Reklama

Reklama

Mocné síly planety Země

(seriál)
  • Česko Země: Planeta a její moc (více)
Velká Británie / Německo, 2007, 4 h 17 min (Minutáž: 51–52 min)

Epizody(5)

Obsahy(1)

Naše planeta, její fungování, a jedinečnost, díky níž mohl vzniknout život na Zemi. Nový spektakulární koprodukční projekt BBC.
Planeta Země, úchvatný, neustále se měnící svět plný zázraků přírody. Nejsou to však jen krásy, které ji činí tak podivuhodnou. Působí tady též mocné přírodní síly, které z ní učinily jedinečnou planetu naší sluneční soustavy - a umožnily jí stát se kolébkou života. V této epizodě našeho seriálu budeme hovořit o sopkách a vulkanické činnosti. Jsou součástí globálního systému, který nepřetržitě mění tvář našeho světa. Sopky způsobily nejzásadnější evoluční skok v historii Země a pomáhají udržet naši planetu obyvatelnou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (62)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Další dokument BBC, který mě dostal na kolena. BBC opět ukázala, že dokumenty prostě umí. V tomto seriálu jsou úžasné, epické záběry, výborná hudba, skvělý komentář a samozřejmě spoustu zajímavostí. Něco si zopakujete a většinou ale zjistíte úplně nové informace. Viděl jsem dva díly - Sopky. To byl skutečně úžasný díl a zajímavostí tam bylo tolik, že by se daly mazat na chleba. Oceány - neskutečně vtipnej díl s kachýnkama...:D. Tento dokument vážně doporučuji, Je určitě jeden z těch nejlepších a nejzajímavějších, které BBC kdy natočila. Tohle je jeden z těch dokumentů, které chci vidět celé. 100%. ()

Arach.No 

všechny recenze uživatele

Dobrý dokument s perfektními animacemi i když občas se trochu opakujícím obsahem. Vladimír Čech jako vypravěč taky nemá chybu. Co mi vadilo byl příliš častý důraz na špatné chování člověka. Několikrát se zde také objevilo sporné tvrzení, které domuent předkládal jako fakt, aniž by o něm podal jediný důkaz. Z tohoto důvodu za 4. PS: Rozhodně spíš doporučuji Planet Earth Davida Attenborougha. ()

Reklama

kabka* 

všechny recenze uživatele

Poněkud mě rušilo (CO2) demagogické opakování některých (CO2) faktů, které až zavánělo vymýváním mozku. (CO2). To vše je podporované poněkud (CO2) afektovaným hlasem (dokonce i 'fotosyntéza' lze říci jako 'protrhla se přehrada a zatopila stotisícové město'). Skoro jsem čekala, že (CO2) na konci dílu bude výzva (CO2) k sponzorskému daru na záchranu země (CO2). Jinak je dokument příjemným a poutavým shrnutím základnách faktů a poznatků o zemi, z nichž většina je látkou středních škol. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Človek si po zhliadnutí tohto seriálu povie, že sa jedná o informácie. ktoré by mal každý človek vedieť, no pravda je úplne iná. Koľko ľudí nemá ani najmenšiu šajnu, že oxid uhličitý je rovnako dôležitý dokonca dôležitejší ako kyslík aby vôbec mohol na zemi existovať život.Ale tiež veľké množstvo Oxidu uhličitého ktorý ľudia v poslednej dobe produkujú môže mať katastrofálny účinok pre život na planéte. Alebo,že metán v pôde na Sibírí v rozlohe 9.5 milióna km je najväčšia skrytá hrozba planéty. ktorá sa časom odkryje a vznikne ním skleníkový efekt tak veľký ,že si to človek nevie ani predstaviť. Taktiež malé percento obyvateľstva vie, že vplyv ľadu je taký obrovský, že ovplyvnil vývoj človeka. A mnoho, mnoho ďalších fascinujúcich a zaujímavých informácií, ktoré tento suveréjne najlepší dokumentárny seriál o sile živlov ponúka. Spolu z Planet Earth tvoria bezkonkurenčnú dvojicu dokumentárnych seriálov ktoré boli natočené najlepším koprodukčným projektom na svete BBC. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Další z dokumentů BBC, které jsou známy svou výjimečnostíí. Ať už jsou to dech beroucí záběry nebo bohaté informace. Dokument je rozdělen do pěti dílů, každý zaobírající se jednou z vitálních funkcí naší planety - Sopky, Atmosféra, Led, Oceány a vzácná Země. Po prvním dílu jsem uvažoval, jestli sledovat dále, protože poslouchat Skota, jak znásilňuje anglický jazyk po dobu jedné hodiny mi rvalo uši.... ale zvykl jsem si. Krásné na tomhle dokumentu je, že se dozvíte více, než je všeobecně známo, nekombinuje pouze známá fakta s líbivými obrazy. Proč se třeba neví, že na Sibiři je v ledu uvězněn mnohonásobně silnější plyn než oxid uhličitý, který se uvolňuje každé léto a může mít na směrování vývoje naší planety velmi výrazný dopad? Nebo že fytoplankton vytváří téměř 50% kyslíku? Krásná jsou i porovnání např. množství celkové vody nebo plynů obsažených v atmosféře s velikostí planety a jejich dopad na Zemi. Po zhlédnutí celého dokumentu si uvědomíte, že to opravdu nejsme my, lidé, kdo by měl chránit planetu, ale jsme to my sami, kdo by si měl dávat pozor na své přežití. Země se bez nás obejde, my bez ní nikoliv. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama