Achilles a želva (festivalový název)

• Japonsko

(festivalový název)

Komedie

Japonsko, 2008, 119 min

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(27.8.2008)

Určitě zatím nejlepší Takeshiho film, co jsem viděl. Úsměvná tragikomedie, s typicky japonským humorem a několika opravdu moc povedenými scénami. A jsem moc rád, že Achilles tu želvu nakonec dohonil, i když mu to dalo obrovský kus práce.(26.5.2014)

Len zaslúžilý týpek ako Takeshi Kitano si môže dovoliť takýto film. V prvej polovici sa pohráva z myšlienkou vzťahu umelca a krutého sveta, ktoré poňal viac dramaticky ako som očakával. V druhej polovici sa však prebudí komediálny kontext a nebudete vychádzať z úžasu. Typicky japonské ponímaný humor založený na absurdných situáciách a niekedy až riadne morbídnymi gagmi je v podstate to najlepšie čo tento film ponúka, až po poučno-sentimentálny koniec na ktorý nás pripravovala prvá polovica filmu. šialené umelecké nápady ma však poriadne pobavili, veľký rozpočet sa postará o kvalitu záberov, farbou sa nešetrí takže pre mňa jasne kladné hodnotenie. Nebyť pár zdĺhavých záberov a rýchlejšieho spádu filmu by to bol absolutný top.(16.4.2009)

Achilles a želva - známá to starořecká aporie. Myslím si, že páni eleaté by byli pyšní, kdyby měli možnost zjistit, jak jejich myšlenky mistr Kitano užil. Akiresu to kame je film o problémech umění, o tom, zda má umění samo o sobě nějakou hodnotu, a hlavně o postavení umělce ve světě, který ho se svým podivínstvím jen stěží může dostihnout...(26.12.2009)

,,MACHISU MĚL SEN. CHTĚL SE STÁT MALÍŘEM....“ /// Zdá se vám japonská gore filmařina málo ulítlá? Přišel čas na pořádnou porci umění - tedy ARTu! Originální šílenost, u který dlouho čekám, až začne dávat nějakej smysl, až zjistím, že je to vlastně nesmysl. Píčovina, která je na druhou stranu absurdně zajímavá (třeba jako Žižka se samopalem…). Nerozumím umění. Nedokážu logicky vyvrátit matematickou rovnici KITANO lomeno BLÁZEN rovná se UMĚLEC (furt mě vychází spíš těch 0.009). A vo tom to asi celý je, páč obrazy Machisu Kuramochiho se furt neprodávaj…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Obdivuju umění (dokážu o něm hodiny vyprávět). 2.) Maluju obrazy inspirovaný dopravníma nehodama (letos frčej mrtvý děti). 3.) Ten vobraz domaluju, i kdyby na barvy měla dcera vydělat šlapáním! 4.) Thx za titule ,,El Negro“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(23.9.2012)