Vem si mou duši

Vezmi si moju dušu

Thriller / Horor

USA, 2010, 107 min

• Kailo

Krom šelestu mam na srdci - ty dialogy, ten příběh, to zpracování? You gotta be kidding me?! 20% [HD](29.4.2011)

• nirvana91

Nechápem prečo mali tvorcovia potrebu naťahovať film bez pointy takmer na 2 hodiny. Mne to prišlo akoby nejakí neznámi ľudia (ktorí napr. písali štúdiu o prasatách) chceli otestovať koľko krvi z prasaťa vytečie ale nechceli sa cítiť previnilo, že ich zabijú len tak pre nič za nič. Tak si povedali, že si nájdu nejakých ľudí, čo by chceli natočiť horor a tú krv ukážu ako vyteká v hektolitroch z mladých holiek. Potom si ešte požičali kostým od Lordov aby záporná postava - Abel "Ripper" Plenkov - vyzeral dosť strašidelne. Teda aspoň si (márne) mysleli, že to bude vyzerať strašidelne. A toto je ten výsledok.(5.4.2012)

Od režiséra Wesa Cravena (séria "Vreskot" a "Nočná mora v Elm Street") som čakal niečo iné. Skrátka šliapol vedľa. Nie že by to bol film zlý, ale sám o sebe do seba nezapadá. Skrátka klasický slasher a duchárčina (naviac démonická) mi neprišla na chuť. Zo začiatku som bol nadšený z toho, že film nemal ani 10 minút a už sa rozbehli doslova jatky. Postupne vo mne moje nadšenie klesalo. Hlavní hrdinovia mi boli nesympatickí, správali sa hlúpo a boli nudní v tom, čo robili. Skrátka ma sklamalo to, že to boli šestnásťroční pubertiaci.(8.2.2015)

• obitus

Po dlouhých pěti letech se Wes Craven vrací na pole celovečerní režie, aby znovu zasáhl do žánru, který v osmdesátých letech pomáhal formovat. Ale tenhle zásah nemá razanci nože pronikajícího do teplého břicha bezmocné oběti, spíš to připomíná vidličku, kterou se někdo omylem rýpnu do dásně. A přitom to začíná opravdu pěkně, klasický exkurs do historie, ve které vzniká kult a legenda hlavního záporáka a pak skok do současnosti, kdy jsou děti z předchozích záběrů už v pubertě. Čert vem, že to není originální, slashery o originalitě nejsou a každý nemůže být Wong nebo Vojkůvka. Větší problém je, že Craven najednou otáčí a z přímočaré vyvražďovačky se stává psychologická sonda do duše hlavního hrdiny a jeho spolužáků. Ti jsou bohužel do jednoho velmi nevýrazní a neschopní výjádřit jakékoli emoce (například hrdinův přerod v drsňáka proběhne výměnou děsného svetříku za černý rolák) a divákův vztah k nim je tedy nulový. Navíc se Craven držel při zemi co se brutality týče a hluboko pod zemí pokud jde o sebemenší náznak nahoty. Čím více času uplyne, tím více vás to zmatené pobíhání a nelogické jednání postav bude unavovat, až nakonec odzíváte zcela tuctový závěr. Od roku 1991 nenatočil Craven opravdu vynikající film a obávám se, že ani přicházející čtvrtý Vřískot na tom nic nezmění, už jen kvůli tomu, že by musel být lepší než jeho starší bráchové...(2.2.2011)

• Kryton

Odpad tomu nedám, protože jsem viděl daleko více horších hororů. Tohle tvrzení má však i svojí druhou polohu. Viděl jsem totiž i daleko lepších hororů. Tohle je snad nejhorší horor od slavného Wesa Cravena!!! Pokud si odmyslíte hloupou historku o zlé duši (jak se dokáže přenést do někoho jiného?), tak je to Vřískot jak překopírák. Děcka + nůž + zabíjení v malém městečku = není to až moc nápadné?! Je a až moc. Jenže tam, kde Vřískot baví i straší zároveň, tak VSMD (zkracuji pro urychlení) nebaví a nestraší. Ty okaté a klišovité lekáčky člověk dříve čeká. Ba co více postava, postavy a vlastně vše kolem je od první vteřiny bezvýznamné. Nikdo mi nebyl sympatický a pokud někdo zemřel, tak jen zemřel. Jedno se však povedlo. Tento film sebral mých 107 minut!(9.12.2011)

• - Do 3. rozměru byl film převeden až během postprodukce. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V snímke si môžeme všimnúť zábery z filmu Vtáci (1963). (MFZB)

• - První film od Noční můry v Elm Street, který Wes Crawen napsal i režíroval. (Holina)