Miro Žbirka: The Best of Tour 2006

(koncert)
všechny plakáty

Vskutku veľkolepo sa rozhodol pripomenúť si štvrťstoročie svojej sólovej kariéry spevák, skladateľ a gitarista Miroslav Žbirka. Držiteľ slovenského i česko-slovenského Zlatého Slávika vyrazí potešiť svojich slovenských fanúšikov rozsiahlym The Best Of Tour 2006, ktoré štartuje už 24. februára koncertom v prešovskej Mestskej hale a vrcholí 15.marca v bratislavskej Sibramac Aréne NTC. Žbirku bude na koncertoch už tradične sprevádzať jeho skupina No Limit v obsadení Aleš Zenkl - basová gitara; Honza Horáček - klávesy, gitara; Honza Ponocný - gitara; Tomáš Brožek - bicie; Hynek Obst - klávesy). Špeciálnym, nie však jediným hosťom turné bude Zlatá slávica Zuzana Smatanová. Okrem nej sa v rámci jednotlivých koncertov predstavia tiež ďalší hudobníci - Janko Lehotský, Ivan Tásler, Kuly z Desmodu, či David Koller. (oficiální text distributora)

tron

„Doktor Jekyll, Mr. Hyde, každý z nich je iný, obaja však rovnako, riadia moje činy - doktor Jekyll, Mr. Hyde chodia stále sami, jeden bozky rozdáva, druhý zasa rany - doktor Jekyll, Mr. hyde každý z nich je iný, obaja však rovnako riadia moje činy.“ Od prvých sekúnd atmosférický, cirka dvojhodinový, dokument, venovaný koncertnému turné slovenskej hudobnej legendy Miroslavovi Žbirkovi. Zuzana Smatanová, gitara, už len dvadsaťdva dní, spev naživo, Trenčín, doktor Jekyll, čaj... Dokonalý muzikant, sympatický človek a skromný a vtipný profesionál. Mekyho charizma dokument vyťahuje na nadpriemer. Palec hore. P.S. Na Slovensku dokument vyšiel na DVD nosiči v edícii „rodinného“ časopisu Život. ()

MM_Ramone

Slovenský Beatle, bratislavský Paul McCartney - Miroslav Žbirka - oslávil v roku 2006 dvadsiatepiate výročie svojej kariéry. Pri tejto príležitosti odohral 13 koncertov v rámci tour po Slovensku. (...Ružomberock - rocková hudba, Poprad - má pop rád...). Producenti tejto akcie nešetrili na ničom a na výsledku je to vidieť. Mekymu sa podarilo hravo vypredať športové haly, kde za doprovodu zohratej kapely, odspieval (za výraznej podpori publika) svoje najväčšie hity. Medzi jednotlivými skladbami sú prestrihy, ktoré odhaľujú zákulisie tejto show a i sám spevák pridá nejakú tú perličku. Muzikant, ktorý popíja čaj, neflámuje, nerobí škandály, ale jeho charizma je i tak rocková. Miro Žbirka je skromný profesionál. S týmto DVD ma potešil. *** ()

Pítrs85

Zajímavé, sledovat se čtrnáctiročním odstupem Mekyho, jak si užívá tour ke svému pětadvacátému výročí od doby, kdy poprvé vylezl na pódium a jak bilancuje a kouká do budoucnosti, jestli tohle tour bude anebo nebude to poslední. Uplynulo dalších čtrnáct let, Meky vydal své dost možná nejlepší (dvoj)album, navíc nahrané v beatlovském Abbey Road, má za sebou svůj vůbec první (dobře hodnocený) dokument a dál s elánem a radostí koncertuje. A já jsem za to moc rád, pač sympatičtějšího muzikanta na ČR a SK scéně nenajdete. Covide táhni, já už chci jít zase na pořádný koncert!!! ()

Padme_Anakin

Pro mě velice příjemné nahlédnutí do zákulisí, příprav, koncertů samotných a celé té party okolo.. Cesta plyne naprosto nenásilně, mile a přirozeně.. Miro Žbirka je svůj, ostatně jako celý život, upřímný a otevřený „nemoderný chalan“, talentovaný, pracovitý, přitom prostý a lidský.. ()

mirec88

Pekný koncertný dokument o jednom z našich najlepších spevákov. Dojem mi kazilo len to, že to bolo dosť útržkovito spracované, mohli to rozdeliť na koncertnú a dokumentárnu časť. ()

tommy187

Miro Žbirka je výborný hudobník a potvrdil to aj pri týchto koncertoch. Jeho piesne sú nesmrteľné a navždy sa budú spájať s detstvami mnoho ľudí. Keď si ešte zvolí skvelých hostí : Janka Lehotského, Zuzku Smatanovú a Davida Kollera tak tu sa nedá nič pokaziť. 70%. ()

GASTON73

Seznam skladeb a autoři DVD 1.22 dní (Miroslav Žbirka/Miroslav Žbirka) 2.Denisa (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) 3.Dr. Jekyll a Mr. Hyde (Miroslav Žbirka/Miroslav Žbirka) 4.Bezchybná (Miroslav Žbirka/Miroslav Žbirka) 5.Múr našich lások (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) 6.Možno sa ti zdá (Miroslav Žbirka/Jozef Urban) 7.Milonkrát (Miroslav Žbirka/Miroslav Žbirka) 8.Zima zima (Miroslav Žbirka/Ján Štrasser) 9.Cesta zakázanou rýchlosťou (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) 10.Ako obrázok (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) 11.Balada o poľných vtákoch (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) 12.Veľký sen mora (zpěv Ján Lehotský) (Ján Lehotský/Boris Filan) 13.Co bolí to přebolí (zpěv Miroslav Žbirka, Martha) (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) 14.Biely kvet (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) 15.Atlantída (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) 16.Mám rád (Miroslav Žbirka/Miroslav Žbirka) VIDEOKLIPY Někdy stačí dát jen dech (zpěv Iva Fruhlingova, Miroslav Žbirka) (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) (Universal Music s.r.o.2005) Láskoliek (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) Universal Music s.r.o.2005) Domino (Miroslav Žbirka/Jozef Urban) (Universal Music s.r.o.2005) Královná rannej krásy (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) (Universal Music s.r.o.2005) Mám ťa viac (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) (Universal Music s.r.o.2006) Cesta zakázanou rýchlosťou (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) (Opus 1982) Balada o poľných vtákoch (Miroslav Žbirka/Kamil Peteraj) (Opus 1980) Medley (V slepých uličkách, Katka, Prvá) Náladový song (feat. Martha and Laco Deczi) ()