Svatba za bílé noci

Brúðguminn

White Night Wedding

Drama / Komedie

Island, 2008, 96 min

Islandské snímky snad nemůžu hodnotit hůře jak za 4*... Každopádně varování- pokud se chystáte do toho praštit, tak se na Svatbu za bílé noci radši nedívejte. Možná byste si to pak ještě rozmysleli :-). Jako byl Smích racků záležitost spíše žen, tak Svatba za bílé noci (a že je fakt bílá) je oproti tomu mužská věc. Neviděla jsem sice Pařbu ve Vegas, ale už teď si troufám říct, že Islanďani to umí rozbalit mnohem působivěji. Miluji ten jejich osobitý humor, komické scény, které kolísají mezi tragédií a fraškou, že téměř do konce nevíte, jak vše dopadne... Mužští představitelé jsou jedna perla vedle druhé, ať už se jedná o manžela hoteliérky, který chtěl zpívat v opeře, či bohémského svědka, který v den svatby ztratí jednu botu a málem propásne obřad, kde má zároveň hrát na varhany...(21.5.2013)

Naprostá paráda. Mistrovský mix dramatu, romantiky a cynické, až černé komedie. Překrásná kamera a výborní herci.(4.7.2009)

Jistě, také mám rád severskou tvorbu. Ale nebudu vydřený z každého takového filmu jen proto, že je jiný nebo divný. Toto byla hra nesympatických herců, kteří humor trousili tak nešikovně, až ho nebylo příliš těžké propásnout. Cením si originality a rozumné metráže.(9.11.2011)

Nejaký problém ? Depka? Pche... pozrite si tento film a je po probléme! Niekedy mám pocit, že sa zaoberám triviálnymi kravinami!(17.10.2009)

(8/10) [MFFKV 2009](10.7.2009)