Uvězněni v čase

Héctor a jeho žena Clara se přestěhovali do nového venkovského domu. Jednoho večera Héctorův dalekohled zachytí v blízkém lesíku obraz nahé dívky. Když po tajemném přízraku začne pátrat, je napaden mužem, jehož obličej skrývá zakrvácený obvaz. Na smrt vyděšený nachází útočiště v tajemné budově, která stála v cestě jeho zběsilému útěku nočním lesem. Netuší, že vstoupil do míst, kde se tajně experimentuje s časem. Když se vrací domů, vidí na zahradě svoji ženu a v otevřeném okně... sám sebe. V časové smyčce, do které byl nedopatřením lapen, se roztáčí série katastrof, které budou mít pro jeho další život nedozírné následky. (oficiální text distributora)

Mefistofelle

Líbilo se mi jak si pohráli s tématem cestování čase aniž by se dopouštěli logických paradoxů, které jsou k vidění v jiných filmech. Naopak je na tématu důsledků těchto paradoxů postaven a opravdu nenajdete jedinou logickou chybu, která by film shodila. Co začíná jako horor pokračuje po vysvětlení situace, ve které se hlavní hrdina nachází, jako thriller kde jde především o čas a provedení určitých úkonů ve správném pořadí. Přičemž si tvůrci vystačili pouze se čtyřmi postavami. Film je zkrátka minimalistický, atmosféricky silný a celkově velmi sympatický. ()

TomikZlesa

Jasný je to béčko jak vyšitý, film celkově vypadá hodně amatérsky a postavy sou jak smyslu zbavený, ale myšlenka je geniální, resp. příběh. Všude kde je cestování časem a cokoliv s tím spojený tak chrochtám blahem, a chrochtal sem i tady. Obrovské překvapení ! ()

bourec

No prosim,jaká dementovina se dá natočit.Je to parádní nuda s velkym N.Ani nevim,kdy se mi do hlavy vtěsnalo to,že španěláci uměj točit zábavný filmy.Možná tak Del Toro.Tohle opravdu neni ani trochu hezký,a scéna,kdy si motá ten obvaz na ksicht,sem se už smál,co je to za debila.Ale jak vidim,svý příznivce si to najde,a překvapivě je mezi nima i Igi.B.Asi už začne fungovat jako M.Spáčilová,ta taky co vodsoudí,je bomba.10%. ()

dubinak

Konečně jednou španělské cestování časem, které je zábavné a ne úplně zmatené tak, aby vám na konci zkazilo celý dosavadní dojem. Těch šedesát minut je to vážně neskutečně propracovaná jízda, zbytek těch minut do konce je už trošičku horších na pochopení, i přes to, že se režisér v samém závěru opravdu snaží, aby divák pochopil celé to létání sem tam a něco z toho snímku vůbec měl. Sice bych možná uvítala jinou tvář v hlavní roli, ale beztak je to super nadprůměrná záležitost. ()

C0r0ner

Jasně, dalo se na to přijít už tak někdy po hodině, ale o to nejspíš šlo. Protože v nějakých 3-5 hercích se toho moc překvapivého vymyslet nedá. Nicméně jsem byl svědkem jednoho z nejlepších cestování v čase, na které si tak moc potrpím. Nádherně předestřená spirála průserů, která začíná a končí tak, jak má. 65% si strčte do prdele. 90% ()

pakobylka

Atraktivní námět přiškrcený samoúčelnými časovými smyčkami + vrcholně nesympatický hlavní hrdina, který se upoceně a nehrdinsky lopotí, aby dal věci do pořádku, přičemž se s otrockou umíněností přidržuje všech událostí, o kterých VÍ, že se už STALY - takže je nabíledni, že pod jeho rukama nic pozitivního nevznikne. Je odhodlaný jít i přes mrtvoly ... a to doslova - takže opravdu nevím, jestli ho spasí ta prchavá chvilka, která zbývá ... než začne pršet. I když budu akceptovat lehounký absurdně-humorný podtón, který zřetelně vystupuje skrz černočerný nátěr, nevyšplhám se výš než ke 2,5* ... P.S.: Od určitého okamžiku je děj průhledný ... alespoň částečně - což je ve svém důsledku detail spíš nemilý, neboť odbourá značnou část napjatého očekávání a snaživé atmosféře zasadí těžkou ránu. ()

Martrix

Poměrně naivní představa Nacho Vigalonda o tom, jak by mohlo vypadat cestování v čase. Nic vědeckého, je to spíš taková časová hříčka. Že je to komorní a uvidíme jen čtyři herce vůbec nevadí. Že je to velmi předvidatelné...inu když se hlavní postava vrací v čase a zcela nenápaditě je nám předloženo, co se tam přihodilo, jen těžko budete překvapení. Takže jste zvědaví, jak to celé dopadne, jestli se nestane něco překvapivého, nebo ... . A výsledek? Stejný, jako když kouzelník vytáhne zmuchlaný kapesník a vy čekáte, že z něj vyletí holubice, nebo z něj vytáhne hůlku...a on se ten milý kouzelník prostě jen vysmrká a šnuptychl zastrčí zpět do kapsy. Naprosto neuspokojivý závěr demonstruje scénáristickou impotenci a nulové znalosti fyziky, resp. tvůrce nejspíš předpokládá, že jste nikdy žádné sci-fi zabývající se časovým paradoxem, či kauzalitou neviděli, takže budete dělat wow jen proto, že jde o malý španělský film. Což je pro mě jeden z důvodů, proč nedám jen dvě hvězdy. Ten druhý důvod jsou moc pěkná ňadra Bárbary Goenagy. Velmi slabé 3...hvězdy, ne ta ňadra. ()

WolfR

Začátek úžasný, jenže po druhé polovině už to začne být až moc průhledné. Jinak myšlenka skvělá a zápletka s cestováním v čase jakbysmet, 3 hvězdy. ()

Aquarius

Taký thrilerový (alebo hororový?) Návrat do budúcnosti :-) Dosť ma hnevalo nelogické chovanie Hectora. Respektíve nedostatočná motivovanosť jeho skutkov, ktorých efekt sme mohli vidieť už predtým. Klasický pôžitok príbehov o cestovaní v čase je, keď uvidíme akciu ktorá spôsobila reakciu ktorú sme videli v skorších fázach príbehu a až teraz začne dávať zmysel, a sme pyšný na to, že sme to vtedy aspoň zaznamenali a zapamätali si to (sám sa priznám že som nebol moc pozorným divákom, napríklad tú ruku s modrým rukávom - nechcem prezrádzať viac - som si nevšimol, a pritom keď som to pretočil späť na tú scénu, tak tam bola jasne viditeľná). Takýchto momentov, keď to "cvakne", je v Timecrimes veľa. Ale často mi tá situácia, ktoré viedla k už videnému efektu, prišla nereálna, vykonštruovaná. , Samozrejme nerátam momenty kedy to číslo 2 urobí len preto, aby číslo 1 pokračovalo v príbehu, ale momenty, kedy sa to číslo 2 nečaká, ale nevedome alebo "zásahom zhora" urobí to, čo si mohlo pamätať. Takéto momenty si väčšinou vysvetľujem tým, že je rozrušený a nepamätá si túto chvíľu, ktorú si divák pamätá, alebo tým, že na budúcu minulosť spomína ako na minulý život, na niečo čo sa "ešte len stane", a preto zabudol, a za tretie si to vysvetľujem tým, že minulé skutky sa nedajú zmeniť a čas alebo osud si vždy nájde cestu, aby to, ako sa hovorí, "cvaklo". Ale v prípade toho filmu mám pocit, že osud alebo čas (v skutočnosti samozrejme autor príbehu) si vyberá dosť podivné cestičky a celok potom trocha škrípe. (uff, to je fuška písať komentár k takýmto príbehom, dúfam, že ste sa v tom nezamotali) ()

tom88

Na španielsky film celkom dobré spracovanie nezvyčajného námetu. Kto by čakal niečo také, ako je cestovanie v čase v na oko obyčajne vyzerajúcom thrilleri s nejakým zabijakom so zafáčovanou hlavou. Vizuálne , herecky ani režujne to nie je žiaden zázrak, ale film rozhodne potešil a vôbec nenudil, ba naopak mohol byť ešte dlhší. Veľmi nenápadný film s dobrým nápadom. 70% ()

URBAN

Zajímavé téma zpracované bohužel nešťastným způsobem, herecké obsazení bylo taky nešťastné a to včetně časové smyčky. Cestování v čase je velice komplikované téma. oceňuji snahu, ale bohužel to nevypadá moc dobře. ( 27.7.17/MAC ) ()

Cedr

Španělský film o cestování časem, který velmi vzdáleně může připomenout třeba zjednodušenou variaci skvělého Primeru. Na tento film však žádné vysvětlení, manuály a opakované projekce potřebovat nebudete. Všechno zamotané se vymotá samo, což není tak úplně na škodu. Nejde o úplně výjimečný film, ale scénář je příjemně napínavý a upoutá diváka do křesla. ()

Khumbac

Tady Héctor ..? Který..? Bylo mi z toho trochu pře-ektorováno...Film o 4 hercích. Děj se odvíjí v jakýchsi časových smyčkách vždy o jednu pozadu :) Bohužel jsem to viděl s českým dabingem, kterej mi absolutně neseděl k postavám(hlavně hlavního hrdiny) což rapidně snižovalo dívatelnost. Ale i tak tam bylo víc nesmyslů...Žena objeví v nabouraném autě muže s obvázanou hlavou jak s nejdrsnějšího slasheru a chce mu ochotně pomoct. Mám si sundat ještě kalhotky? to už bylo moc :)) ()

tatanapope

Zajímavý snímek o tom, jak si dokonale spackat život, když se dostaneme ke stroji času. Film je pojatý ve stylu Deja-vu a jediná škoda je, že se vlastně nedozvíme, kdy a jak to vlastně začalo k čemu nás na závěr dovede. ()

markuc

Tak tohle je veru nepovedeny filmarsky pokus - pocinaje podanim Hectora (hlavni hrdina - tvar zamzrla v jednom bode, bez vyrazu, bez emoci, dost chladna postava, na to, co se kolem nej deje), i podani "krasne" holky je velmi pochybne, taktez kamera snima divne, jakoby nezucastnene. Jedine pozitivum je jakysi napad, kolem ktereho se to vse toci, ale zpracovani uz pokulhava (jako studentsky pokus velmi dobre, jako celovecerni seriozni film - mizerne). ()

A.L.E.S.

Nenáročný fantastický snímek o čtyřech (možná pěti a více) hercích ve vás zanechá hodně zvláštní pocity. Předně tady máme cestování časem. Ale tady je toto téma uchopeno jinak, nejedná se tedy o klasickou cestu do minulosti nebo do budnocnosti, jak jsme zvyklí. Bohužel jsem ho napoprvé nepochopil, nejspíš proto, že jsem jej viděl nadvakrát, takže mi nejspíš něco uniklo. Cesta časem má své kouzlo, i když se vydáte jen o hodinu a půl do minulosti. Toto je přesně ten případ. Je možné polemizovat nad tím, jestli je lepší cestovat na krátkou či delší dobu, ale o to otřesnější je, že v krátkém čase potkáte několik svých dvojníků, kteří dělají vše, co vy, akorát opožděně. Déja vu tak, jak bych si ho představoval. ()

kinghome

Tak tohle mě zklamalo. Strašná nuda od začátku do konce, možná to je i tím, že jsem před tím vidět Triangle, který je o hodně líp natočen, zahrán a ukončen, prostě všechno je lepší. Karra by se hodil spíš do nějaké komedie, ale né do hororu, zahrál to úplně strašně, ale to nebylo to nejhorší. Ten film je prostě totálně nesmyslnej, hlavní hrdina dělá naprostý píčoviny a prvních 60 minut je prostě jeden velkej nesmysl. Pak se to snaží dohnat koncem, který není tak špatný, ale rozhodně film nevytáhne nahoru. Takže nakonec jsem viděl jen film s dobrým nápadem, ale špatným provedením. Jestli chcete vidět film s časovými linkami, který je promakaný do posledního detailu, tak si pusťte Triangle, né Timecrimes. Dal bych 2*, ale tahle blbost má víc procent než Triangle a to je strašně nefér. ()