Národní reprezentace (festivalový název)

• Jižní Korea

Jump Broadly

(neoficiální název)

Drama / Sportovní / Komedie

Jižní Korea, 2009, 146 min

Nacionalisticka pohadka, ktera ovsem celkem odsejpa a je velmi dobre natocena. Ty protiamericky a protijaponsky sceny si ovsem mohli odpustit.(31.8.2012)

aneb kokosy na snehu po korejsku. Inteligentni, svezi a vtipna komedie zalozena na skutecnem uspechu v podstate netrenovanych korejcu ve skocich na lyzich.(6.8.2009)

V první půlce je to díky "asi měl být jakože vtipný" trenérovi místy až nevkusné. V druhé půlce je to zase uslzené a bující patosem jako nic široko daleko. Navíc ten násilně nacpaný rozkol s týmem USA... Škoda takovou trapnost vůbec zmiňovat. Proč tedy ve výsledku tak kladné hodnocení? Inu, mám zásadní slabost pro skoky na lyžích a chtě nechtě musím uznat, že ty tu jsou servírovány natolik lahůdkově a velkolepě, že si o imaxovské plátno říkají více než co jiného.(3.1.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $52,109,102(10.8.2010)

Je to dosť dobrý športovo založený kórejský film. Má veľmi zaujímavý príbeh o skupine mužov, ktorí majú zoložiť prvý kórejský tím skokanov na lyžiach, ktorý sa má pokúsiť o kvalifikáciu na olympijské hry v Nagane, čo by mohlo Kórey pomôcť k usporiadaniu dalšej olympiády. Spracovanie je podobné ako aj v ostatných podobných filmoch, teda od tréningov od úplnej nuly až po samotné súťaže. Nechýbajú všetky možné sklamania a emócie, ale to je v podobných filmoch samozrejmosť. Kvalita filmu má stúpajúcu tendenciu, na začiatku ma ešte moc nezaujal, úvod mi pripadá až moc rýchly, ale tréningom sa to vylepší a samotné súťaže sú už veľmi dobré. Za poslednú polhodinu by som dal už aj plné hodnotenie, táto časť je po všetkých stránkach perfektne zvládnutá a aj emócie sú tu dosť silné. Herecké obsadenie je tu pre mńa neznáme, ale zaujímaví sú všetci a páči sa mi, že každú tu má úplne iné dôvody pre účasť v tíme. Určite musím pochváliť technickú stránku filmu, rozpočet viditeľne nebol najmenší, hlavne scény zo štadiónov vyzerajú perfektne. A hudobná stránka je na tom tiež veľmi dobre. Po prečítaní komentárov, v ktorých je spomínaný film Kokosy na snehu som očakával komédiu, ale tú som nedostal, čo ale nie je zápor. Síce príbeh majú oba filmy podobný, ale Kokosy na snehu je v prvom rade komédia a tento film zase taký pekný športový film s emóciami, kde sa humor nájde len občas. Objektívna kvalita filmu- 80%, film sa páči mne na 77%.(21.1.2010)