poster

Mladí rebelové

 • Norsko

  Mannen som elsket Yngve

 • anglický

  Man Who Loved Ynge, The

 • český

  Muž, který miloval Yngveho

  (festivalový název)

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

Norsko, 2008, 99 min

Předloha:

Tore Renberg (kniha)

Scénář:

Tore Renberg

Kamera:

Trond Høines
 • Stanislaus
  ***

  Mladí rebelové byl film s obrovským potenciálem, který ale podle mého názoru podřimoval kdesi v povzdálí, a proto film vypadá ve výsledku tak, jak vypadá. Neříkám, že by šlo o nějaký průšvih, ale prostě se z toho dalo vytřískat o dost víc. S hlavním hrdinou jsem se tak nějak nedokázal ztotožnit, respektive jsem občas nechápal, proč se vůbec tak hloupě chová - samozřejmě rozumím jeho duševnímu chaosu, ale jeho vypořádávání se s ním už tolik ne. Nejsem zrovna fanouškem hudby, která zněla napříč celým filmem, ale ani odpůrcem, takže jsem byl nakonec vůči hudební stránce filmu vcelku lhostejný. No, a samotný příběh se začal vyvíjet dost slibně, slibně i vygradoval, ale ten konec to prostě zabil. Nejednoznačná zakončení filmů jsou občas fajn, ale tohle snad ani nemělo konec. Zkrátka na první pohled zpracováním skromný, ale tématem ambiciózní film, který u mě propadl zejména kvůli hlavní postavě a nedořečené pointě.(7.6.2013)

 • Defaultovna
  *****

  Výborné, začínam mať rada Škandinávsku tvorbu o mladých ľuďoch :-) juj, a Joy Division na konci, mňam!(13.10.2012)

 • poz3n
  ****

  Skvělý film, který má tempo, parádní hudbu a výborné herecké výkony. Téměř do posledních minut se Mladí rebelové (opět mi uniká, proč distribuce neponechala originální překlad Muž, který miloval Yngveho a nahradila ho mainstreamovým, zřejmě přístupnějším, názvem) tváří jako komediální drama, přičemž poslední desítky minut přehodí žánr do vážných dramatických vod, aby se na poslední 2 minuty opět vrátili zpět a tím nadlehčili oněch několik drsnějších minut předchozích. To mi přišlo lehce matoucí, ale závěrečná scéna mě jako fanouška Joy Division zcela umlčela. 8/10 (Láska nás roztrhá na kusy)(23.8.2012)

 • HareS
  ****

  Zachytiť atmosféru Nórska 80. rokov a vstup mladých do dospelosti sa tvorcom podarilo, pričom gay téma nepôsobí vôbec rušivo. Ovšem, otázne je či by bol film pozerateľný trebárs v produkcii Nemecka alebo Hollywoodu. Ale Škandinávia je skrátka Škandinávia, tá sklamať nemôže. 75%(9.8.2010)

 • bassator
  **

  43rd KVIFF 2008 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých - Kdyby nebyl ten rezatec aspoň tak nesympatickej... - 30%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.38/356(22.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace