poster

Ti, kteří zůstávají

 • Francie

  Ceux qui restent

 • Slovensko

  Tí, ktorí zostávajú

  (festivalový název)

Drama

Francie, 2007, 93 min

Režie:

Anne Le Ny

Scénář:

Anne Le Ny
(další profese)
 • rt12
  ****

  Zákeřná nemoc, tak jak jí vidí a prožívají Ti, kteří zůstávají. Zajímavý,citlivý, emoce vyvolávající snímek. Stačilo že vycházeli a vcházeli do dveří, které zůstávaly zavřené a měla jsem z toho větší pohnutky, než se dívat na trpícího. Pocitově interesantní film.(28.3.2014)

 • kolodej1
  ****

  zajímavý příběh o zrození vztahu za dost nezvyklých okolností. Film se soustředil vysloveně na tento vztah a na to, jak kritický stav jejich blízkých takový vztah může ovlivnit. A přestože vážně nemocné partnery vůbec nevidíme, tak téma hrozící smrti je všudypřítomné, stejně jako pocit viny, že zrazují své partnery, když si spolu něco začínají. Skoro až psychologický příběh, dobře vystavěný.(9.2.2014)

 • gudaulin
  ****

  Definice lásky je ošidná věc a v různém věku po různých životních zkušenostech a v neposlední řadě i s rozličnými cíli ji vnímáme úplně jinak. Pro dva návštěvníky onkologické kliniky, kteří do ní míří za nemocnými partnery, představuje vzájemné seznámení zpočátku jen pocit sounáležitosti v době bolesti, vědomí, že je tu někdo, kdo jim rozumí a je na stejné lodi. Posléze ale přeskočí jiskra a potvrdí starou známou poučku, že přátelství mezi mužem a ženou dlouhodobě funguje pouze za předpokladu impotence nebo oboustranné homosexuální orientace. Ti, kteří zůstávají, je snímek o smutku a loučení, který ale není citově vydírající. Dává naději a říká, že tam, kde něco končí, vytváří se zároveň prostor pro něco nového. A v neposlední řadě je tenhle kousek dokladem, že kromě několika obehraných stereotypně nasazovaných hvězd má francouzská kinematografie spoustu skvělých herců, kteří nejsou sice v mezinárodním povědomí zakotveni tak, jak by si zasloužili, ale dokážou předvést pozoruhodné herecké výkony a přesvědčivě ztvárnit svoje postavy. Vincent Lindon mě už ve více filmech přesvědčil o tom, že je to skvělý představitel civilních, ale chlapsky pevných hrdinů, a Emmanuelle Devos je hodně zajímavá herečka, která dokáže oscilovat mezi dramatem a komedií. Celkový dojem: 70 %.(2.6.2014)

 • Tommassi3
  *****

  "A nemyslete si, že vám pomáhám !! To vy pomáháte mně !!"(16.2.2014)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,955,081(4.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace