Svatba za bílé noci

White Night Wedding

Drama / Komedie

Island, 2008, 96 min

• LiVentura

Divné, asi nejsem na severský humor ještě dost zralý, ale zaznamenal jsem tam jen jednu humornou složku a to toho obézního varhanistu, jinak snímek o životě na islandském venkově apod.. Nic moc a ta kamera, ta byla příšerná pro tento typ filmů..!!!(7.11.2011)

Další setkání s Islandem, co dopadlo opět na pět hvězd, jak jinak. Zatím tou severskou kinematografií přesycenej nejsem, tak si to dovolit můžu :). I tak je ale Svatba za bílé noci příjemným zpestřením, už jen z několika důvodů. Za prvé jsem měl tu čest být součástí polárního dne, kdy jsem si uvědomil, že chlastat za světla není žádná radost. Za druhé to byla příjemná cestománie na nejsevernější Islandský obydlený ostrov.....jeden kostel, tři domy a fantastická Islandská pustota. A za třetí jsem si užil perfektní Islandskou náturu, styl života, těch pár herců, co se tam ve filmech motá furt dokola a pořád jsem si to na plno užíval. Proč také ne. Název Svatba za bílé noci to naplno vystihuje. Jen ta komediální vsuvka byla pro mě naprostá novinka. Islanďani to ale s humorem umí. Inteligentní, především. A to i v případě, kdy se hlavní role zchlastaj absolutně do němoty.(25.12.2009)

(8/10) [MFFKV 2009](10.7.2009)

Ejhle Absurdisland... %-))) . . . Jen mi ten film svou formou až moc připomíná takové ty všechny za každou cenu zlomyslné všepojímající nevyrovnané hořké české komedie. Čechov nečechov... . . . Takže poctivé tři hvězdy v temné noci a ženit že se teda svědomí nesvědomí nebudu... ;o[] - - - - - (Poprvé viděno /s původní zvukovou stopou s č. titulky a originálním formátem obrazu/ 7.11.2011 na nočním >severském prostoru< , hodnocení 330., komentář zde lehce zahořklý jako šestačtyřicátý - 8.11.2011)(8.11.2011)

[KVIFF 2009] Možná až moc pesimistický, ale vážně skvělý film mistrně kombinující komické a hořké situace. Občas mě mrazilo, ale hlavně jsem se fakt dost nasmál. Zřejmě nejlepší film, který jsem letos ve Varech viděl.(4.7.2009)