Victor Mancini je posedlý sexem, ale přitom se musí postarat o svou umírající matku. A to není zas tak snadný úkol, jak se zdá. V chytré černé komedii na motivy románu Chucka Palahniuka hrají Sam Rockwell, Anjelica Huston a Kelly MacDonald.
Film, který režisér Clark Gregg natočil na motivy románu světoznámého prozaika Chucka Palahniuka (Klub rváčů), vás zve na chytrou a vtipnou výpravu do hlubin sexuálního nutkání i k výšinám druhého příchodu Ježíše Krista! Victor Mancini (Sam Rockwell) je závislý na sexu. Kromě podřadné práce v podivném zábavním parku a svádění všeho, co se svést dá, ještě tahá peníze z důvěřivých lidí pomocí podvodu, který ho jednou může připravit o život. Teď nicméně stojí před těžkým úkolem. Aby zachránil svou umírající neurotickou matku (Anjelica Huston), musí přivést do jiného stavu její svůdnou lékařku. Je to úkol, který se snadno řekne, ale hůře plní. Zalknutí - to je škodolibá a zamotaná komedie o dysfunkci, spáse, lásce a libidu. (oficiální text distributora)

Tygrys

Ono by to v konečném zúčtování mohl být i jenom průměrný film. To by se ale v něm nesmělo vyskytovat dostačující množství povedených dialogů a originálních vtipných scén. To, že je na plakátu k filmu uvedeno "Od autora Klubu Rváčů" je zbytečně zavádějící. Naštěstí jsem si toho všiml až po projekci, poněvač tyhle dva filmy jsou absolutně nesrovnatelné a kdo by čekal obdobný zážitek dočká se nejspíš zklamání. ()

kalap

Chlapík trpí poruchou sexuálnej závislosti / ten názov musel vymyslieť len nejaký doktorský impotent / samozrejme k ženám, to nieje nič hrozného, ale v tej jeho závislosti má problém s tým, že sa mu málokedy postaví. No má veľmi dobrého kamaráta, ktorému zas stojí a to v kuse a tak si ho musí honiť pätnásťkrát denne až má dlaňové problémy, veď aj Anča dlaňová má svoje hranice. Ten prvý chlapík má ešte duševne chorú matku, ktorú pravidlene navštevuje v cvokárni a tam by rád pretiahol tamojšiu doktorku a tak sa rozhodne, že jej poriadne zabúši na pošvu, ale skúste búšiť s flanelom a pritom ešte šukaju v kaplnke tunajšieho zariadenia a už, už by mu to, vyšlo, ale čo čert chcel, šukajú priamo pod krížom a ten úpreny pohľad krista mu zabráni vypustiť prúd semena do doktorkynej pošvy, ktorá ho potrebuje na vedecké účely. Pritom všetkom sa ešte dozvie, že je klonom Ježiša Krista, lebo pred časom jeho matka ukradla predkožku priamo z Vatikánu. No nieje to všetko také ako sa zdá, ale to už nepoviem. Ale poviem, že život za moc nestojí, keď Vám poriadne nestojí. No moment, ja bez problémov to zdvihnem na päť a to oceľových hviezdičiek, aby bolo jasno. ()

Eldrick

Nejvíc si to vychutnají tací, co viděli, nebo četli FIGHT CLUB, protože je tam nespočet podobností, od ženský, co všechno zruinuje, úchylek, odcizení, léčebný skupiny, přes satirickou nadsázku, až po nihilismus. V úvodu se objeví i několik formálních prvků převzatých od Finchera, ale hloubkovou interpretačně bohatou sondu rozhodně nečekejte. Nezávazná černohumorná satira bez přesahu. Knihu jsem nečetl. ()

BitlDjus

Překvapivě výtečný snímek, po pravdě čekal jsem spíše další film, který zkurvil knižní předloze jméno. To se ale nekonalo, Chuck Palahniuk se svým dílem Zalknutí si mne ihned získal, byla to první kniha, kterou jsem od autora přečetl, film působil tak jak měl, herci zde také byli dobře vybráni a humor křížený s dramatem zde výborně vyniká. Chuck Palahniuk může v klidu spát, protože tento snímek se režisérům povedl. ()

selviskhed

Velmi slabý film. Teda,... Kelly Macdonaldová je pořád moje nejmilejší herečka - hypnotizuje, táhne pozornost a tak. Taky věřím, že Palahniuk je solidní autor. Zdvojnásobit počet hvězdiček na dvě ale nemůžu. Fádní, šedá, nezajimavá adaptace. Pokud chce film šokovat, musí za svou věcí kráčet s jistou suverenitou. Křeč. Nesympatičtí herci. Rádoby skandální odhalení týkající se identity slečny Marshallové. Naprosto debilní poselství paní Manciniové. Poněkud odbitě naznačená spřízněnost těchto dvou žen. Defakto nesmysl. Prostě to nefunguje. A sex v kostele jsme všichni viděli v Californication. ()

ad

Knížka je skvělá, pro někoho, kdo ji nečetl bude i film fajn, protože není vyloženě špatný...ale ačkoli Gregg dělal co mohl, spíše se vrátím ke knížce, než k filmu... PS. : Ale Radiohead a jejich Reckoner na konci potěší :) ()

Lanark

Ale no tak...fakt mám mhouřit oči nad klasickou povrchní zápletkou, jak vystřiženou z každého druhého romantického filmu, jenom proto, že se tu furt šuká a přitom občas mluví o Ježíši...kontroverze vyhoněná nad sama sebou. Pudl! ()

Juto

Film sa prekvapivo ľahko otáča medzi komédiou a tragédiou. Niektoré scény sú veselé a iné sú pochmúrne. 6/10 ()

campix

Od Zalknutí jsem nic světoborného nečekal a dá se říci, že to asi nikdo. A asi díky tomu jsem pozitivně překvapen, jelikož Choke je taková jiná komedie, jiná romantika. Prostě Clark Gregg vyjel ze zajetých kolejí žánru a vytvořil příjemnou zábavu bez větších hereckých hvězd (krom Rockwella). Smozřejmě šťávu dodává filmu všudypřítomný sexuální podtex, ale kde ten v dnešní době nenajdeme ? ()

dr.fish

Už jsem viděl hodně filmů, ale zase jednou mě nějaký překvapil. Naprosto originální, vtipné a zároveň i dost odvážné, na americké poměry. Ideální role pro Rockwella, který je v takových postavičkách jako doma. Dokonce tentokrát jsem dal i velice povedený český dabing. "Muž přes palubu" ten se opravdu nezapomíná.....85% EDIT- další projekce jsou ještě lepší. Teď napotřetí už si všímám detailů. Ten film je geniální. ()

Radiq

No, tak ona už asi i sama kniha musi byt ujetá a čumim, že se někdo vrhnul na její zfilmování, přičemž mě ještě překvapilo, že jako režisér se tady ukázal Clark Gregg, kteryho znám spíš jako herca. Takže, co k filmu: je to fakt ujetej kousek, hlavně ze začátku, kterej je taky mnohem lepší, než ten zbytek. Holt ta sexuální závislost má něco do sebe a vtipnejch situací se kolem toho dycky najde dost. K tomu ujety scény z toho historickyho městečka nebo samotny dávící scény zalknutí, to je velky plus. Ale čekal jsem spíš něco ve stylu Klubu rváčů, když už Palahnijuk. To ale nedostanu a to mě klame a klame, až mě to nakonec trošičku zklame. Sam Rockwell je skvělej a vyloženě se do role hodí. Von holt tyhlety zhovadilce umí, no. Každopádně je to ale filmek, kterej stál za to, i když ho opakovaně už vidět nemusim... ()

mr.kliky

Oproti knížce, která naprosto zaujme a perfektně vypráví jsem si po zhlédnutí filmu nezapamatoval ani jednu věc a nebyl jsem zaujat v podstatě ničím.. Jediný plus je to, že to není nuda.. ale to je v tomhle připadě málo ()

Doudis19

Zdařile odlišná komedie s netradičním, ale o to více sympatickým obsazením a hrdinou trpícím hodně neromantickou chorobou\závislostí. A Gillien Jacobs se svlékne :-). Dobrý! ()

Mrkvič

Jak se z ošklivého káčátka vyklubala labuť. Jak se z komedie o prcání a myšlení jen na to jedno vyklube seriózní a nadmíru zajímavé drama. Film je o spoustě věcí a je dost poznat, že toho v knize bylo víc, a jaké s tím měl problémy režisér, aby to dávalo aspoň trochu smysl. Škoda že tak silný námět neskončil ve zručnějších rukách. Ale i tímhle "splácáním" nakonec vznikl nádherný film plný vřelých citů. ()

Cushing

Knihu jsem nečetl, ale Palahniuk je zde nepřehlédnutelný asi jako spodní prádlo vyvěšené v kostele. Je třeba se do toho snímku vkoukat, pak funguje skvěle a není vůbec mělký. Překvapivě dobrá vztahovka, jak rodinná, tak partnerská. A poznámka pro zde působícího Gimpa: opravdu se hlavní postava nezmění? ()

T-pack

U filmu Choke je možná dobré nevědět, kdo je Chuck Palahniuk, případně nečíst (či nemít rád) jeho knihy. Onen zoufalý pocit nutkání najít sebe sama, najít určitou universální pravdu nebo nadpozemský smysl v něčem tak vulgárním, jako je život sám, je ve snímku skoro redukován na něco jako romantickou komedii. Vyzní to ovšem mnohem lépe a skoro by to stačilo na čtyři hvězdičky, já se však stejně nedokážu zbavit pocitu, že s větším rozpočtem, lepším scénářem nebo prostě něčím... víte co. Tohle není Fight Club a ta původní látka na nový Fight Club nestačí a je ode mě nefér snímek posuzovat právě podle těchhle kritérií. Já ty čtyři dám. ()

Bobik9

Clark Gregg by asi měl zůstat jen u herectví. Na to, že ten film neměl ani 90 minut byl neskutečně zdlouhavý a nudný. Celý ten příběh by nemusel být tak hrozný a dala by se z toho vytěžit asi i slušně vtipná věc, ale ne tímto stylem. Sam Rockwell je celkem ucházející, ale tím všechno končí. Nic dalšího ten film nemá. Nezaujme, i když vyloženě neurazí. Nicméně 65% je nesmyslně nadhodnocené. Vtipné to není ani zbla. ()

swe

Od Palahniuka jsem měl tu čest přečíst si jen pár knih a Choke mezi nimi bohužel nebyl. Právě proto jsem na tuto filmovou adaptaci čekal s nemalou zvědavostí a dnes jsem se konečně dočkal. S geniální Fincherovou prací na Fight Clubu se to sice srovnávat nedá, avšak pocity, které mnou zmítaly již od prvních sekund, byly vesměs blažené, protože hlášky, situace, hlavní hrdina i velice netradiční příběh, jsou typicky Palahniukovské, tedy vtipné a absurdní zároveň. Jen mě zarazila absence nějaké vyšší myšlenky a depresivní atmosféry, na které jsem z Palahniukových knih zvyklý (na vině ovšem může být skutečnost, že jsem film sledoval ve dvě hodiny ráno s litrem vína v žíle). Takhle je to „jen“ velice vtipná, originální drama-komedie. Update: Tak jsem přečetl knihu a musím říct, že filmové zpracování je velmi věrné papírovému originálu, ale potvrdilo se mi, co jsem tušil už předtím - chybí knižní atmosféra, takové to vtipné, cynické tragično, kterým je předloha nasáklá. ()