Svatba za bílé noci

Brúðguminn

White Night Wedding

Drama / Komedie

Island, 2008, 96 min

Na severský film nečekaně lehkonohé a uvolněné. Dialogy mají esprit a při zachování vší vážnosti film rozhodně nepůsobí pochmurně a temně, jak se filmařům od polárního kruhu často stává.(19.12.2009)

• LiVentura

Divné, asi nejsem na severský humor ještě dost zralý, ale zaznamenal jsem tam jen jednu humornou složku a to toho obézního varhanistu, jinak snímek o životě na islandském venkově apod.. Nic moc a ta kamera, ta byla příšerná pro tento typ filmů..!!!(7.11.2011)

• jhrasko

..ani po 20minútach som sa nechytil a nič nepochopil...teda okrem toho katastrofického ftáka, ktorý bol dúfam umelý, inak posielam na Island ochrancov zvierat...:-))) .-(((((20.12.2009)

[KVIFF 2009] Možná až moc pesimistický, ale vážně skvělý film mistrně kombinující komické a hořké situace. Občas mě mrazilo, ale hlavně jsem se fakt dost nasmál. Zřejmě nejlepší film, který jsem letos ve Varech viděl.(4.7.2009)

Příjemně cynická komedie o nevydařené svatbě. 75 %(12.7.2009)