Tsunami

(Jižní Korea)

Haeundae: The Deadly Tsunami

Tidal Wave

Drama / Katastrofický

Jižní Korea, 2009, 103 min (Director's cut: 129 min)

Asi 20 minut katastrofických efektů, ale stojí za to, zejména v rozlišení 1080p a zvuku DTS. Na konci filmu se už jen pláče a pláče i když přiznávám i mne slza ukápla :-)(18.1.2014)

• moviesfan

Občas to bylo vtipné, ale jinak celkem nezajímavé. Efekty sice docela obstály, ale dějově mě to neoslovilo. A přehnané to bylo také.(7.3.2011)

• mysiak

Kórejský prúser..nie žeby nebolo pekné pozerať sa na to tsunami..ale bolo ho málo, dlho sa naň čakalo..a mimo toho to bola jedná veľká sentimentálne-romantické vata, ktorá sa musela len pretáčať...(29.6.2010)

Áno, kórejci vedia. Ale vedia to oveľa, oveľa lepšie ako to ukázali v tomto katastrofickom filme. Triky celkom fajn, ale mnohé scény mi išli poriadne na nervy. Boli naťahované a nasilu tlačené až na hranu nevkusu. Tradične uplakané, spomalené zábery a ako obvykle reprezentatívna vzorka všemožných postáv. Nebyť krásnej Ji-won Ha, tak dávam o hviezdu menej. Slabé tri hviezdy a súčasné hodnotenie 50% presne vystihuje kvalitu filmu i moje hodnotenie. 50%.(8.3.2015)

• JFL

Neuchopitelně bizarní mix vypjatého katastrofického filmu a pitvořivé burlesky, aneb může Wile E. Coyote vyvolávat soucit a patos? Domácí publikum sice jako v případě otřesných "Dračích válek" film vynese na vrchol žebříčku návštěvnosti čistě kvůli národní hrdosti, ale schizofrenní dílko bude mimo Koreu fungovat spíše jako brakovka s otravně schematickými postavami, jejichž sledování je vykoupeno pár minutami nabubřele velkolepé destrukce. Výmluvný kontrast nabízí animák "Zataženo, občas trakaře", který ukazuje, že lze skloubit spektakulární podívanou z destrukce s groteskou, stačí jen držet jednotnou linii stylizace. "Haeundae" naopak těká mezi lidově pitomým humorem, nesnesitelně afektovanými postavami, zbytnělými vážně míněnými klišé, soapoperově umělými konflikty, nadutým patosem a žánrově příslušnou tvrdě nacionální linií.(28.10.2009)