Co nikdo neví (festivalový název)

• Dánsko

Čo nikto nevie

(festivalový název)

Thriller

Dánsko / Švédsko, 2008, 99 min

"Veľký brat" sa pozerá... Po zhliadnutí tohto filmu som si fakt celkom vážne uvedomil, pod akým drobnohľadom dnes žijeme - čím ďalej tým viac - a ani si to vôbec neuvedomujeme... Najviac sa mi páčilo, že to vôbec nebolo naivné... A asi by sme sa mali zamyslieť, čo všetko je nutné pre to, aby sa udržal v krajine poriadok... Pre mňa skvelé prekvapenie MFF Bratislava 2008...(1.12.2008)

Stratiť pôdu pod nohami, stratiť hlavu, stratiť súdnosť, stratiť akýkoľvek pud sebazáchovy. WHAT NO ONE KNOWS (better than Danish). Atmósferické, ale scénaristicky hooodne deravé. Podobne nesebazáchovné ako Nikoláj-ofky Morke či Uchádzač.(10.12.2010)

Netypicky thriller s netypickym hlavnim hrdinou (po skolach pro deti vystupujici loutkoherec a zpevak). Musim rict, ze jsem byl celkem hodne nadsen. Film si drzi sve tempo a ume balancuje od spionazne - detektivniho napinaku az po rodinne drama. To vse v tradici skandinavskeho pojeti jednotlivych zanru. Hitchcock po sedesati letech v silnem postdogmatickem kabate.(13.5.2009)

Režisér zjevně našel inspiraci, když režíroval pár epizod seriálu o Orlovi (Ørnen).(18.11.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,982,109(29.8.2010)