Never Let Me Go

Americký reportér Philip Sutherland (Clark Gable) pôsobí v povojnovom Sovietskom zväze a tu sa tiež zamiluje do miestnej baletky Marye Lamarkinovej (Gene Tierney). Ich láske ale nepraje tvrdý komunistický režim, ktorý čoraz viac začína ovládať krajinu a svadba s človekom zo západného sveta sa stáva neprijateľná. Aj napriek tomu sa Philip a Marya vezmú, no krátko na to Philipa z krajiny vyhostia a Maryu s ním nepustia. S tým sa Philip nedokáže zmieriť a vymyslí odvážny plán na jej únos z nepriateľskej krajiny. (Dale)

Dale

Prvú polhodinu je to klasický romantický film, čo sa zmení odlúčením manželov a zaujímavé to začne byť až v záverečnej polhodine, keď sa Gable vydá na záchrannú plavbu. Najlepším momentom filmu je súťaž v pití s ruskými námorníkmi, výborne celý film odľahčí. Samotný dramatický záver nie je taký napínavý, aký mohol byť a Clarkova ruština je fakt hrozná, takže to vyznie dosť rozpačito a nevierohodne. ()

majo25

Po väčšinu času nudná romanťárna, občas ozvláštnená rôzdielmi medzi demokratickým svetom a tým komunistickým, ktorá až niekedy v tretej tretine mení svoju polohu na drámatickú, s využitím niektorých trilerových prvkov. Táto poloha ma bavila, pretože o napätie nebola núdza. Namiesto už postaršieho Gable-a by som si vedel predstaviť aj niekoho vhodniejšieho a hlavne mladšieho, aj keď na druhej strane, Gable vie ťahať film aj v jeho slabších pasážach. Na záver pripíjam na Sergeja Nikalajeviča Batunina, vynálezcu sovietskej národnej zeleniny - zemiakov. ()

El Indio

Průměrná romantika se spoustou šílených faktických chyb (např. Tallinn leží kdesi mezi horama a jezdí tam výhradně auta s volantem napravo) a otřesným přízvukem Clakra Gablea, se kterým by jeho hra na ruskýho důstojníka skončila kulkou mezi očima po prvních dvou slovech. ()

• Mesto vydávajúce sa vo filme za Talin má úplne odlišnú geografiu ako skutočný Talin. Okolie mesta je totiž rovinaté. (beso74)