) ()

BarMaja

Přesto, že U2 jsem nikdy moc neposlouchala a do kina jsem se dostala náhodou, tak z toho mam moc pěkný zážitek. Kvalitní náhrada za koncert, ovšem naživo je naživo. I když bych asi jinak neviděla kapelu na koncertě tak blízko.:) ()