Victor Mancini je posedlý sexem, ale přitom se musí postarat o svou umírající matku. A to není zas tak snadný úkol, jak se zdá. V chytré černé komedii na motivy románu Chucka Palahniuka hrají Sam Rockwell, Anjelica Huston a Kelly MacDonald.
Film, který režisér Clark Gregg natočil na motivy románu světoznámého prozaika Chucka Palahniuka (Klub rváčů), vás zve na chytrou a vtipnou výpravu do hlubin sexuálního nutkání i k výšinám druhého příchodu Ježíše Krista! Victor Mancini (Sam Rockwell) je závislý na sexu. Kromě podřadné práce v podivném zábavním parku a svádění všeho, co se svést dá, ještě tahá peníze z důvěřivých lidí pomocí podvodu, který ho jednou může připravit o život. Teď nicméně stojí před těžkým úkolem. Aby zachránil svou umírající neurotickou matku (Anjelica Huston), musí přivést do jiného stavu její svůdnou lékařku. Je to úkol, který se snadno řekne, ale hůře plní. Zalknutí - to je škodolibá a zamotaná komedie o dysfunkci, spáse, lásce a libidu. (oficiální text distributora)

Fakipics

Velice nečekaná konstrukce filmu. Čekat něco nepředvídatelného mě nenapadlo. Tupá konzumace filmu byla jediná možnost. Nad vším tím sekundovým šukáním hlava stojí(proto 4 hvězdičky?), každopádně je to pořád moc uhlazené a z daleka ne tak vtipně cynické, jak bych potřeboval. Možná kdyby Clark Gregg natočil něco podobného o Iron manovi za mlada, tak by film měl daleko větší úspěch :)) ()

greetchen

Velmi, velmi, velmi příjemná černá komedie a skvostná Anjelica Huston a samozřejmě i Sam Rockwell. Dostal mě ve filmu Moon a kvůli němu jsem si vlastně pustila i jeho dřívější snímek Zalknutí. Role úplně jiná, ale rozhodně stejně dobře zahraná. ()

jitrnic

Nihilisticky vyšinutou náladu knihy se povedlo zachovat, díky nenápadným perfektně ladícím kulisám a přesným hercům, v čele samozřejmě se Samem Rockwellem, kterému takřka nepřetržitý pobyt na plátně zjevně dělá dobře. Clark Gregg neměl vyšší ambici než věrně zobrazit předlohu, to se mu povedlo takřka dokonale (což je obdivuhodné vzhledem k výstřednosti knihy). Takže jste-li znalci Palahniukových děl, určitě se nezatěžujte srovnáváním s Fincherovým ztvárněním Klubu rváčů, tady se hraje na úplně jiném hřišti. Jediné, co se moc nepovedlo bylo ztvárnění pravděpodobně v knize nejvtipnější (co si tak pamatuju), ad absurdum vygradované scény PUDL. Naopak moc se povedl sountrack. Nečetli-li jste nic od Palhniuka nebo jste jím byli znechuceni, asi to s tímhle filmem ani nezkoušejte. ()

s.e.p.p

Rutinně a nezajímavě uchopená adaptace Palahniukova románu. Film to není vyloženě hrozný, ale opravdu tomu schází trochu osobitější pojetí, které by autorovým postavám a myšlenkám dovolilo na plátně patřičně vyznít a vdechlo jim trochu života. Takto všichni působí jako prkenné a nezajímavé karikatury, které nemají šanci získat si jakékoliv divákovy sympatie. Victor je podle mě asi jediná dobře obsazená role a Rockwell ve filmu zachraňuje, na co mu síly stačí. Gregg mě jako scénárista ani režisér vůbec nepřesvědčil, protože napsal a natočil velice průměrnou adaptaci, jakou by v Hollywoodu zfušoval každý druhý. 40% ()

Ichabod

Komedii od autora Fight clubu, to vidět prostě musím. Na jedno shlédnutí docela dobrá komedie, co bránici nepotrhá, ale casting je geniální a někdy to k zábavě a pohodovému večeru stačí. Rockwella s manželkou můžeme v čemkoliv a Kelly MacDonald je taky úžasná. Slušné tři z pěti. ()

ZkuKol

Pro mě Jako pro fanouška Palahniuka je to určitě zajímavý zážitek, ale nejsem jistý jestli je film schopen existovat sám o sobě. Nezdržuje se s žádným vysvětlováním, příběh i motivy tvůrci oholili na minimum což člově co knihu četl a májí v paměti nevadí, ale nezaujatý divák bude mít hlavu plnou otazníků. Zalknutí není podle mě až zas tak filmoý materiál a tvůrci nepřišli s žádnou geniální myšlenku jak z něj stvořit druhý Fight Club, takže fajn zajímavá zábava... 75% PS: Co takhle Program pro přeživší, třeba od Tykwera, Boyla nebo Berga:-) ()

ArdathBay

Netradiční a opravdu vtipný film. Výborné herecké výkony v originálním příběhu, který mě zatraceně bavil po velmi dlouhé době vyplněné scénaristickou vatou a klišé ( viz Rocker). ()

r_t_fish

Neuveritelne zprznena adaptace. Pan reziser/scenarista by zaslouzil zavrit na mesic do klady, nasledne poslat do skoly a po dostatecnem pokani nechat pristekavat v priblblych serialech. Vsechny vyborne napady predlohy jsou redukovany na nefungujici televizni gagy, hutna atmosfera se meni v pubertalni komedii a kdykoli jsem cekal, ze trapneji nefunkcni scena uz prijit nemuze, dalsi znasilneni puvodne pusobiveho napadu prekonalo i soucasne ceske neumetely. Problem neni v rozpoctu, na tomto filmu by se dalo vyucovat nezvladnuti remesla. ()

Lenarek

Po přečtení knižní předlohy od Chucka Palahniuka musím pochválit velmi pěkné zpracování, i když mi tam pár (ne tak významných) částí chybělo. Super! ()

DavidS.

Postavy, které většinou ztvárňuje Sam Rockwell, jsou ambivalentní. V tomto případě je to závislák na sexu, kterého přestane uspokojovat pouhá tělesnost...Neznám knižní předlohu, ale filmově je to průměrná, lehce úsměvná hříčka s pár podivnými aktéry a nijak zajímavým zpracováním...Když už máte v příběhu sexuální úchylky, vlastenecký skanzen i klon svaté předkožky, tak to chce větší odvaz... ()

Frankie

Uplne zbytecna adaptace, bez tvurciho vkladu. Po nalade z knihy ani stopy, Gregg se spokojil se zmatenym odvypravenim, ktere s Palahniukovym mistrovstvim prakticky nema co do cineni. ()

dopita

Od filmu jsem nic moc nečekal (páč jsem o něm nic nevěděl) a asi o to víc mě bavil. Bizarní, zábavný, dobrý. ()

Disease

Jako adaptace to funguje dobře, i když mám pocit, že bez znalosti předlohy bych se na pár místech trochu ztratil. ()

Mo.

Shame naruby okořeněno Palahniukovským humorem a brutálním vhledem. Mám pocit, že Palahniuk chtěl tímhle původně říct o řád (hvězdičku) víc, než se to povedlo filmu a knížka (kterou jsem nečetl) asi nebude tak úplně humoristická, ale on ostatně není vyloženě komediální ani tenhle film. Byť vtipný je to tak každý dvě minuty a Sam Rockwell pasuje ke Kelly MacDonald snad ještě víc, než svého času Ewan McGregor v Trainspottingu. ()

Bingos

Nakonec to celkem fungovalo, ale na mě je to příliš rozverné a zároveň nenápadité pojetí Chuckova vcelku znepokojivého románu. Takový příliš rutinní přepis... Každopádně ústřední duo Kelly Macdonald a Sama Rockwella stálo za to. ()

sona123

Někdy se mi stane, že se minu s míněním zdejších uživatelů. Tady se ale absolutně rozcházím, tak nevím, fakt jsem koukala na stejný film? No zpětně jsem se dozvěděla, že je to podle nějaké knihy, nuže dobře, uznávám, kniha může být velmi dobrá a originální. Ale toto? To byla (pravda, asi jen podle mého mínění) naprostá slátanina. Pár vtipů se povedlo, ale jen pár. Sam Rockwell mě ničím neoslnil, právě naopak. Předpokládám, že to mohl být, dobře uchopeno, úžasný ujetý film, ale toto byla trapná záležitost ve stylu Prci, prci prcičky (což jsem naštěstí viděla tak 10minut). Na Choke jsem se dodívala víceméně kvůli velkému očekávání daného hodnocením zde. Pro mě ztráta času. Totální. ()