poster

Achilles a želva (festivalový název)

 • Japonsko

  Akiresu to kame

 • Japonsko

  アキレスと亀

 • anglický

  Achilles and the Tortoise

 • Slovensko

  Achiles a korytnačka

  (festivalový název)

Komedie

Japonsko, 2008, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Baxt
  ***

  Malíř bez vášně, bez prožitku. Kitano se dívá na umění skepticky, jakoby pochyboval o samotné podstatě. Dětská radost v první kapitole se mění v studentskou rutinu a ta v sociální kolizi. Je to práce jako každá jiná, prohlašuje Kitano skrz věčně kamenou tvář, k níž vede i své mladší já v 50. a 70. letech. Po dvou hodinách řemeslně slušné, avšak prázdné podívané, nepřinese vůbec nic nového.(17.8.2011)

 • Fr
  ***

  ,,MACHISU MĚL SEN. CHTĚL SE STÁT MALÍŘEM....“ /// Zdá se vám japonská gore filmařina málo ulítlá? Přišel čas na pořádnou porci umění - tedy ARTu! Originální šílenost, u který dlouho čekám, až začne dávat nějakej smysl, až zjistím, že je to vlastně nesmysl. Píčovina, která je na druhou stranu absurdně zajímavá (třeba jako Žižka se samopalem…). Nerozumím umění. Nedokážu logicky vyvrátit matematickou rovnici KITANO lomeno BLÁZEN rovná se UMĚLEC (furt mě vychází spíš těch 0.009). A vo tom to asi celý je, páč obrazy Machisu Kuramochiho se furt neprodávaj…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Obdivuju umění (dokážu o něm hodiny vyprávět). 2.) Maluju obrazy inspirovaný dopravníma nehodama (letos frčej mrtvý děti). 3.) Ten vobraz domaluju, i kdyby na barvy měla dcera vydělat šlapáním! 4.) Thx za titule ,,El Negro“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(23.9.2012)

 • Flipper
  ****

  Len zaslúžilý týpek ako Takeshi Kitano si môže dovoliť takýto film. V prvej polovici sa pohráva z myšlienkou vzťahu umelca a krutého sveta, ktoré poňal viac dramaticky ako som očakával. V druhej polovici sa však prebudí komediálny kontext a nebudete vychádzať z úžasu. Typicky japonské ponímaný humor založený na absurdných situáciách a niekedy až riadne morbídnymi gagmi je v podstate to najlepšie čo tento film ponúka, až po poučno-sentimentálny koniec na ktorý nás pripravovala prvá polovica filmu. šialené umelecké nápady ma však poriadne pobavili, veľký rozpočet sa postará o kvalitu záberov, farbou sa nešetrí takže pre mňa jasne kladné hodnotenie. Nebyť pár zdĺhavých záberov a rýchlejšieho spádu filmu by to bol absolutný top.(16.4.2009)

 • lena60
  *****

  "Umění je jen jeden velký podvod."(2.11.2009)

 • Houdini

  Zlatý Lev - výběr(27.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace