poster

Mladí rebelové

 • Norsko

  Mannen som elsket Yngve

 • anglický

  Man Who Loved Ynge, The

 • český

  Muž, který miloval Yngveho

  (festivalový název)

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

Norsko, 2008, 99 min

Předloha:

Tore Renberg (kniha)

Scénář:

Tore Renberg

Kamera:

Trond Høines
 • Disk
  *****

  Jednoznačně parádní záležitost. Filmy s gay tematikou jsou v mnohých případech předvídatelné a citově kalkukulující. Tenhle snímek však ani náhodou. Kromě výtečného scénáře a skvělých hereckých výkonů disponuje vydařeným soundtrackem čítajícím mj. The Cure a Joy Division. Určitě jeden ze základních kamenů snímků z této kategorie. P. S.: Český název opět zhovadilý.(1.6.2010)

 • bassator
  **

  43rd KVIFF 2008 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých - Kdyby nebyl ten rezatec aspoň tak nesympatickej... - 30%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.38/356(22.8.2009)

 • Malarkey
  ***

  Trošku mi ten film připomněl nedávno viděný český film Občanský průkaz. Vlastně je to i na stejný způsob. Jediné co mi v tom filmu ale chybí je humor. Přitom ten film by měla být komedie. Takže i když je příběhově zasazen do zajímavých událostí, ve skutečnosti je to naprosto průměrný film, který mě zaujal snad jenom dobou a muzikou v ní.(26.10.2010)

 • Defaultovna
  *****

  Výborné, začínam mať rada Škandinávsku tvorbu o mladých ľuďoch :-) juj, a Joy Division na konci, mňam!(13.10.2012)

 • Naslund
  ****

  Jedna z nelepších teen komedií, které jsem kdy viděl. Umí jak pobavit, tak i náležitě přitvrdit a není vůbec umělá. Kromě skvělých herců a chytrého scénáře musím vyzdvihnout i výborný soundrtack od několika různých skupin. Pod prohlášení, že za Katrin by byla jedna z postav ochotna obětovat svou ruku, bych se klidně podepsal. Velice mě potěšilo i to, že jsem hlavního herce potkal hned den po premiéře, ale k hodnocení filmu se to nijak nevztahuje :-)(11.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace