poster

Čas umírat

 • Polsko

  Pora umierać

 • slovenský

  Čas umierať

 • anglický

  Time to Die

Drama

Polsko, 2007, 104 min

 • Le_Chuck
  ****

  Empatická pocta jeseni života. Pomalá, melancholická a ku koncu príjemne dojemná s úžasnou kamerou (Artur Reinhart!). 80%(16.10.2010)

 • JitkaCardova
  **

  Ne film, ale takové hezké, hodné, lidské vypodobněníčko o správňácké stařence. Aneb: "Hurá, správně, babičko! - Tlusťochu, utíkej! - Hé hé, ani houpat se neumí..." pošklebují se děti ze sousedství, protože ve scénáři jest tak napsáno, že bezelstné děti za plotem budou v pravidelných prostřizích pošklebky stíhat ty zlé a ošklivé, a přirozeně fandit dobrým, milým, bezmocným. A tak podobně. Humanisticky smýšlející poroty z toho musejí být nadšené, důstojné stárnutí je téma pro EU parlament a navíc je to černobíle a občas rozostřené, takže to je prokazatelně umění.(1.11.2014)

 • Premiere_*
  ****

  Výtečně nasnímaný příběh, třebaže s přídavkem klišé. Podraz střižený Tarkovským a smočený v malinovce.(4.11.2008)

 • L-V
  ****

  Jedna hláškující babča (pardon, babička :-) s parádním psíkem utáhne, jak vidno, bez problému celovečerní film, který vás navíc bude bavit! Připomíná mi tak trochu postavu Brodského z Babího léta, kdy vtipně a s nadhledem glosuje dění kolem sebe, akorát ona si zde vystačí sama a "dialogy" zvládá téměř výhradně jen se svým psím společníkem. Tato dáma v letech názorně ukazuje, že ne se všemi lidmi jejího věku může společnost zametat, jak se ji zlíbí, a naopak že je musí brát velmi vážně - pokud ne, tak se ji to pak vymstí, což se nakonec také stane v tomto minimalistickém černobílém polském snímku, když se na závěr rozhodne udělit lekci svému nevděčnému a jí pohrdajícímu synovi...(15.2.2011)

 • nascendi
  ****

  Pokojne plynúci jednoduchý príbeh stojaci a padajúci na hereckých kvalitách Danuty Szaflarskej a jej filmovej spoločníčky - borderskej kólie File. Ostatné postavy sú nevýrazné a v podstate ani nechýbajú, pretože obe hlavné predstaviteľky statočne utiahli film i bez ich prispenia.(30.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace