Vem si mou duši

Vezmi si moju dušu

Thriller / Horor

USA, 2010, 107 min

• Kryton

Odpad tomu nedám, protože jsem viděl daleko více horších hororů. Tohle tvrzení má však i svojí druhou polohu. Viděl jsem totiž i daleko lepších hororů. Tohle je snad nejhorší horor od slavného Wesa Cravena!!! Pokud si odmyslíte hloupou historku o zlé duši (jak se dokáže přenést do někoho jiného?), tak je to Vřískot jak překopírák. Děcka + nůž + zabíjení v malém městečku = není to až moc nápadné?! Je a až moc. Jenže tam, kde Vřískot baví i straší zároveň, tak VSMD (zkracuji pro urychlení) nebaví a nestraší. Ty okaté a klišovité lekáčky člověk dříve čeká. Ba co více postava, postavy a vlastně vše kolem je od první vteřiny bezvýznamné. Nikdo mi nebyl sympatický a pokud někdo zemřel, tak jen zemřel. Jedno se však povedlo. Tento film sebral mých 107 minut!(9.12.2011)

• eraserhead666

Věkem se prostě jisté schopnosti opotřebovávají a mizí v nenávratnu. Zdá se, že to aktivně poznal i Wes Craven. Po výborné první dvacetiminutovce, opravdu výborné, až jsem se při ní divil těm nízkým hodnocením, Craven celý film zmačkal a hodil do záchodu. A když se objevil zřejmě nejsměšnější záporák, kterého jsem za posledních cca 10-15 let viděl, mohl jsem se potrhat smíchy. Jestli se někdy odvážím ten film pustit znovu, určitě to musím udělat s titulkama, abych zjistil, jestli takové kraviny pronáší i v originále. Přehlídka těch nejsterotypnějších "pestrých a barevných" stereotypů, tak odpudivým pro mladé postavy (nejvíc zapůsobila ta zdánlivě nejzlejší). Už je to pár hodin, co jsem to dokoukal a nevybavím si, jak že to vlastně skončilo. A ještě jedna věc, Wes Craven, jeden ze zakladatelů, budovatelů a svým způsobem i teoretiků slasher žánru by měl moc dobře vědět, že by slasher neměl být dlouhý skoro dvě hodiny, ubírá mu to na tempu, důrazu i svižnosti.(19.7.2015)

• J*A*S*M

Ptákovina s vrahounem v převleku kondora! Trailer ještě jakž takž fungoval, v celovečerní stopáži už se ale Cravenova nemohoucnost zakrýt nepodařila (nicméně, on to nikdy nebyl vyrovnaný tvůrce, takže šance, že čtvrtý Scream dopadne dobře, stále žije). Občas se mi zdálo, že příběh My Soul to Take přicestoval z dosud neprobádaných končin scenáristické demence. Je to hloupé, směšné, bez atmosféry a s nulovým počtem zajímavých vražd. Dnes ve slasheru opravdu nestačí, aby vrah své oběti jednou kuchnul nožem (většinou mimo kameru) a šmitec. Blonďatý chlapec Bug je pak nejmimóznějším hlavním hrdinou od vynálezu filmového média. Ten film mě intelektuálně znásilnil, zavraždil, zakopal, vyhrabal a zhanobil. Nedoporučuju.(21.1.2011)

MSTT má nevýhodu právě v tom že to režíroval Craven, kdyby to režíroval někdo jinej bral bych to jako slušnej start. Nicméně do dneška nechápu proč to Craven natočil. Vždyt má na serioznější projekty než takovejhle slasher. A co je na tom nejhorší? Že mě ani moc nazujala hudba od Beltramiho. Tenhle film beru jako takovou zkoušku před Vřískotem 4(kterej se povedl dokonale). Pár dobrých věcí tu ale je.(15.3.2012)

Pardon, ale mě se to docela líbilo... Některé scénky byly asi přehnané, ale jinak jsem byl "démonskou" atmosférou pohlcen... Průměr. 55%(3.7.2011)

• - První film od Noční můry v Elm Street, který Wes Crawen napsal i režíroval. (Holina)

• - Název filmu vychází z dětské modlitby "Now I lay me down to sleep, I pray the lord my soul to keep. Should I die before I wake, I pray the Lord my soul to take." (Chatterer)

• - Zvažované názvy pro film byly i 25/8 a Bug. (Chatterer)