poster

Svatba za bílé noci

 • Island

  Brúðguminn

 • anglický

  White Night Wedding

Drama / Komedie

Island, 2008, 96 min

 • Aky
  ****

  Na severský film nečekaně lehkonohé a uvolněné. Dialogy mají esprit a při zachování vší vážnosti film rozhodně nepůsobí pochmurně a temně, jak se filmařům od polárního kruhu často stává.(19.12.2009)

 • bassator
  ****

  44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 + 36. LFŠ UH 2010 - FOKUS: ISLAND - Islandské komedie (Brúdguminn / WHITE NIGHT WEDDING / Svatba za bílé noci) - Spíše bych film přirovnal k průměrné komedii s několika geniálními okamžiky. Čekal jsem mnohem více... - 75%(11.7.2009)

 • JANARYBA
  ****

  Naprosto jednoduchý děj formálně zmotaný tak, že jsem v tom měla nejmíň celou třetinu totální zmatek, než jsem se zorientovala v těch dvou osudových ženách hlavního hrdiny. Jinak hodně zajímavý "výlet" na Island a nahlédnutí jak tam žijí na malém ostrově v létě (v zimě to musí být totální deprese - proto ten alkohol na každém kroku). Bílé noci mají určitě i své kouzlo, ale souložit během ní na zelené louce pár metrů od kostela i vlastního domu, kde čeká duševně nemocná manželka, to je tedy severský adrenalin...(20.12.2009)

 • Snorlax
  ****

  Poněkud se bojím severského humoru, většinou se míjíme, ale tohle sžíravě cynické drama mě bavilo. Vyprávělo o jedné neortodoxní dvojici, která se rozhodla mít velmi neortodoxní svatbu, kterou vlastně podivně zachránil otec nevěsty. Nejvíce humoru se točí kolem kostela.(16.2.2014)

 • gudaulin
  ***

  Svatba za bílé noci je zlomyslný film. Zlomyslný tím, že se jeho příběh odehrává během jednoho roku, kdy se bez jakéhokoli varování prolínají různé časové úrovně a neinformovaný divák se poměrně dlouho a obtížně orientuje v příběhu a postavách. Navíc je snímek chvílemi stejně nerozhodný a protivný jako jeho hlavní hrdina, který se nevyzná sám v sobě a ve svých přáních. Obsahuje ale melancholickou atmosféru syrové severské krajiny a řadu zajímavých postav, které dokážou udržet divákovu pozornost a vytvořit tragikomický příběh, kde i přes absurdní výjevy a chování těm postavám tak nějak jejich emoce a činy věříte, tedy aspoň já mnohem víc než mnoha pohodovým českým současným komediím. Český divák zvyklý na onu pohodovost může mít zároveň tak trochu problém s tragikomickým vyzněním celého filmu a řekl bych ne právě idylickým romantickým závěrem. Jak sám hlavní hrdina říká, šťastný déle než 10 minut může být jenom blbec... Celkový dojem: 60 %.(20.11.2011)

 • - Ocenění: Edda (islandská výroční cena) 2008: nejlepší film, herec, kamera, herec ve vedlejší roli (Gunnarsson), herečka ve vedlejší roli (Jónsdóttirová), kostýmy (Helga I. Stefánsdóttirová), výprava (Atli Geir Grétarsson, Grétar Reynisson). [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace