Vem si mou duši

My Soul to Take

Vezmi si moju dušu

Thriller / Horor

USA, 2010, 107 min

Čekal jsem to horší, ale ono to bylo koukatelné i docela zábavné. Sice nijak moc překvapivé, ale ty hrátky kdo s kým a proč, docela ušly. Herecky to nebylo nijak extra, ale pořád to je mládež a mají šanci se zlepšovat. Na Cravena celkově taková klasika, režijně rutinní, střih nerušící a zvuk ve chvíli kdy byl v podkresu něco jako srdeční tepot, to nebylo špatné. Protože je to asi hlavně pro maldší generaci, tak ta brutalita, krvavost, děsivost vše je hodně odlehčené a snaží se to sázet an atmosféru, ale tato herecká sestava to na sobě nedokáže utáhnout, takže slabší průměr. Na druhou stranu se mi líbilo pojetí, klasického příběhu o vzniku legendárního vraha, který má v sobě leccos z jiných řezníků, ale tentokrát prostě takto dětinsky. 5/10(30.3.2012)

• iamek

Na návrat mistra hororu Wese Cravena jsem čekal jako panna na oc*s a ono to dopadne takhle ? Člověku se ani nechce věřit, že tohle režíroval Craven. Naprosto dementní scénař, který musel Craven napsat buď ožralej, nadrogovaný a nebo kombinace obojího ? Herecké výkony na úrovní českých seriálů. Pfuj na tohle chci co nejrychleji zapomenout a snad Wes dostane rozum a buď se na další kariéru vykašle a nebo zase začne točit pořádné horory.(19.9.2011)

• InJo

Prototyp slasheru, který nemá co nabídnout. Postavy jsou debilní a nesympatické, atmosféra a napětí žádné, vraždy nudné (vždy jen trocha krve a jinak nic), zápletka, děj a vyvrcholení naprosto mimózní... Totální zbytečnost a jeden z nejhorších Cravenových filmů. Ještě, že zanedlouho přišel skvělý čtvrtý VŘÍSKOT... 20 %(5.8.2012)

• Xmilden

37%? Za co, proboha? Jestliže minulý rok u mě vyhrál odpad roku Poslední vládce větru, letos je žhavý kandidát My Soul to Take. Wes Craven asi musel spadnout z jahody, aby ho kondor vykuchal, když po řemeslném thrilleru Red Eye natočil tuhle slátaninu. Slasher je pravděpodobně mrtvý žánr. Rád bych se mílil, ale už moc nevěřím, že Scream 4 přinese nějaký výsledek. MSTT působí polovinu filmu jako špatný vtip, kdy partička loserů z jednoho amerického města, mimochodem krajně nesympatičtí jsou úplně všichni, si hrají na nějakou pofidérní sektu. Konec se zase nese v duchu rádoby překvapivého rozuzlení. Craven zde použije snad všechny známé finty, aby diváka zmátl. Bohužel divákovi to musí být tou dobou už všechno jedno. Blbost jako blázen a jen má zvědavost mě dokázala nějak zázrakem provést celým filmem.(3.2.2011)

Od režiséra Wesa Cravena (séria "Vreskot" a "Nočná mora v Elm Street") som čakal niečo iné. Skrátka šliapol vedľa. Nie že by to bol film zlý, ale sám o sebe do seba nezapadá. Skrátka klasický slasher a duchárčina (naviac démonická) mi neprišla na chuť. Zo začiatku som bol nadšený z toho, že film nemal ani 10 minút a už sa rozbehli doslova jatky. Postupne vo mne moje nadšenie klesalo. Hlavní hrdinovia mi boli nesympatickí, správali sa hlúpo a boli nudní v tom, čo robili. Skrátka ma sklamalo to, že to boli šestnásťroční pubertiaci.(8.2.2015)