Pavouk

(festivalový název)
  • Austrálie Spider

Jak se říká: je to legrace, dokud někdo nepřijde o oko. Cena diváků z ročníku 2007 a Zvláštní uznání na festivalu v Sundance 2008. Nash Edgerton je režisér, scenárista, střihač, producent, herec a kaskadér. Natočil sedm krátkých filmů, které získaly několik cen, a právě dokončuje svůj celovečerní debut. (MFF Karlovy Vary)

greetchen

Prvních šest minut filmu je fakt nuda, skoro jsem to vypla. :-) Ale pak teda... pecka. A člověk pochopí, že i ten natažený úvod je tam třeba. ()

P1tr

Nejdřív jsem považoval pavouka za nudu, obzvláště začátek, ovšem čím více nad tímto kraťasem přemýšlím, tím více mi dochází jak promyšlený a dobře natočený vlastně je. ()

Phaedra

"Všechno je legrace, dokud někdo nepřijde o oko." -Máma- Skvělá etuda na tuhle máminu hlášku, moc jsem se nasmála. ()

noctambule

Uf, hodně dobře udělané, ale není to pro slabé povahy. Druhá část je hodně krutá, fuj.....takhle jsem se dlouho nevylekala a tak si nezakřičela:-) Ponaučení: Kanadské žertíky se nevyplácejí. ()

korndaddy

První konec je opravdu hodně nečekaný a ty čtyři hvězdy by si stoprocentně snímek zasloužil, ale druhý zvrat to celý podělal a film se stal jedním z mnoha krátkometrážních filmů. Škoda. ()

adam9

Haha. Nice one. Nebo spíš nice two? Dva momenty bohatě stačí, abyste se pobavili nad životními paradoxy. Z vtípku se vyklube neštěstí které vás na do smrti poznamená. ()

defagoo

8 minut pořádně připravovat diváka a pak ho oddělat jednou nebo v lepším případě dvěma pořádnými scénami. To má sílu. ()

Rufete

Tak tohle bylo super, nemůžu se přestat smát. Doufal jsem, že citát na začátku bude mít nějaký velký význam ve filmu a také na něj došlo. Poslední tři minuty mě dostaly, ten předchozí děj nebyl nijak zvláštní, spíše jen na uvedení do situace. Ale skvěle jsem se pobavil, kdyby se to stalo mě, dopadl bych stejně. Ne -li hůř. ()