poster

Boogie (festivalový název)

 • Rumunsko

  Boogie

 • Slovensko

  Boogie

  (festivalový název)

Komedie / Drama

Rumunsko, 2008, 103 min

Režie:

Radu Muntean

Scénář:

Alexandru Baciu

Kamera:

Tudor Lucaciu

Scénografie:

Sorin Dima
(další profese)
 • Lynn
  ***

  Scéna manželské hádky jako by opravdu vypadla ze života a sama o sobě by si rovných 5* zasloužila, nicméně zbytek filmu působí poměrně nevýrazně a postrádá hlubší divácký zásah.(13.7.2008)

 • Chrysopras
  *

  Nějak jsem se nedokázal s hlavnim hrdinou ztotožnit a avizovaná hloubka filmu mi přišla jen velmi slabě načrtnutá. Můj první film na KVIFF v životě a dost velký zklamání... ( 43. KVIFF )(14.7.2008)

 • AngelAngie
  **

  Velmi mě nalákal námět a čekala jsem takovou nemalou nezávislou lahůdku, která mě zahřeje u srdce, překvapí a ne-li přímo opět i svojí emoční sílou posadí na prdel. Bohužel se tak nestalo. Kamera byla hrozná, tempo filmu roztahavé a ani ti herci nepotěšili.(10.1.2009)

 • Philippa
  ***

  Tak Radu Muntean věděl moc dobře co točí. Věčná nedorozumění mezi mužem a ženou o představě rodinného života. Asi my ženy nikdy nepochopíme muže a naopak. Asi bychom se o to neměli nikdo ani snažit.... Boogie to neměl lehké ,ale jeho žena taky ne....(11.7.2008)

 • StaryMech
  **

  "Boogie" se prý doma líbilo nejen pro svůj skromný realismus, ale i proto, že se jako první z porevolučních filmů postavilo stranou politického / společenského dění - výjimečnost, kterou jsem jako český divák stěží mohl ocenit. Vedle kritikou připomínaných "Doširoka zavřených očí" Stanleyho Kubricka a dalších tematicky příbuzných děl , třeba Felliniho "Darmošlapů" nebo Krškových verzí Šrámka, mi Munteanův snímek - kromě toho, že vzal zkrátka ženské postavy i obecenstvo - vyzněl jaksi ploše, příliš podchlazeně. Čas, který jsem strávil s dobře zahranými, leč málo zajímavými chlapíky a jejich vlažným ohlížením za uplynuvším mládím, nevnímám jako ztracený, jen zbytečně dlouhý.(13.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace