Letopisy rodu Shannara

• USA The Shannara Chronicles (více)
USA, (2016–2017), 13 h 49 min (Minutáž: 40–42 min)

Předloha:

Terry Brooks (kniha)

Hudba:

Felix Erskine

Série(2) / Epizody(20)

Zapovězení zlí démoni se začínají vracet na světlo světa mytických Čtyř zemí! Letopisy rodu Shannara je epická televizní adaptace rozsáhlé knižní fantasy ságy spisovatele Terryho Brookse. Odehrává se tisíce let v budoucnosti a popisuje dlouhé putování tří hrdinů, na jejichž bedrech spočívá osud světa. Kříženec mezi elfem a člověkem Wil (Austin Butler), elfská princezna Amberle (Poppy Drayton) a tulačka Eretria (Ivana Baquero), kterým pomáhá poslední druid Allanon (Manu Bennett), musí zachránit starověký strom Ellcrys a zastavit armádu démonů. Jinak je se vším konec. (TV Prima Cool)

Recenze uživatele Tom10000 k tomuto seriálu (22)

Divočina (2017) (S02E09)

9. a předposlední díl 2.série a celého seriálu. Allanon a Mereth se dokáží dostat ze smrtelného nebezpečí, čelí však nové hrozbě. Skrze Eretriu a její Démonní nitro vyslal Černý mág hlavního z Přízraků, aby se k ní dostal a aby ji zcela posedl, to jest donutil plně podlehnout temnotě. Sama dívka se nyní dostává s Wilovou pomocí do Divočiny, kde se znovu střetává se svým strýčkem a Lyrií, nedostihnutelnou láskou. Mezitím na hradě obsazeném Černým mágem umírá i Brandon, hnán svojí touhou za mocí hodlal se vzbouřit proti svému pánovi, což se mu vymstilo. Černý mág se mezitím vydává též do Divočiny, bojovat vůči Allanonovi a Mereth (ti se tam vydali taktéž, jaká náhoda) a získat na svoji stranu Eretriu. Ta zjišťuje, že se již nedokáže vzpírat svým vlastním touhám a krutému já. Ačkoliv se dokáže s Wilem a Lyrií schovat před útočícím Přízrakem, je na ni moc pozdě. Podlehne poprvé, zaútočí na oba dva přátele, a jen s pomocí vlídných slov své lásky je s to se ještě bránit. Jenomže Lyria je moc dotěrná, příliš se jí snaží pomoci. Podlehne podruhé, sebere jí klíč k Nebeské studni (zdroji veškeré magii), a odevzdá se Přízraku. Ten z ní vymýtí všechno dobro. S hadíma očima stala se Eretria služkou Černého mága. 100 procent, nejlepší díl, co jsem doposud viděl! ()

Krev (2017) (S02E10)

10. a poslední díl 2.série a celého seriálu. Eretria se spojila s Černým mágem a předala mu kouzelný kámen, s jehož pomocí může otevřít magickou přehradu. Posedlá přízrakem nedává najevo žádné emoce a ani Lyrie s ní nedokáže pohnout. Vše se však seběhne velmi rychle, když spojí Wil, Mereth a bývalý druid síly. Na Allanona toho zůstalo příliš, a aby ochránil své přátele, musel se obětovat. Eretria otevře přehradu, do níž již mezitím dokázal Černý mág vpustit svoji krev. Bývalá Tulačka je však velmi rychle odrovnána svými současnými protivníky, a po rituálu s Krvavou magií se opět stává kladnou (Přízrak z ní zmizel). Wil dokáže zabít Černého mága, ale musí se obětovat, aby svojí krví opět vyčistil otrávenou magickou řeku. Lyrie se stává královnou, Eretriino srdce však stále nezískává. Dívka v sobě totiž stále cítí temnotu, a s tou se musí popsasovat. Lyria a bývalý druid spolu s Eritreou uctí památku Wila. Na samém konci dílu se dozvídáme, že Wil nezemřel. 55 procent. Velké zklamání, hlavně díky ukončení seriálu. ()