poster

Herečky

 • Francie

  Actrices

 • anglický

  Actresses

Komedie / Drama

Francie, 2007, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fosgo
  ***

  Čtyřicetiletá divadelní herečka je obklopena kolegy i postavami Turgeněvovy hry Měsíc na vsi. Vzpouzí se osudu, občas se ztrácí v touze nalézt toho pravého, snaží se naplnit svůj život. Dávno zemřelí se zjevují... a existence je prolínání vlastního života s životy postav z divadelní hry. My diváci občas nevíme, hraje se divadlo nebo probíhá realita? Zajímavě natočený film je křehce ženský, sentimentu je dávkováno trochu přes míru.(23.4.2009)

 • raroh
  ****

  Určitý romantismus (i když Turgeněv, kolem nastudování jeho dramatu Měsíc na vsi - které mi přijde hodně nápadité - se celý film motá, nebyl autorem romantickým) 19. století přenesený z tehdejšího Ruska, z něhož přichází přízrak Turgeněvovy hrdinky, který se zjevuje její divadelní představitelce, do Francie začátku 21 (což je vyjádřeno i hudbou - hlavní hrdinka stále slyší klasickou romantickou hudbu, naopak Turgeněv je doprovázen neworleanským jazzem, třebaže dekorace odpovídají 19. století). Navíc z pohledu ženy, nikoliv však feministky, ale ženy tápající (mírně woodyallenovské, přenesené ovšem do autentického světa "dělníků" divadla).(17.1.2011)

 • magnolia
  *

  příšerné! příšerný scénář i režie. všechny role by zasloužily pořádnou po tlamě, aby se probudily - a to především hlavní hysterka, které emočně i intelektuálně táhne na deset. příšerná zhovadilost. / a ještě poznámka: to, že je to malý nezávislý francouzský film v exotických divadelních kulisách s romanticky nepochopenýma hercema, co hrají ruskou klasiku a mluví s mrtvýma na stromě, neznamená, že si budu hrát na sofistikovaného intelektuála a dám tomu pět hvězdiček. / ok. dobře. nakonec jedna hvězdička za "in the mood" a garrela.(30.1.2011)

 • Dr.dogous
  ***

  Brune Tadeshi, brilantně zjevená krize středního věku u stárnoucí herečky. Biologické hodiny tikají, hlas přírody se ozývá. 65%(4.2.2011)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 2007 - uvedené v sekcii 'Un certain regard'(6.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace