poster

Vem si mou duši

 • USA

  My Soul to Take

 • Slovensko

  Vezmi si moju dušu

Thriller / Horor

USA, 2010, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DJ Obelix
  ****

  Zde půjdu proti většině a jsem za to nesmírně rád. A tentokrát i proti kritikům. Byl jsem smířen, že dostanu nudný, neinovativní slasher s minimem krve a nesympatickými postavami. Ale ono tomu bylo zcela jinak - ano, inovace tu rozhodně nehraje prim a scénář je podobně tupý, jako u většiny jiných slasherů (alespoň co se chování obětí týče). Ale tohle mi vůbec nevadí, protože v rámci mezí to žánr prakticky vyžaduje (a pokud chcete vidět o třídu dementnější chování postav, nechť vaše oči spočinou na Laid to Rest). Krve je tu úměrné množství (žádný gorefest, ale jde to), úvodní scéna je imho výborná a herci jsou v rámci žánru těžký nadprůměr. Postavy hrající teenagery konečně vypadají jako teenageři a žádný z nich mi nebyl vyloženě nesympatický. Vrah sice příliš nezaujme (myslím vizáží a vražednou zbraní), ale ani neurazí a bodycount jakbysmet. Všehovšudy je v mých očích My Soul to Take nadprůměrný slasher z posledních let a rád se na něj někdy podívám znovu. V tomto případě bych očekával celkové hodnocení kolem 40 - 50%, ale černá čísla? Budiž, každý máme svůj vkus...(22.1.2011)

 • JohnnyD
  *

  My Soul to Take je to najhoršie z 90s slasherov - zápletka je ako z Jason Goes to Hell, postavy afektované ako z late90s slasher revivalu, záverečné vyvrcholenie prekombinované ako z hociktorého Vreskotu. Tak aj Wes Craven je definitívne senilný.(25.6.2015)

 • obitus
  **

  Po dlouhých pěti letech se Wes Craven vrací na pole celovečerní režie, aby znovu zasáhl do žánru, který v osmdesátých letech pomáhal formovat. Ale tenhle zásah nemá razanci nože pronikajícího do teplého břicha bezmocné oběti, spíš to připomíná vidličku, kterou se někdo omylem rýpnu do dásně. A přitom to začíná opravdu pěkně, klasický exkurs do historie, ve které vzniká kult a legenda hlavního záporáka a pak skok do současnosti, kdy jsou děti z předchozích záběrů už v pubertě. Čert vem, že to není originální, slashery o originalitě nejsou a každý nemůže být Wong nebo Vojkůvka. Větší problém je, že Craven najednou otáčí a z přímočaré vyvražďovačky se stává psychologická sonda do duše hlavního hrdiny a jeho spolužáků. Ti jsou bohužel do jednoho velmi nevýrazní a neschopní výjádřit jakékoli emoce (například hrdinův přerod v drsňáka proběhne výměnou děsného svetříku za černý rolák) a divákův vztah k nim je tedy nulový. Navíc se Craven držel při zemi co se brutality týče a hluboko pod zemí pokud jde o sebemenší náznak nahoty. Čím více času uplyne, tím více vás to zmatené pobíhání a nelogické jednání postav bude unavovat, až nakonec odzíváte zcela tuctový závěr. Od roku 1991 nenatočil Craven opravdu vynikající film a obávám se, že ani přicházející čtvrtý Vřískot na tom nic nezmění, už jen kvůli tomu, že by musel být lepší než jeho starší bráchové...(2.2.2011)

 • mil@n.fanatik
  ***

  Pardon, ale mě se to docela líbilo... Některé scénky byly asi přehnané, ale jinak jsem byl "démonskou" atmosférou pohlcen... Průměr. 55%(3.7.2011)

 • Dellamorte
  ***

  Potvrdila sa Moja ignorácia k tunajśím hodnoteniam....je to proste jednoduchá horror zábava , ktorá nadýchava energiu z ELM a SHADOWBUILDER. Z toho, že figuranti sú " násťročný " snáď nezačnem škúliť. Craven stárne ( ako každý z nás ) a na svoje obnosené režisérske kolená pestuje " for teens scary " kultúru , niekedy viac a niekedy menej úspešne - aj to sa cení. Pitvať scenár je zbytočné , každopádne žiadna urážka a už vôbec nie odpad - ten ma totiž pár x oslovil. Craven scenáristický aj režisérsky potenciál má a je mi 1 , ako dopadne SCR 4. Yo - jinak ale absolutní souhlas s komentama kolem. Mám prostě hodně bodů....tak co s nima nadělám ?...ráda bych přidala ještě 2 , ale nemám čas.(21.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace