Vem si mou duši

My Soul to Take

Vezmi si moju dušu

Thriller / Horor

USA, 2010, 107 min

Tak na rovinu musím říct, že vraždy byly naprosto o ničem - bez fantazie a odbyté. To bych od Wese, nebo vůbec od někoho, kdo je v hororovém průmyslu tak dlouho, čekal fakt víc. Taky se mi nějak nezdála ta přeměna hlavního hrdiny z naprostého posery během pár hodin v takového tvrďáka. Ale jestli něco k teenage hororu patří, tak jsou to právě takováto klišé. Jinak si nemůžu stěžovat. 65%(29.9.2011)

• Bloody13

Kdysi oslavovaný mistr hrůzy Wes Craven se po několika dlouhých letech vrátil ke svému oblíbenému žánru, a podle vlastního scénáře si natočil slasher, který přichází se zpožděním dobrých 15ti let. Odvar těch nejprofláklejších teen vyvražďovaček neobsahuje nějaký výraznější nápad, peprnější scény, a už vůbec žádné nahotinky. Za to má nudné zabíjení, slaďounké obsazení a přepálenou stopáž. Tohle Craven snad ani nemohl myslet vážně. Není divu, že taková hororová parodie v kinech propadla.(21.2.2011)

CITÁT - Není to monstrum, je duševně nemocný......... Osobnosti zemřou, když zemře pacient, duše žijí dál - je to jen pověra ? Prvních deset minut pěkně navnadilo : krev, akce, dobrý děj - boj se rozparovače. Scéna z kondorem byla zajímavá a veselá (33 minuta). Okolo 60 minuty to začalo dostávat obrysy. DIALOG : BAD (Max Thieriot) - Dáš si něco k pití ? ALEX (John Magaro) - Máš jed na krysy ? BAD - Ne, právě došel. Přinesu ti vodu........... Další urban legend tentokráte z Livertonu ožívá na filmovém plátně. Možná je to tak trochu průměr, ale dá se to na delší dobu zapamatovat. CITÁT - Chcípni, chcípni,chcípni..........(24.3.2012)

Kvůli čemu se mi ten film vlastně "líbil"? Odpověď je jednoduchá. Narozdíl od většiny novodobých hororů beze špetky atmosféry, které mimochodem tak nějak odstartoval sám Wes Craven se svým "Vřískotem" (budiž za to, můj milovaný Wesi, proklet:-)), jí má tato nenáročná pitominka poměrně dost. Ať už se jedná o úvod s do slova a do písmene nesmrtelným schizofrenikem, povedenou scénu s kondorem, změny hlasu či úžasně schizofrenní závěr typu "Vrah je tenhle. Nebo že by tenhle? Ne, teď už je to jasný, je to tamten... Že by to fakt dělal ten Rozparovač? Nebo...". "My Soul to Take" zkrátka kombinuje nepříjemné momenty s momenty typicky cravenovskými (tzn. ironickými až sebeironickými) a o to více zamrzí, že celý prostředek působí tak strašně amatérsky (viz. honička a dvojitá vražda v lese). A může mi někdo říct, proč tam byly kraviny jako zóna Fang a tak podobně?!?XD Dodatek: Po čtvrtém "Vřískotu" vše odpuštěno.:-)(14.9.2011)

• Kryton

Odpad tomu nedám, protože jsem viděl daleko více horších hororů. Tohle tvrzení má však i svojí druhou polohu. Viděl jsem totiž i daleko lepších hororů. Tohle je snad nejhorší horor od slavného Wesa Cravena!!! Pokud si odmyslíte hloupou historku o zlé duši (jak se dokáže přenést do někoho jiného?), tak je to Vřískot jak překopírák. Děcka + nůž + zabíjení v malém městečku = není to až moc nápadné?! Je a až moc. Jenže tam, kde Vřískot baví i straší zároveň, tak VSMD (zkracuji pro urychlení) nebaví a nestraší. Ty okaté a klišovité lekáčky člověk dříve čeká. Ba co více postava, postavy a vlastně vše kolem je od první vteřiny bezvýznamné. Nikdo mi nebyl sympatický a pokud někdo zemřel, tak jen zemřel. Jedno se však povedlo. Tento film sebral mých 107 minut!(9.12.2011)